Home      Administration
  Basketball, Girls  >    Results       Standings       Rosters       Records        Statistics Program Information Deadline: Tues., Mar. 5
Basketball, Girls Results
Select Game Date:
For School Year:
And the Activity:
Conference:
Class:


Wednesday, January 23, 2019 5:30 PM
  Shattuck-Saint Mary's (2-AA)  0
  Minnesota State Academy for the Deaf (1-A)  0
 

Wednesday, January 23, 2019 6:00 PM
  Minnesota Transitions Charter School (4-A)  0
  St. Paul Prep/HSRA (4-AA)  0
 

Wednesday, January 23, 2019 6:30 PM
  Hope Academy (4-A)  0
  Twin Cities Academy/ Great River Tigers (4-AA)  0
 

Wednesday, January 23, 2019 7:00 PM
  Cristo Rey Jesuit (4-A)  0
  The International School of Minnesota / ERA (5-AA)  0
 

Wednesday, January 23, 2019 7:00 PM
  Andover (7-AAAA)  0
  Eden Prairie (2-AAAA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 5:15:00 PM
  Community of Peace Academy (4-A)  0
  Liberty Classical Academy (4-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 5:45:00 PM
  Fond du Lac Ojibwe (7-A)  0
  Lac Courte Oreilles, WI.   0
 

Thursday, January 24, 2019 5:45:00 PM
  Swanville (5-A)  0
  East Central (5-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 6:00 PM
  Cass Lake-Bena (8-A)  0
  Red Lake County Central (8-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 6:00 PM
  Montevideo (3-AA)  0
  Sauk Centre (6-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 6:00 PM
  Ogilvie (5-A)  0
  North Lakes Academy (6-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 6:00 PM
  Minnewaska Area H.S. (3-AA)  0
  Melrose Area (6-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 6:00 PM
  Heron Lake-Okabena / Fulda Coyotes (3-A)  0
  Murray County Central  0
 

Thursday, January 24, 2019 6:00 PM
  Red Rock Central (3-A)  0
  Westbrook-Walnut Grove (3-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 6:00 PM
  Morris Area/Chokio-Alberta (3-AA)  0
  Atwater-Cosmos-Grove City H.S. (3-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 6:00 PM
  Benson (3-AA)  0
  B O L D (2-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 6:00 PM
  Windom Area (3-AA)  0
  Marshall (2-AAA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 6:00 PM
  Heron Lake-Okabena / Fulda Coyotes (3-A)  0
  Murray County Central (3-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 6:15:00 PM
  Underwood (6-A)  0
  Hillcrest Lutheran Academy (6-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 6:15:00 PM
  Chisholm (7-A)  0
  Kelliher/Northome (8-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 6:30 PM
  Moorhead (8-AAAA)  0
  Rogers (8-AAAA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 6:30 PM
  Two Harbors (7-AA)  0
  Silver Bay (Wm. Kelley) (7-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:00 PM
  West Lutheran (4-A)  0
  Hope Academy (4-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:00 PM
  Roseville Area (5-AAAA)  0
  Spring Lake Park (5-AAAA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:00 PM
  Bloomington Kennedy (6-AAAA)  0
  Bloomington Jefferson (2-AAAA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:00 PM
  Hopkins (6-AAAA)  0
  DeLaSalle (4-AAA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:00 PM
  Paynesville Area (3-AA)  0
  St. John's Prep (5-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:00 PM
  St. Paul Central (4-AAAA)  0
  St Paul Humboldt/Open World Learning (4-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:00 PM
  St. Paul Como Park H.S. (4-AAA)  0
  St. Paul Highland Park (3-AAA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:00 PM
  Minneapolis Roosevelt (4-AA)  0
  Brooklyn Center (5-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:00 PM
  St. Paul Harding (3-AAA)  0
  St. Paul Washington Technology Magnet (4-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:00 PM
  Orono (6-AAA)  0
  Hutchinson (2-AAA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:00 PM
  New London-Spicer (3-AA)  0
  Litchfield (3-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  St. Cloud Apollo (5-AAA)  0
  Big Lake (5-AAA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Hayfield (1-A)  0
  Medford (2-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Deer River (7-A)  0
  Mountain Iron-Buhl (7-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Barnum (7-AA)  0
  Wrenshall (7-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Bigfork (7-A)  0
  Greenway (7-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Brainerd (8-AAAA)  0
  Grand Rapids (7-AAA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Carlton (7-A)  0
  Moose Lake/Willow River (7-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Cloquet (7-AAA)  0
  Marshall School, Duluth (7-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Esko (7-AA)  0
  Cromwell-Wright (7-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Madelia (2-A)  0
  Saint James Area (3-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Milaca (6-AA)  0
  Rush City (6-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Nashwauk-Keewatin (7-A)  0
  Floodwood (7-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  North Branch (7-AAA)  0
  Pine City (6-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Pequot Lakes (7-AA)  0
  Detroit Lakes (8-AAA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Pierz (6-AA)  0
  Osakis (6-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Proctor (7-AA)  0
  Aitkin (7-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Rothsay (6-A)  0
  Ashby H.S./Destiny Academy (6-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Royalton (6-AA)  0
  Albany (6-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  St. Francis (7-AAAA)  0
  Cambridge-Isanti (7-AAAA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Virginia (7-AA)  0
  Hibbing H.S. (7-AAA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Waterville-Elysian-Morristown H.S. (2-AA)  0
  Bethlehem Academy (1-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Mesabi East (7-AA)  0
  International Falls H.S. (7-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Cherry (7-A)  0
  Northeast Range (7-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Christ's Household of Faith (4-A)  0
  Pine Island (1-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Plainview-Elgin-Millville (1-AA)  0
  Byron (1-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Kenyon-Wanamingo (1-AA)  0
  Stewartville (1-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Brandon-Evansville (6-A)  0
  Browerville (5-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  Lyle-Pacelli (1-A)  0
  Lanesboro (1-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:15:00 PM
  McGregor (5-A)  0
  South Ridge (7-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Maranatha Christian Academy (5-AA)  0
  PACT Charter School (5-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  The International School of Minnesota / ERA (5-AA)  0
  Christian Life Academy (4-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Parkers Prairie (6-A)  0
  Battle Lake (6-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Albert Lea (1-AAA)  0
  Austin (1-AAA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Belle Plaine (2-AA)  0
  Jordan (2-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Crookston (8-AA)  0
  Perham (8-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Menahga (5-A)  0
  Bertha-Hewitt (5-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Minnesota Valley Lutheran (2-A)  0
  G-F-W (2-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  New Ulm Cathedral (2-A)  0
  Springfield (2-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Northfield H.S. (1-AAA)  0
  Red Wing (1-AAA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Pillager (7-AA)  0
  Henning (6-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Sebeka (5-A)  0
  Verndale (5-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Wadena-Deer Creek (8-AA)  0
  New York Mills (6-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Worthington (2-AAA)  0
  Luverne (3-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Win-E-Mac (8-A)  0
  Fosston (8-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Red Lake Falls (8-A)  0
  Sacred Heart (8-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Tri-City United (2-AA)  0
  Mayer Lutheran (4-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Legacy Christian Academy (4-A)  0
  Spectrum (6-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Onalaska Luther  0
  Lewiston-Altura (1-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Caledonia (1-AA)  0
  Cotter (1-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  NCE/UH Titans (6-A)  0
  Lake Park-Audubon (6-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Kittson County Central (8-A)  0
  Badger/GB-MR (8-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Norwood-Young America (2-AA)  0
  Le Sueur-Henderson (2-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Red Lake (8-A)  0
  North Woods (7-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Hills-Beaver Creek (3-A)  0
  Ellsworth (3-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Warren-Alvarado-Oslo (8-A)  0
  Goodridge/Grygla-Gatzke (8-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Clearbrook-Gonvick (8-A)  0
  Nevis (5-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Warroad (8-AA)  0
  Stephen-Argyle Central (8-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  St. Croix Preparatory Academy (4-AA)  0
  Lester Prairie \ Holy Trinity (4-A)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Sibley East (2-AA)  0
  Southwest Christian (5-AA)  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Ada-Borup (6-A)  0
  Hillsboro/Central Valley  0
 

Thursday, January 24, 2019 7:30 PM
  Edgerton (3-A)  0
  Southwest Minnesota Christian (3-A)  0
 















 


Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499