Home      Administration
  Volleyball, Girls  >    Results       Standings       Rosters       Records        Statistics Program Information Deadline: Tues., Oct. 30
Volleyball, Girls Results
Select Game Date:
For School Year:
And the Activity:
Conference:
Class:


Thursday, October 18, 2018 1:00 PM
  Breckenridge (6-A)  
  Fergus Falls (8-AA)  Win
(25-12, 25-13)
 

Thursday, October 18, 2018 1:00 PM
  Walker-Hackensack-Akeley H.S. (5-A)  Win
  Royalton (5-A)  
(25-23, 25-22)
 

Thursday, October 18, 2018 1:00 PM
  Holdingford (6-AA)  Win
  Isle (5-A)  
(25-15, 25-17)
 

Thursday, October 18, 2018 2:00 PM
  Walker-Hackensack-Akeley H.S. (5-A)  
  Milaca (6-AA)  Win
(15-25, 11-25)
 

Thursday, October 18, 2018 2:00 PM
  Clinton-Graceville-Beardsley H.S. (6-A)  Win
  Verndale (5-A)  
(21-25, 25-21, 15-12)
 

Thursday, October 18, 2018 2:00 PM
  Holdingford (6-AA)  Win
  Upsala (5-A)  
(25-16, 22-25, 16-14)
 

Thursday, October 18, 2018 2:30 PM
  Detroit Lakes (8-AA)  
  Fergus Falls (8-AA)  Win
(27-25, 25-21)
 

Thursday, October 18, 2018 3:00 PM
  Royalton (5-A)  
  Milaca (6-AA)  Win
(23-25, 25-13, 15-17)
 

Thursday, October 18, 2018 3:00 PM
  Clinton-Graceville-Beardsley H.S. (6-A)  Win
  Kerkhoven-Murdock-Sunburg H.S. (5-A)  
(25-19, 25-19)
 

Thursday, October 18, 2018 6:15:00 PM
  Windom Area (3-A)  
  Minneota (3-A)  Win
(25-8, 25-15, 25-15)
 

Thursday, October 18, 2018 7:00 PM
  Eden Prairie (2-AAA)  
  Eagan (3-AAA)  Win
(25-11,25-12,25-12)
 

Thursday, October 18, 2018 7:00 PM
  Marshall School, Duluth (7-AA)  Win
  Duluth East (7-AAA)  
(17-25, 25-27, 25-14, 27-25, 15-11)
Summary/Stats

Thursday, October 18, 2018 7:00 PM
  Wabasso (3-A)  
  Lakeview (3-A)  
 

Thursday, October 18, 2018 7:15:00 PM
  Marshall (3-AA)  Win
  Tracy-Milroy-Balaton (3-A)  
(15-25, 25-21, 20-25, 14-25)
 

Thursday, October 18, 2018 7:30 PM
  Hawley (8-AA)  
  Moorhead (8-AAA)  
 

Thursday, October 18, 2018 7:30 PM
  Verndale (5-A)  
  Underwood Tournament  
 

Thursday, October 18, 2018 7:30 PM
  Canby (3-A)  Win
  Worthington (3-AA)  
(25-10, 25-12, 25-12)
 

Friday, October 19, 2018 1:00 AM
  Spring Lake Park (4-AAA)  
  tbd  
 

Friday, October 19, 2018 1:00 AM
  Nevis (5-A)  
  Moorehead Tourney  
 

Friday, October 19, 2018 9:00 AM
  Spring Lake Park (4-AAA)  
  Moorhead (8-AAA)  
 

Friday, October 19, 2018 9:00 AM
  Dilworth-Glyndon-Felton H.S. (8-AA)  
  Moorhead Tournamnet  
 

Friday, October 19, 2018 1:30 PM
  Roseville Area (4-AAA)  
  Moorhead Tournament  
 

Friday, October 19, 2018 1:30 PM
  Roseau (8-AA)  
  Moorhead  
 

Friday, October 19, 2018 1:30 PM
  Big Lake (8-AAA)  
  Moorhead (8-AAA)  
 

Friday, October 19, 2018 1:30 PM
  Duluth East (7-AAA)  
  Moorhead (8-AAA)  
 

Friday, October 19, 2018 1:30 PM
  Roseville Area (4-AAA)  
  Nevis (5-A)  
 

Friday, October 19, 2018 2:45:00 PM
  Totino-Grace (5-AA)  
  Wadena-Deer Creek (6-A)  
 

Friday, October 19, 2018 4:00 PM
  Wadena-Deer Creek (6-A)  
  Moorhead (8-AAA)  
 

Friday, October 19, 2018 4:00 PM
  Roseville Area (4-AAA)  
  Dilworth-Glyndon-Felton H.S. (8-AA)  
 

Friday, October 19, 2018 4:30 PM
  Exchange Club Invite  
  Rochester Century (1-AAA)  
 

Friday, October 19, 2018 4:30 PM
  Pine Island (1-AA)  
  Rochester Century Invitational  
 

Friday, October 19, 2018 5:00 PM
  Fillmore Central (1-A)  
  Rochester Century Tournament  
 

Friday, October 19, 2018 5:00 PM
  Rochester John Marshall (1-AAA)  
  Woodbury (4-AAA)  
 

Friday, October 19, 2018 5:00 PM
  Adrian (3-A)  
  Garretson  
 

Friday, October 19, 2018 5:00 PM
  Dover-Eyota (1-AA)  
  Exchange Club Tournament  
 

Friday, October 19, 2018 5:00 PM
  Forest Lake (7-AAA)  
  Fillmore Central (1-A)  
 

Friday, October 19, 2018 5:15:00 PM
  Rochester Mayo (1-AAA)  
  Rochester - Exchange Club Invite  
 

Friday, October 19, 2018 5:15:00 PM
  Hayfield (1-A)  
  Century Tournament  
 

Friday, October 19, 2018 5:15:00 PM
  Rochester Lourdes (1-AA)  
  Rochester Exchange Club Tournament  
 

Friday, October 19, 2018 5:15:00 PM
  Willmar (8-AAA)  
  Totino-Grace (5-AA)  
 

Friday, October 19, 2018 5:45:00 PM
  Glencoe-Silver Lake (2-AA)  
  Fillmore Central (1-A)  
 

Friday, October 19, 2018 5:45:00 PM
  Forest Lake (7-AAA)  
  Rochester Mayo (1-AAA)  
 

Friday, October 19, 2018 6:00 PM
  Glencoe-Silver Lake (2-AA)  
  Rochester Lourdes (1-AA)  
 

Friday, October 19, 2018 6:00 PM
  Rochester John Marshall (1-AAA)  
  Hayfield (1-A)  
 

Friday, October 19, 2018 6:00 PM
  St. Louis Park (6-AAA)  
  Kingsland (1-A)  
 

Friday, October 19, 2018 6:30 PM
  Fillmore Central (1-A)  
  Rochester Mayo (1-AAA)  
 

Friday, October 19, 2018 7:00 PM
  St. Louis Park (6-AAA)  
  Woodbury (4-AAA)  
 

Friday, October 19, 2018 7:00 PM
  Rochester John Marshall (1-AAA)  
  Kingsland (1-A)  
 

Friday, October 19, 2018 7:15:00 PM
  Jackson County Central (3-AA)  
  Sioux Falls Christian High School  
 

Friday, October 19, 2018 7:15:00 PM
  Forest Lake (7-AAA)  
  Rochester Lourdes (1-AA)  
 

Friday, October 19, 2018 7:45:00 PM
  Willmar (8-AAA)  
  Wadena-Deer Creek (6-A)  
 

Friday, October 19, 2018 8:00 PM
  Glencoe-Silver Lake (2-AA)  
  Rochester Mayo (1-AAA)  
 

Friday, October 19, 2018 8:00 PM
  Rochester John Marshall (1-AAA)  
  St. Louis Park (6-AAA)  
 

Saturday, October 20, 2018 1:00 AM
  Spring Lake Park (4-AAA)  
  tbd  
 

Saturday, October 20, 2018 1:00 AM
  Champlin Park (5-AAA)  
  TBD  
 

Saturday, October 20, 2018 1:00 AM
  Champlin Park (5-AAA)  
  TBD  
 

Saturday, October 20, 2018 1:00 AM
  Wadena-Deer Creek (6-A)  
  Moorhead (8-AAA)  
 

Saturday, October 20, 2018 1:00 AM
  Nevis (5-A)  
  Moorehead Tourney  
 

Saturday, October 20, 2018 1:00 AM
  Bethlehem Academy (1-A)  
  Chaska Tournament  
 

Saturday, October 20, 2018 8:00 AM
  Fillmore Central (1-A)  
  Rochester Century Tournament  
 

Saturday, October 20, 2018 8:00 AM
  Rochester Century (1-AAA)  
  Exchange Club Invite  
 

Saturday, October 20, 2018 9:00 AM
  Mayer Lutheran (2-A)  
  Chaska Tournament  
 

Saturday, October 20, 2018 9:00 AM
  Belle Plaine H.S. (2-AA)  
  Chaska Tournament  
 

Saturday, October 20, 2018 9:00 AM
  Roseville Area (4-AAA)  
  Moorhead Tournament  
 

Saturday, October 20, 2018 9:00 AM
  Big Lake (8-AAA)  
  Moorhead (8-AAA)  
 

Saturday, October 20, 2018 9:00 AM
  Duluth East (7-AAA)  
  Moorhead (8-AAA)  
 

Saturday, October 20, 2018 9:00 AM
  Spring Lake Park (4-AAA)  
  Moorhead (8-AAA)  
 

Saturday, October 20, 2018 9:00 AM
  Roseville Area (4-AAA)  
  Moorhead (8-AAA)  
 

Saturday, October 20, 2018 9:00 AM
  Dover-Eyota (1-AA)  
  Exchange Club Tournament  
 

Saturday, October 20, 2018 9:30 AM
  Champlin Park (5-AAA)  
  Bemidji (8-AAA)  
 

Saturday, October 20, 2018 9:30 AM
  Southwest Christian (2-AA)  
  Chaska Tournament  
 

Saturday, October 20, 2018 9:30 AM
  Stewartville (1-AA)  
  Chaska Invitational  
 

Saturday, October 20, 2018 9:30 AM
  Winona (1-AAA)  
  Stillwater Area (4-AAA)  
 

Saturday, October 20, 2018 9:30 AM
  Eagan (3-AAA)  
  Bethlehem Academy (1-A)  
 

Saturday, October 20, 2018 10:00 AM
  Rochester Mayo (1-AAA)  
  Rochester - Exchange Club Invite  
 

Saturday, October 20, 2018 10:00 AM
  Hayfield (1-A)  
  Century Tournament  
 

Saturday, October 20, 2018 10:00 AM
  Rochester Lourdes (1-AA)  
  Rochester Exchange Club Tournament  
 

Saturday, October 20, 2018 10:00 AM
  Forest Lake (7-AAA)  
  Glencoe-Silver Lake (2-AA)  
 

Saturday, October 20, 2018 10:00 AM
  Fillmore Central (1-A)  
  Rochester Lourdes (1-AA)  
 

Saturday, October 20, 2018 10:00 AM
  St. Louis Park (6-AAA)  
  Hayfield (1-A)  
 

Saturday, October 20, 2018 10:30 AM
  Winona (1-AAA)  
  Chaska (2-AAA)  
 

Saturday, October 20, 2018 10:30 AM
  Mayer Lutheran (2-A)  
  Bemidji (8-AAA)  
 

Saturday, October 20, 2018 11:00 AM
  Forest Lake (7-AAA)  
  TBA  
 

Saturday, October 20, 2018 11:30 AM
  Champlin Park (5-AAA)  
  Mayer Lutheran (2-A)  
 

Saturday, October 20, 2018 12:00 PM
  Eagan (3-AAA)  
  Southwest Christian (2-AA)  
 















 


Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499