Home      Administration
  Volleyball, Girls  >    Results       Standings       Rosters       Records        Statistics Program Information Deadline: Tues., Oct. 30
Volleyball, Girls Results
Select Game Date:
For School Year:
And the Activity:
Conference:
Class:


Wednesday, October 17, 2018 4:30 PM
  Bug-O-Nay-Ge-Shig School (8-A)  
  Fond du Lac Ojibwe (7-A)  
 

Wednesday, October 17, 2018 7:00 PM
  Bloomington Jefferson (6-AAA)  
  Lakeville North (1-AAA)  
 

Wednesday, October 17, 2018 7:00 PM
  St. Paul Central H.S. (4-AAA)  Win
  St. Paul Johnson (4-AA)  
(22-25, 22-25, 21-25)
 

Wednesday, October 17, 2018 7:00 PM
  Benilde-St. Margaret's School (6-AAA)  
  St. Louis Park (6-AAA)  Win
(22-25, 28-30, 21-25)
 

Thursday, October 18, 2018 1:00 AM
  Waseca (2-AA)  
  Sartell Tournament  
 

Thursday, October 18, 2018 1:00 AM
  Wheaton-Herman-Norcross (6-A)  
  Underwood Tournament  
 

Thursday, October 18, 2018 1:00 AM
  Wheaton-Herman-Norcross (6-A)  
  Underwood Tournament  
 

Thursday, October 18, 2018 1:00 AM
  Wheaton-Herman-Norcross (6-A)  
  Underwood Tournament  
 

Thursday, October 18, 2018 1:00 AM
  Park Rapids Area (8-AA)  
  Fergus Falls Invitational  
 

Thursday, October 18, 2018 1:00 AM
  East Grand Forks (8-AA)  
  Fergus Falls Tournament  
 

Thursday, October 18, 2018 8:00 AM
  Upsala Tournament  
  Upsala (5-A)  
 

Thursday, October 18, 2018 9:00 AM
  Osakis (5-A)  
  Sartell Invitational  
 

Thursday, October 18, 2018 9:00 AM
  Sebeka (6-A)  
  Underwood Tourney  
 

Thursday, October 18, 2018 9:00 AM
  Sartell Tournament  
  Sartell-Saint Stephen (8-AAA)  
 

Thursday, October 18, 2018 9:00 AM
  Royalton (5-A)  
  Upsala Tournament  
 

Thursday, October 18, 2018 9:00 AM
  Foley (6-AA)  
  Sartell-St.Stephen Invitational  
 

Thursday, October 18, 2018 9:00 AM
  Pierz (6-AA)  
  Upsala (5-A)  
 

Thursday, October 18, 2018 9:00 AM
  Bertha-Hewitt (5-A)  
  Upsala (5-A)  
 

Thursday, October 18, 2018 9:00 AM
  Walker-Hackensack-Akeley H.S. (5-A)  
  Upsala Tournament  
 

Thursday, October 18, 2018 9:30 AM
  East Grand Forks (8-AA)  
  Fergus Falls (8-AA)  
 

Thursday, October 18, 2018 10:45:00 AM
  Crosby-Ironton (8-AA)  
  Fergus Falls (8-AA)  
 

Thursday, October 18, 2018 1:00 PM
  Fergus Falls Invitational  
  Fergus Falls (8-AA)  
 

Thursday, October 18, 2018 2:30 PM
  Fergus Falls Invitational  
  Fergus Falls (8-AA)  
 

Thursday, October 18, 2018 6:15:00 PM
  Windom Area (3-A)  
  Minneota (3-A)  
 

Thursday, October 18, 2018 7:00 PM
  Eden Prairie (2-AAA)  
  Eagan (3-AAA)  
 

Thursday, October 18, 2018 7:00 PM
  Marshall School, Duluth (7-AA)  
  Duluth East (7-AAA)  
 

Thursday, October 18, 2018 7:00 PM
  Clinton-Graceville-Beardsley H.S. (6-A)  
  Underwood Tournament  
 

Thursday, October 18, 2018 7:00 PM
  Wabasso (3-A)  
  Lakeview (3-A)  
 

Thursday, October 18, 2018 7:00 PM
  Madelia (2-A)  
  Lake Crystal-Wellcome Memorial (2-A)  
 

Thursday, October 18, 2018 7:15:00 PM
  Marshall (3-AA)  
  Tracy-Milroy-Balaton (3-A)  
 

Thursday, October 18, 2018 7:30 PM
  Hawley (8-AA)  
  Moorhead (8-AAA)  
 

Thursday, October 18, 2018 7:30 PM
  Verndale (5-A)  
  Underwood Tournament  
 

Thursday, October 18, 2018 7:30 PM
  Canby (3-A)  
  Worthington (3-AA)  
 















 


Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499