Home      Administration
Jump to:
State Golf Results - Boys Class AAA

Round 2 Scoring is Complete

1   Wayzata 71-72-76-77  71-73-75-76  591 
2   Minnetonka 71-72-73-76  72-76-76-77  593 
3   Saint Thomas Academy 72-73-74-79  72-73-73-81  597 
4   St. Michael-Albertville 73-75-76-78  71-73-80-82  608 
5   Stillwater Area 72-74-76-79  76-77-79-82  615 
6   Lakeville South High School 72-81-81-84  73-75-78-82  626 
7   Alexandria 75-80-81-82  77-81-82-83  641 
8   Elk River 76-78-80-83  80-82-83-85  647 


1 Van Holmgren Wayzata 12 39-33 37-34 143
2 Ben Sigel Minnetonka 12 35-37 35-37 144
Carson Haley Mankato East 10 37-34 37-36 144
4 Tanner Sperling Lakeville South High School 12 37-35 33-40 145
Lincoln Johnson Chaska 11 39-36 34-36 145
Brady Arnett Saint Thomas Academy 10 32-40 36-37 145
7 Ben Frazzini Wayzata 12 35-36 37-38 146
Jack Rowe Saint Thomas Academy 11 34-39 38-35 146
Gavin Metz Brainerd 10 38-37 38-33 146
Caleb VanArragon Blaine 10 33-36 38-39 146
11 Jacob Pedersen Minnetonka 11 34-37 39-37 147
Connor Glynn Waconia 10 36-37 37-37 147
13 Jack Ebner Edina 12 38-39 35-36 148
14 Levi Hauser Willmar 12 35-38 35-41 149
Taylor Zack St. Michael-Albertville 12 37-41 36-35 149
Gunnar Broin Minnetonka 9 35-38 34-42 149
Christian Labrador St. Michael-Albertville 9 36-40 38-35 149
18 Ian Mackenzie Olson Wayzata 12 40-37 35-38 150
Dylan Hanson Maple Grove High School 11 37-37 38-38 150
Brock Winter Stillwater Area 10 38-36 38-38 150
21 Ben Johnson Andover 12 39-40 38-34 151
Drew Streetar Anoka 12 36-38 40-37 151
Muzzy Donohue Saint Thomas Academy 10 42-37 36-36 151
24 Nick Brann Edina 12 35-39 38-40 152
Peder Larson Wayzata 12 35-41 38-38 152
Ben Hicks Chanhassen 11 36-39 39-38 152
27 Parker Anderson Stillwater Area 12 40-36 41-36 153
Sawyer Bailey Minnetonka 11 36-40 38-39 153
Trey Fessler St. Michael-Albertville 10 35-38 42-38 153
30 Nick Haffley Hutchinson 12 38-38 39-39 154
Max Ullen Blaine 12 38-40 34-42 154
Nick Dittrich Hastings HS 11 41-38 36-39 154
Cole Jahnke Stillwater Area 11 36-36 40-42 154
Tristan Nelko Wayzata 11 39-39 39-37 154
Casey Parker Northfield HS 11 39-40 38-37 154
Will Frazier Eastview 10 40-37 38-39 154
37 Miles McCarthy Minnetonka 12 37-40 41-37 155
Jack Peterson White Bear Lake 12 40-39 38-38 155
Henry May Saint Thomas Academy 10 36-38 40-41 155
40 Will Odland Alexandria 12 40-40 39-38 157
Carson Wooters St. Michael-Albertville 12 35-40 41-41 157
Michael Sauro Champlin Park High School 11 36-38 43-40 157
43 Connor Humble Rosemount 12 40-41 38-39 158
Ihle Majeres Elk River 9 38-38 41-41 158
45 Andrew Wall Owatonna HS 12 41-40 38-40 159
Mitchell Wheeler Mounds View High School 11 39-42 38-40 159
47 Matt Allen Bemidji 12 41-38 38-43 160
Sam Berghult Edina 12 35-41 43-41 160
Isaac Dietz Cretin-Derham Hall 12 42-40 39-39 160
50 Liam Butche Duluth East 12 41-38 42-40 161
Steven Podratz Eagan 12 40-40 44-37 161
Joe Rohlf Eagan 12 40-40 42-39 161
Noah Boraas Alexandria 10 38-37 44-42 161
Wyatt Wasko Stillwater Area 10 41-41 41-38 161
John Tucker Edina 9 38-44 40-39 161
56 William Moore Lakeville South High School 12 44-43 35-40 162
River Goodmanson Buffalo 10 38-42 39-43 162
John Langlois Lakeville South High School 8 43-41 39-39 162
59 Johnny Schmitz Rochester Century HS 12 42-41 38-42 163
Ben Corbid Stillwater Area 11 38-41 40-44 163
Andy Larson Elk River 11 40-40 38-45 163
Gavin Cronkhite Lakeville South High School 9 36-45 42-40 163
Nathan Meyer Rochester John Marshall 8 42-40 40-41 163
64 Nic VanOrsdel Alexandria 12 40-41 39-44 164
Conor Schubring St. Louis Park 11 40-39 43-42 164
Hunter Rebovich Alexandria 10 41-41 39-43 164
Brady Holland Elk River 8 40-44 39-41 164
68 Dylan Chouinard Elk River 11 39-39 43-44 165
69 Re'Twan Balenger St. Paul Central 12 40-40 43-43 166
Seth Johnson Minnetonka 12 41-43 40-42 166
TJ Raden Sartell-St Stephen 11 43-43 40-40 166
72 Joey Murphy Stillwater Area 11 40-44 43-40 167
Andrew Boemer Saint Thomas Academy 9 40-41 40-46 167
74 Blake Bloedorn Alexandria 12 42-43 39-44 168
Matt Syverson Elk River 11 40-43 43-42 168
Logan Xiong North (North St. Paul) 11 40-48 42-38 168
Thomas Overgaard Chisago Lakes 10 44-40 43-41 168
Brandon Sperling Lakeville South High School 9 41-40 45-42 168
79 Gavin Reeder Cretin-Derham Hall 12 42-42 40-45 169
Griffin Norcia Lakeville South High School 11 41-45 38-45 169
Gavin Brackey Saint Thomas Academy 10 44-43 38-44 169
82 Ben Schumacher Wayzata 10 41-45 41-43 170
83 Mitchel Elsnes St. Michael-Albertville 11 44-43 41-44 172
Quinn Massey Forest Lake 11 47-42 41-42 172
85 Ben Dirck Alexandria 12 45-47 38-43 173
86 Jacob Steinke St. Michael-Albertville 11 47-45 46-41 179
87 Marcus Ogren Elk River 12 40-50 44-50 184
88 Luke Doolittle Eastview 12 WD-WD WD-WD
 


Copyright 1994-2017 Minnesota State High School League
2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499