Home      Administration
  Baseball  >    Results       Standings       Rosters       Records        Statistics Program Information Deadline: Tues., Jun 4
Baseball Results
Select Game Date:
For School Year:
And the Activity:
Conference:
Class:


Thursday, May 23, 2019 11:30 AM
  Two Harbors (7-AA)  10
  South Ridge (7-A)  11
 

Thursday, May 23, 2019 2:00 PM
  Duluth Denfeld (7-AAA)  1
  Grand Rapids (7-AAA)  3
 

Thursday, May 23, 2019 2:00 PM
  Kittson County Central (8-A)  12
  Northern Freeze  10
 

Thursday, May 23, 2019 2:30 PM
  Mesabi East (7-AA)  0
  Ely (7-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 3:00 PM
  St. Francis (7-AAAA)  1
  Buffalo (8-AAAA)  3
 

Thursday, May 23, 2019 3:00 PM
  Warroad (8-AA)  6
  East Grand Forks (8-AA)  7
 

Thursday, May 23, 2019 3:00 PM
  St. Croix Lutheran Academy (4-AA)  0
  St. Agnes (4-AA)  0
 

Thursday, May 23, 2019 3:30 PM
  Lester Prairie \ Holy Trinity (4-A)  3
  Liberty Classical Academy (4-A)  4
(Sections)
 

Thursday, May 23, 2019 4:00 PM
  Barnesville (8-AA)  10
  Hawley (8-AA)  3
 

Thursday, May 23, 2019 4:00 PM
  Dilworth-Glyndon-Felton H.S. (8-AA)  7
  Pelican Rapids (6-A)  2
 

Thursday, May 23, 2019 4:00 PM
  Crosby-Ironton (7-AA)  0
  Moose Lake/Willow River (7-AA)  0
 

Thursday, May 23, 2019 4:00 PM
  Zimmerman (5-AAA)  1
  Sartell-Saint Stephen (5-AAA)  7
 

Thursday, May 23, 2019 4:00 PM
  Moorhead (8-AAAA)  0
  Anoka (7-AAAA)  3
 

Thursday, May 23, 2019 4:00 PM
  Concordia Academy (4-AA)  1
  Minnehaha Academy (4-AA)  11
(5 inn.)
 

Thursday, May 23, 2019 4:00 PM
  Lake of Woods/Rainy River (8-A)  2
  Win-E-Mac (8-A)  6
 

Thursday, May 23, 2019 4:15:00 PM
  St. Anthony Village (4-AAA)  1
  Hill-Murray School (4-AAA)  5
 

Thursday, May 23, 2019 4:15:00 PM
  St. Paul Central (4-AAA)  0
  Henry Sibley (4-AAAA)  0
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Adrian H.S. (3-A)  1
  Renville County West (3-A)  3
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Bagley (8-AA)  1
  Park Rapids Area (8-AA)  8
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Fridley (4-AAA)  14
  Robbinsdale Cooper (6-AAA)  8
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Cambridge-Isanti (7-AAAA)  0
  Grand Rapids (7-AAA)  0
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Marshall School, Duluth (7-AA)  10
  Hermantown (7-AAA)  0
(6 inn.)
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Greenway (7-AA)  0
  Hibbing (7-AAA)  0
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  International Falls H.S. (7-AA)  0
  Littlefork-Big Falls (7-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Esko (7-AA)  4
  Proctor (7-AA)  7
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  St. Paul Como Park H.S. (4-AAA)  12
  St. Paul Harding (4-AAA)  2
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Virginia (7-AA)  0
  Two Harbors (7-AA)  0
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Russell-Tyler-Ruthton (3-A)  0
  Edgerton/SW MN Christian (3-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Buffalo Lake-Hector-Stewart (2-A)  1
  Minnesota Valley Lutheran (2-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Blaine (7-AAAA)  8
  Rogers (8-AAAA)  2
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  North Branch (7-AAA)  4
  Mound Westonka (6-AAA)  12
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Mahtomedi (4-AAA)  0
  Eastview (3-AAAA)  0
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Duluth East (7-AAAA)  0
  Superior (WI)  0
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Cherry (7-A)  0
  Northeast Range (7-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Carlton (7-A)  5
  Chisholm (7-A)  10
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Mountain Iron-Buhl (7-A)  0
  Silver Bay (Wm. Kelley) (7-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Nashwauk-Keewatin (7-A)  0
  Ely (7-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Browerville (6-A)  6
  Parkers Prairie (6-A)  9
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  West Central Area School (6-A)  4
  Ottertail Central Bulldogs (8-AA)  2
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  North Woods (7-A)  4
  Eveleth-Gilbert (7-AA)  10
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Breck School (5-AA)  1
  Norwood-Young America (5-AA)  2
(Sub section round 1)
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Barnum (7-AA)  21
  Rush City (7-AA)  8
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  St. Thomas Academy (3-AAA)  0
  Eagan (3-AAAA)  0
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Minneapolis Edison (4-AA)  6
  New Life Academy of Woodbury (4-AA)  10
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Rockford (5-AA)  0
  West Lutheran H.S. (4-A)  0
(Section Playoffs )
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Goodhue (4-A)  2
  Legacy Christian Academy (4-A)  1
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Mounds Park Academy (4-AA)  1
  St. Paul Johnson (4-AA)  7
(Sections Round 2)
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  McGregor/Cromwell-Wright (5-A)  1
  Braham (5-A)  11
(5 innings)
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Thief River Falls/Goodridge (8-AA)  13
  Crookston (8-AA)  2
(5 inn)
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Maple Grove (8-AAAA)  0
  Totino-Grace (5-AAAA)  4
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Watertown-Mayer (5-AA)  0
  Glencoe-Silver Lake (5-AA)  0
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Le Sueur-Henderson (2-AA)  5
  Litchfield (5-AA)  3
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Hill City/Northland (5-A)  8
  Pine River-Backus (5-A)  3
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Cass Lake-Bena (5-A)  0
  Nevis (5-A)  6
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Fertile-Beltrami (8-A)  2
  NCE/UH Titans (8-A)  8
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Columbia Heights (4-AA)  8
  St. Agnes (4-AA)  1
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Kittson County Central (8-A)  1
  Badger/GB-MR (8-A)  11
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Minneapolis Patrick Henry/FAIR (5-AA)  2
  Southwest Christian (5-AA)  13
 

Thursday, May 23, 2019 4:30 PM
  Laporte (5-A)  0
  Sebeka (5-A)  11
(5 innings)
 

Thursday, May 23, 2019 5:00 PM
  Albany (6-AA)  0
  Milaca (6-AA)  0
 

Thursday, May 23, 2019 5:00 PM
  Sauk Rapids-Rice (5-AAA)  0
  Rocori (5-AAA)  0
 

Thursday, May 23, 2019 5:00 PM
  Perham (8-AA)  1
  Fergus Falls (8-AAA)  4
 

Thursday, May 23, 2019 5:00 PM
  Ashby (6-A)  5
  Ortonville (6-A)  3
Summary/Stats

Thursday, May 23, 2019 5:00 PM
  MACCRAY (3-A)  0
  Kerkhoven-Murdock-Sunburg H.S. (3-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 5:00 PM
  Osakis (6-AA)  1
  Royalton (6-AA)  2
 

Thursday, May 23, 2019 5:00 PM
  Morris Area/Chokio-Alberta (3-AA)  3
  Lac qui Parle Valley (3-A)  5
 

Thursday, May 23, 2019 5:00 PM
  Border West (6-A)  1
  Hancock (6-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 5:00 PM
  Belgrade-Brooten-Elrosa H.S. (6-A)  0
  Upsala High School  0
 

Thursday, May 23, 2019 5:00 PM
  Alexandria Area (8-AAA)  0
  Brainerd  0
 

Thursday, May 23, 2019 5:00 PM
  Belgrade-Brooten-Elrosa H.S. (6-A)  0
  Upsala/Swanville (6-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 5:00 PM
  Sauk Centre (6-AA)  4
  Breckenridge (8-AA)  6
 

Thursday, May 23, 2019 5:00 PM
  Sleepy Eye Saint Mary's (2-A)  0
  Cleveland (2-A)  9
Summary/Stats

Thursday, May 23, 2019 5:00 PM
  Madelia (2-A)  1
  ML-GHEC-Truman Jaguars (2-A)  3
 

Thursday, May 23, 2019 5:00 PM
  Maple River (2-AA)  4
  Tri-City United (2-AA)  5
 

Thursday, May 23, 2019 5:00 PM
  Mayer Lutheran (4-A)  0
  Randolph (4-A)  9
 

Thursday, May 23, 2019 5:00 PM
  Alexandria Area (8-AAA)  8
  Brainerd (8-AAAA)  7
 

Thursday, May 23, 2019 5:00 PM
  Kenyon-Wanamingo (2-AA)  2
  Cannon Falls (2-AA)  1
 

Thursday, May 23, 2019 5:00 PM
  Heron Lake-Okabena / Fulda Coyotes (2-A)  8
  Mankato Loyola (2-A)  12
 

Thursday, May 23, 2019 5:00 PM
  Sleepy Eye (2-A)  1
  Mt. Lake Area - Comfrey (2-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 6:00 PM
  Dilworth-Glyndon-Felton H.S. (8-AA)  9
  Pelican Rapids (6-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 6:00 PM
  Barnesville (8-AA)  8
  Hawley (8-AA)  5
 

Thursday, May 23, 2019 6:00 PM
  Red Lake County (8-A)  3
  Ada-Borup (8-A)  2
 

Thursday, May 23, 2019 6:30 PM
  Esko (7-AA)  9
  Proctor (7-AA)  0
 

Thursday, May 23, 2019 6:30 PM
  Andover (7-AAAA)  0
  Eden Prairie (2-AAAA)  0
 

Thursday, May 23, 2019 7:00 PM
  Benilde-St. Margaret's School (6-AAA)  0
  Waconia (6-AAA)  0
 

Thursday, May 23, 2019 7:00 PM
  Little Falls (8-AAA)  0
  St. Cloud Cathedral (6-AA)  0
 

Thursday, May 23, 2019 7:00 PM
  Elk River (8-AAAA)  0
  St. Cloud Tech (8-AAAA)  0
 

Thursday, May 23, 2019 7:00 PM
  Becker (5-AAA)  0
  Anoka (7-AAAA)  8
 

Thursday, May 23, 2019 7:00 PM
  Marshall School, Duluth (7-AA)  1
  Duluth East (7-AAAA)  0
 

Thursday, May 23, 2019 7:00 PM
  Sartell-Saint Stephen (5-AAA)  0
  St. Cloud Apollo (5-AAA)  0
 

Thursday, May 23, 2019 7:00 PM
  Nicollet (2-A)  0
  New Ulm Cathedral (2-A)  10
(6 innings)
 

Thursday, May 23, 2019 7:00 PM
  Hibbing (7-AAA)  0
  Greenway (7-AA)  0
 

Friday, May 24, 2019 12:00 PM
  Thief River Falls/Goodridge (8-AA)  0
  Detroit Lakes (8-AAA)  0
 

Friday, May 24, 2019 2:00 PM
  Thief River Falls/Goodridge (8-AA)  0
  Detroit Lakes (8-AAA)  0
 

Friday, May 24, 2019 2:00 PM
  Chisholm (7-A)  0
  Ely  0
 

Friday, May 24, 2019 4:00 PM
  Sauk Rapids-Rice (5-AAA)  0
  Willmar (6-AAA)  0
 

Friday, May 24, 2019 4:00 PM
  Cambridge-Isanti (7-AAAA)  0
  Zimmerman (5-AAA)  0
 

Friday, May 24, 2019 4:30 PM
  Hibbing (7-AAA)  0
  Virginia (7-AA)  0
 

Friday, May 24, 2019 4:30 PM
  Mesabi East (7-AA)  0
  Two Harbors (7-AA)  0
 

Friday, May 24, 2019 4:30 PM
  Mora (7-AA)  0
  Crosby-Ironton (7-AA)  0
 

Friday, May 24, 2019 4:30 PM
  Cook County (7-A)  0
  Northeast Range (7-A)  0
 

Friday, May 24, 2019 4:30 PM
  Rochester Mayo (1-AAAA)  0
  Rochester Century (1-AAAA)  0
(Sections)
 

Friday, May 24, 2019 4:30 PM
  Deer River (7-A)  0
  International Falls H.S. (7-AA)  0
 

Friday, May 24, 2019 4:30 PM
  Nova Knights (4-AA)  0
  New Life Academy of Woodbury (4-AA)  0
 

Friday, May 24, 2019 5:00 PM
  Moorhead (8-AAAA)  0
  Brainerd (8-AAAA)  0
 

Friday, May 24, 2019 5:00 PM
  Brandon-Evansville (6-A)  7
  New York Mills (6-A)  6
 

Friday, May 24, 2019 5:00 PM
  Ashby (6-A)  0
  Parkers Prairie (6-A)  0
 

Friday, May 24, 2019 6:00 PM
  Willmar (6-AAA)  0
  Sauk Rapids-Rice (5-AAA)  0
 

Friday, May 24, 2019 6:30 PM
  Edina (2-AAAA)  0
  Eden Prairie (2-AAAA)  0
 

Friday, May 24, 2019 6:30 PM
  Maple Grove (8-AAAA)  0
  Minnetonka (2-AAAA)  0
 

Friday, May 24, 2019 7:00 PM
  Duluth East (7-AAAA)  0
  Grand Rapids (7-AAA)  0
 

Friday, May 24, 2019 7:00 PM
  Bloomington Jefferson (2-AAAA)  0
  Chaska (2-AAAA)  0
 

Friday, May 24, 2019 7:00 PM
  Orono (6-AAA)  0
  Delano (6-AAA)  0
 

Friday, May 24, 2019 7:00 PM
  DeLaSalle (4-AAA)  0
  St. Paul Central (4-AAA)  0
 

Friday, May 24, 2019 7:00 PM
  Esko (7-AA)  0
  Marshall School, Duluth (7-AA)  0
 















 


Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499