Home      Administration
  Basketball, Boys   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
St. Cloud Apollo High School        (3-2-0)
red.gif
white.gif
This is TALON TERRITORY

Home Page Photo

Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Jalyn Williams G 11
2 Pouch Dobuol F 11
3 Logan Johnson F 11
4 Clifton Patterson F 12
5 Mohamed Mohamed G 11
10 Lukas Theisen G 12
11 Michael Gravelle G 11
13 Jack Hoth G 11
14 Keshawn Johnson G 11
15 John Blommel F 12
22 Deng Diew C 11
23 Chang Hoth G 11
34 Thomas Diew C 9
35 Nasrudin Mohamed F 11
Schedule
12/4/2018DeLaSalle 50 - 85 L
12/6/2018St. Cloud Tech 67 - 63 W
12/8/2018Bemidji 71 - 80 L
12/11/2018Alexandria Area 71 - 58 W
12/13/2018St. Cloud Cathedral 62 - 53 W
12/14/2018Willmar 55 - 51 W
12/18/2018Sauk Rapids-Rice 93 - 76 W
12/27/2018Milwaukee Washinton0 - 0
1/3/2019Buffalo 51 - 77 L
1/4/2019Sartell-Saint Stephen 65 - 76 L
1/5/2019Tartan 45 - 59 L
1/8/2019Fergus Falls 0 - 0
1/10/2019Rocori 53 - 50 W
1/12/2019Proctor 82 - 58 W
1/15/2019Brainerd 76 - 70 W
1/22/2019Little Falls 59 - 65 L
1/24/2019St. Cloud Tech 0 - 0
1/29/2019Alexandria Area 0 - 0
2/1/2019Willmar 43 - 53 L
2/7/2019Sauk Rapids-Rice 0 - 0
2/12/2019Sartell-Saint Stephen 56 - 64 L
2/15/2019Rocori 0 - 0
2/16/2019Minnehaha Academy42 - 92 L
2/19/2019Fergus Falls 0 - 0
2/21/2019Brainerd 0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Jason Allen
jason.allen@isd742.org
320-251-2159
Assistant Coach:
Don Anderson
Michael Beehler
Student Manager:
Zayah Davis

State Tournament
March 20-23, 2019
Target Center/Williams Arena, U of M/Concordia Un
  •  
  • Brackets

    Section 8AAA Tournament
    Saturday - March 2, 2019
    QRF Seeding

    Tuesday - March 5, 2019 -
    QF

    Saturday - March 9, 2019
    - SF

    Thursday - March 14,
    2019 - Final
    7 pm - Tuesday - QF @ High Seed

    6 - 7:45 pm Saturday - SF @ Moorhead High School

    7:00 pm - Thursday Final @ Neutral Site
  •  
  • Brackets

    Central Lakes Standings
    St. Cloud Tech 11-4-0
    Sartell-Saint Stephen 10-4-0
    Brainerd 8-5-0
    Fergus Falls 7-3-0
    Alexandria Area 6-8-0
    Willmar 4-6-0
    St. Cloud Apollo 2-0-0
    Rocori 2-7-0
    Sauk Rapids-Rice 1-4-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499