Home      Administration
  Basketball, Boys   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Delano High School        (14-10-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Sam Kern G 11
3 Mike Shoultz G 12
4 Brett Unrein G 10
5 Derek Techam G 11
10 Calvin Wishart G 12
11 Trey Longstreet G 9
12 Keegan O'Neill F 12
13 Chase Carlson F 12
21 Garrett Robinson G 11
22 Reno Bredahl G 11
23 Garrett Kramp G 12
25 Nicholas Braiedy G 11
34 Caden Link F 11
35 Dylan Hall F 11
44 Caleb Harris F 11
52 Max Otto G 10
55 Seth Wiest C 11
Schedule
12/2/2017Waseca 68 - 52 W
12/5/2017Princeton 104 - 88 W
12/9/2017Fergus Falls 85 - 58 W
12/12/2017St. Paul Central 84 - 70 W
12/16/2017Edina 57 - 87 L
12/19/2017Hermantown 86 - 72 W
12/21/2017Big Lake 75 - 57 W
12/29/2017St. Cloud Apollo 56 - 69 L
12/30/2017Lakeville South 65 - 42 W
1/6/2018Rocori 73 - 39 W
1/9/2018Chaska 82 - 83 L
1/11/2018Benilde-St. Margaret's School63 - 51 W
1/13/2018Prior Lake 57 - 58 L
1/16/2018Sauk Rapids-Rice 54 - 72 L
1/19/2018New Prague 64 - 53 W
1/26/2018Orono 40 - 64 L
1/30/2018Eden Prairie 67 - 84 L
2/1/2018Waconia 78 - 80 L
(OT)
2/8/2018Holy Family Catholic 68 - 77 L
2/9/2018Hutchinson 97 - 54 W
2/12/2018New Prague 40 - 27 W
2/16/2018Holy Family Catholic 83 - 61 W
2/20/2018Becker 94 - 65 W
2/23/2018Orono 57 - 72 L
2/27/2018Waconia 0 - 0
3/2/2018Hutchinson 0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Terry Techam
ttecham@orono.k12.mn.us
Assistant Coach:
Jamie Longstreet
Jason Monke

State Tournament
March 21-24, 2018
Target Center/Williams Arena, U of M/Concordia Un
  •  
  • Brackets

    Section 5AAA Tournament
    Saturday - March 3, 2018
    QRF Seeding

    Tuesday - March 6, 2018 - QF

    Saturday - March 10, 2018 -
    SF

    Thursday - March 15, 2018 -
    Final
    7 pm - Tuesday - QF @ High Seed

    2-3:30 pm - Saturday SF @ SCSU

    7 pm - Thursday - Final @ SCSU
  •  
  • Brackets

    Wright County Standings
    Annandale 11-2-0
    New London-Spicer 8-3-0
    Dassel-Cokato 5-1-0
    Rockford 5-3-0
    Glencoe-Silver Lake 5-6-0
    Delano 4-4-0
    Holy Family Catholic 4-4-0
    Orono 3-0-0
    Mound Westonka 2-10-0
    Watertown-Mayer 2-10-0
    Waconia 1-1-0
    New Prague 1-2-0
    Hutchinson 0-0-0
    Litchfield 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499