Home      Administration
  Basketball, Girls  >    Results       Standings       Rosters       Records        Statistics Program Information Deadline: Tues., Mar. 5
Basketball, Girls Results
Select Game Date:
For School Year:
And the Activity:
Conference:
Class:


Monday, February 18, 2019 12:00 AM
  Academy of Holy Angels (3-AAA)  0
  DeLaSalle (4-AAA)  0
 

Monday, February 18, 2019 1:00 PM
  Benilde-St. Margaret's School (6-AAA)  0
  Robbinsdale Cooper (6-AAA)  0
 

Monday, February 18, 2019 1:00 PM
  Minneapolis Southwest (6-AAAA)  0
  Minneapolis North Community H.S. (5-AA)  0
 

Monday, February 18, 2019 1:30 PM
  North Lakes Academy (6-AA)  0
  Cristo Rey Jesuit (4-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 5:30 PM
  Cedar Mountain (2-A)  0
  Sleepy Eye (2-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 5:30 PM
  Warroad (8-AA)  0
  Bagley  0
 

Monday, February 18, 2019 5:45:00 PM
  Onamia (5-A)  0
  Ogilvie (5-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 6:00 PM
  Lester Prairie \ Holy Trinity (4-A)  0
  West Lutheran (4-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 6:00 PM
  St. Cloud Apollo (5-AAA)  0
  Sauk Rapids-Rice (8-AAA)  0
 

Monday, February 18, 2019 6:00 PM
  Win-E-Mac (8-A)  0
  Red Lake Falls (8-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 6:00 PM
  Sauk Centre (6-AA)  0
  B O L D (2-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 6:00 PM
  Atwater-Cosmos-Grove City H.S. (3-AA)  0
  Minnewaska Area H.S. (3-AA)  0
 

Monday, February 18, 2019 6:00 PM
  Heron Lake-Okabena / Fulda Coyotes (3-A)  0
  Adrian (3-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 6:00 PM
  Southwest Minnesota Christian (3-A)  0
  Westbrook-Walnut Grove (3-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 6:00 PM
  Ellsworth (3-A)  0
  Murray County Central (3-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 6:00 PM
  Lakeview (3-A)  0
  Redwood Valley (3-AA)  0
 

Monday, February 18, 2019 6:00 PM
  International School of Minnesota/ERA  0
  Hope Academy (4-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 6:30 PM
  Mabel-Canton (1-A)  0
  Lyle-Pacelli (1-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 6:30 PM
  Moose Lake/Willow River (7-AA)  0
  Two Harbors (7-AA)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:00 PM
  PACT Charter School (5-AA)  0
  Christian Life Academy (4-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:00 PM
  Cedar Mountain (2-A)  0
  Nicollet/Mankato Loyola (2-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:00 PM
  Windom Area (3-AA)  0
  Madelia (2-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:00 PM
  Dassel-Cokato (6-AAA)  0
  Glencoe-Silver Lake (2-AA)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:00 PM
  Laporte (5-A)  0
  Nevis (5-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:15:00 PM
  Belle Plaine (2-AA)  0
  St. Peter (2-AA)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:15:00 PM
  Esko (7-AA)  0
  Barnum (7-AA)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:15:00 PM
  Hinckley-Finlayson (5-A)  0
  Rush City (6-AA)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:15:00 PM
  Medford (2-AA)  0
  Blue Earth Area (2-AA)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:15:00 PM
  North Branch (7-AAA)  0
  Rogers (8-AAAA)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:15:00 PM
  Saint James Area (3-AA)  0
  Waseca (2-AAA)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:15:00 PM
  Sleepy Eye Saint Mary's (2-A)  0
  St. Clair (2-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:15:00 PM
  New Richland-H-E-G H.S. (2-AA)  0
  United South Central (2-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:15:00 PM
  Granada Huntley East Chain-Truman-Martin Luther (2-A)  0
  Mountain Lake  0
 

Monday, February 18, 2019 7:15:00 PM
  Pipestone Area (3-AA)  0
  Marshall (2-AAA)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:15:00 PM
  Becker (5-AAA)  0
  St. Paul Como Park H.S. (4-AAA)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:30 PM
  Alexandria Area (8-AAA)  0
  Moorhead (8-AAAA)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:30 PM
  Yellow Medicine East H.S. (3-A)  0
  Russell-Tyler-Ruthton (3-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:30 PM
  Mankato West (2-AAA)  0
  Rochester Century (1-AAAA)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:30 PM
  Menahga (5-A)  0
  Sebeka (5-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:30 PM
  Minnesota Valley Lutheran (2-A)  0
  Buffalo Lake-Hector-Stewart (2-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:30 PM
  New Ulm (2-AAA)  0
  Waconia (6-AAA)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:30 PM
  Norwood-Young America (2-AA)  0
  Mayer Lutheran (4-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:30 PM
  Wabasso (3-A)  0
  G-F-W (2-AA)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:30 PM
  Northern Freeze (8-A)  0
  Goodridge/Grygla-Gatzke (8-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:30 PM
  Lake Crystal-Wellcome Memorial (2-AA)  0
  Tri-City United (2-AA)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:30 PM
  Sacred Heart (8-A)  0
  Badger/GB-MR (8-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:30 PM
  Kerkhoven-Murdock-Sunburg H.S. (5-A)  0
  Central Minnesota Christian (2-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:30 PM
  Wheaton/Herman-Norcross (6-A)  0
  Hancock (6-A)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:30 PM
  Warroad High School  0
  Bagley (8-AA)  0
 

Monday, February 18, 2019 7:30 PM
  Crookston (8-AA)  0
  Stephen-Argyle Central (8-A)  0
 















 


Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499