Home      Administration
  Lacrosse, Boys'  >    Results       Standings       Rosters       Records        Statistics Program Information Deadline: Tues., Jun 4
Lacrosse, Boys' Results
Select Game Date:
For School Year:
And the Activity:
Conference:
Class:


Wednesday, May 22, 2019 4:00 PM
  St. Cloud (8-A)  0
  Rocori H.S. (8-A)  0
 

Wednesday, May 22, 2019 5:30 PM
  Chisago Lakes (7-A)  0
  White Bear Lake Area (4-A)  0
 

Wednesday, May 22, 2019 6:00 PM
  Waconia (2-A)  0
  TrIMAC Blackhawks (3-A)  0
 

Wednesday, May 22, 2019 7:00 PM
  Blaine (7-A)  0
  Spring Lake Park (7-A)  0
 

Wednesday, May 22, 2019 7:00 PM
  Champlin Park (7-A)  0
  Elk River (8-A)  0
 

Wednesday, May 22, 2019 7:00 PM
  Totino-Grace H.S. (5-A)  0
  Centennial (7-A)  0
 

Wednesday, May 22, 2019 7:00 PM
    0
  Breck School/Groves Academy (5-A)  0
 

Wednesday, May 22, 2019 7:00 PM
  Robbinsdale Armstrong (5-A)  0
  Andover (7-A)  0
 

Wednesday, May 22, 2019 7:00 PM
  Hermantown/Proctor (7-A)  0
  Duluth (7-A)  0
 

Wednesday, May 22, 2019 7:00 PM
  Rochester John Marshall (1-A)  0
  Breck School/Groves Academy (5-A)  0
 

Wednesday, May 22, 2019 7:30 PM
  Owatonna (1-A)  0
  Northfield H.S. (1-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 5:00 PM
  Andover (7-A)  0
  Totino-Grace H.S. (5-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 5:30 PM
  Minnetonka (2-A)  0
  St. Michael-Albertville H.S. (8-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 6:00 PM
  Becker (8-A)  0
  Monticello (8-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 6:00 PM
  Bloomington Jefferson (6-A)  0
  St. Louis Park (5-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 6:00 PM
  Brainerd (8-A)  0
  Chisago Lakes (7-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 6:00 PM
  Buffalo (8-A)  0
  Rogers (8-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 6:00 PM
    0
  Big Lake (8-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 6:00 PM
  Bloomington Kennedy (6-A)  0
  Eastview (6-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 6:00 PM
  North (4-A)  0
  TrIMAC Blackhawks (3-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 6:00 PM
  St. Cloud (8-A)  0
  Big Lake (8-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 6:30 PM
  Waconia (2-A)  0
  Orono (2-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 7:00 PM
  Chaska (2-A)  0
  Chanhassen (2-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 7:00 PM
  Delano-Rockford (2-A)  0
  Shakopee (2-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 7:00 PM
  Academy of Holy Angels (6-A)  0
  Benilde-St. Margaret's School (5-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 7:00 PM
  Coon Rapids H.S. (7-A)  0
  Osseo/Park Center (5-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 7:00 PM
  Stillwater Area (4-A)  0
  Wayzata (8-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 7:00 PM
  Breck School/Groves Academy (5-A)  0
  Roseville Area (4-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 7:00 PM
  East Ridge (3-A)  13
  Simley (3-A)  9
 

Thursday, May 23, 2019 7:00 PM
  Grand Rapids (7-A)  0
  Park (3-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 7:30 PM
  Edina (6-A)  0
  Rosemount (6-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 7:30 PM
  Blake School (The) (5-A)  0
  Eden Prairie (2-A)  0
 

Thursday, May 23, 2019 7:30 PM
  St. Thomas Academy (3-A)  0
  Cretin-Derham Hall (3-A)  0
 















 


Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499