Home      Administration
  Basketball, Girls  >    Results       Standings       Rosters       Records        Statistics Program Information Deadline: Tues., Mar. 5
Basketball, Girls Results
Select Game Date:
For School Year:
And the Activity:
Conference:
Class:


Friday, February 22, 2019 7:30 PM
  Parkers Prairie (6-A)  0
  Underwood (6-A)  0
 

Friday, February 22, 2019 7:30 PM
  Albert Lea (1-AAA)  36
  Rochester Mayo (1-AAAA)  67
 

Friday, February 22, 2019 7:30 PM
  Austin (1-AAA)  82
  Rochester Century (1-AAAA)  42
 

Friday, February 22, 2019 7:30 PM
  Breckenridge (8-AA)  0
  Crookston (8-AA)  0
(Cancelled)
 

Friday, February 22, 2019 7:30 PM
  Crosby-Ironton (7-AA)  0
  Pine River-Backus (5-A)  0
 

Friday, February 22, 2019 7:30 PM
  Faribault (1-AAA)  51
  Northfield H.S. (1-AAA)  53
(OT)
 

Friday, February 22, 2019 7:30 PM
  Frazee (8-AA)  0
  Dilworth-Glyndon-Felton H.S. (8-AA)  0
 

Friday, February 22, 2019 7:30 PM
  Hawley (8-AA)  48
  Barnesville (8-AA)  41
 

Friday, February 22, 2019 7:30 PM
  Mankato West (2-AAA)  52
  Mankato East (2-AAA)  37
 

Friday, February 22, 2019 7:30 PM
  Park Rapids Area (8-AA)  0
  Menahga (5-A)  0
 

Friday, February 22, 2019 7:30 PM
  Pelican Rapids (6-A)  0
  Perham (8-AA)  0
 

Friday, February 22, 2019 7:30 PM
  Rochester John Marshall (1-AAAA)  0
  Owatonna (1-AAAA)  0
 

Friday, February 22, 2019 7:30 PM
  Rothsay (6-A)  32
  New York Mills (6-A)  52
 

Friday, February 22, 2019 7:30 PM
  Winona (1-AAA)  0
  Red Wing (1-AAA)  0
 

Friday, February 22, 2019 7:30 PM
  West Central Area School (6-A)  0
  Ortonville (6-A)  0
 

Friday, February 22, 2019 7:30 PM
  Hill City / Northland Storm (7-A)  34
  Nevis (5-A)  38
 

Friday, February 22, 2019 7:30 PM
  Warren-Alvarado-Oslo (8-A)  0
  Climax-Fisher  0
 

Friday, February 22, 2019 7:30 PM
  Glencoe-Silver Lake (2-AA)  0
  Annandale (5-AA)  0
 

Saturday, February 23, 2019 1:00 AM
  Twin Cities Academy/ Great River Tigers (4-AA)  0
  TCAC Conference Tourney  0
 

Saturday, February 23, 2019 10:00 AM
  Minnesota State Academy for the Deaf (1-A)  0
  TCAC Conference Tourney  0
 

Saturday, February 23, 2019 10:00 AM
  Liberty Classical Academy (4-A)  23
  The International School of MN / ERA  39
(TCAC Tourney)
 

Saturday, February 23, 2019 11:00 AM
  Spectrum (6-AA)  0
  PACT Charter School (5-AA)  0
 

Saturday, February 23, 2019 12:00 PM
  Nova Classical Academy (4-AA)  27
  Community of Peace Academy (4-A)  43
 

Saturday, February 23, 2019 12:00 PM
  Tracy-Milroy-Balaton (3-AA)  0
  Redwood Valley (3-AA)  0
 

Saturday, February 23, 2019 12:00 PM
    44
  North Lakes Academy (6-AA)  48
 

Saturday, February 23, 2019 12:00 PM
  Avail Academy (4-A)  44
  North Lakes  48
(TCAC Tournament)
 

Saturday, February 23, 2019 1:00 PM
  St. Paul Harding (3-AAA)  0
  St. Paul Academy and Summit School (4-AA)  0
 

Saturday, February 23, 2019 1:00 PM
  Heritage Christian Academy (4-A)  0
  Cherry (7-A)  0
 

Saturday, February 23, 2019 1:00 PM
  St. Paul Como Park H.S. (4-AAA)  0
  Minneapolis South (6-AAAA)  0
(Twin Cities Championship)
 

Saturday, February 23, 2019 2:00 PM
  Carlton (7-A)  42
  Floodwood (7-A)  52
 

Saturday, February 23, 2019 2:00 PM
  Cass Lake-Bena (8-A)  0
  tba  0
 

Saturday, February 23, 2019 2:15:00 PM
  Henning (6-A)  0
  Royalton (6-AA)  0
 

Saturday, February 23, 2019 2:30 PM
  Southwest Minnesota Christian (3-A)  77
  Ellsworth (3-A)  42
 

Saturday, February 23, 2019 3:00 PM
  St. Anthony Village (4-AAA)  0
  Tartan (4-AAAA)  0
 

Saturday, February 23, 2019 4:00 PM
  Hope Academy (4-A)  0
  Cristo Rey Jesuit (4-A)  0
 

Saturday, February 23, 2019 4:00 PM
  Twin Cities Athletic Conference Tournament  0
  Cristo Rey Jesuit (4-A)  0
 

Saturday, February 23, 2019 6:00 PM
  Bagley (8-AA)  0
  Pine to Prairie Conference Championship  0
 

Saturday, February 23, 2019 6:30 PM
  South Saint Paul (3-AAA)  0
  New Life Academy of Woodbury (4-AA)  0
 

Saturday, February 23, 2019 6:30 PM
  Ashby H.S./Destiny Academy (6-A)  0
  Brandon-Evansville (6-A)  0
 

Saturday, February 23, 2019 7:00 PM
  The International School of Minnesota / ERA (5-AA)  0
  TCAC Tournament  0
 

Saturday, February 23, 2019 7:00 PM
  Saint James Area (3-AA)  0
  Subsection Quarter Final  0
 

Saturday, February 23, 2019 7:00 PM
  New London-Spicer (3-AA)  0
  Sub-Sections  0
 

Saturday, February 23, 2019 7:00 PM
  Atwater-Cosmos-Grove City H.S. (3-AA)  27
  New London-Spicer (3-AA)  70
 

Saturday, February 23, 2019 7:15:00 PM
  Minnehaha Academy (4-AA)  0
  DeLaSalle (4-AAA)  0
 

Saturday, February 23, 2019 7:30 PM
  Owatonna (1-AAAA)  0
  Austin (1-AAA)  0
 















 


Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499