Home      Administration
  Swimming and Diving, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Brainerd H.S.        (5-0-1)
** This team is a cooperative sponsorship between: Brainerd High School, Pillager High School,
red.gif
white.gif
HOME OF THE WARRIORS


Varsity Roster
# Name Pos Grade
0 Adams, Ashlee 9
0 Anderson,Britany 12
0 Cross, Kyla 9
0 Exsted, Sophie 11
0 Gibbons, Madelynn 11
0 Haglin, Isabella 9
0 Hannah, Ella 9
0 Harmer, Cami 12
0 Henke, Katie 9
0 Host, Jenna 9
0 Just, Anna 9
0 Knapp, Callie 10
0 Korhonen, Emma 10
0 Kruse, Halle 9
0 Lund, Madison 12
0 Marchand, Emma 9
0 Mattson, Ellie 9
0 McFarlin, Hollie 9
0 Miller, Sidney 10
0 Niemeyer, Chandler 9
0 Nylund, Daeja 10
0 Olson, Izzy 7
0 Prozinski, Isabelle 10
0 Rude, Jacquilyn 10
0 Schmitz, Silvia 11
0 Skinner, Tarin 12
0 Strieff, Katie 12
0 Strong, Ava 9
0 Strong, Mira 9
0 Swanson, Olivia 10
0 Tatge, Hannah 10
0 VanHorn, Gabby 9
0 Wallace, Jamie 12
0 Whitlock, Macey 9
0 Wilhelm, Megan 12
0 Zemke, Libby 11
Schedule
8/29/2017Bemidji 117 - 69 W
8/31/2017St. Cloud Apollo 121 - 61 W
9/7/2017Willmar 103 - 78 W
9/12/2017St. Cloud Tech H.S.97 - 89 W
9/16/2017Park Rapids Area 0 - 0  
(3rd Place)
9/21/2017Sauk Rapids-Rice 105 - 81 W
9/28/2017Rocori 108.5 - 75.5 W
10/7/2017St. Cloud Tech H.S.0 - 0
10/12/2017Fergus Falls 0 - 0
10/14/2017Elk River Area0 - 0
10/17/2017Melrose Area 98 - 88 W
11/10/2017St. Cloud Tech H.S.0 - 0
11/11/2017St. Cloud Tech H.S.0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Dan Anderson
daniel.anderson@isd181.org
218-454-6666
Assistant Coach:
Ann Stenglein
Kris Peterson
Mary Streiff
Student Manager:
Anna Dillon, CeCe Boche
Peyton Loss, , Erin Host

State Tournament
November 16-18, 2017
Jean K Freeman Aquatic Center, U of M
  •  
  • Brackets

    Section 8AA Tournament
    Friday - Nov 10, 2017 -
    5 pm -
    Swim
    Prelims

    Saturday - Nov 11, 2017 -
    12 pm -
    Diving Prelims

    4 pm - Swim and
    DivingFinals
    Elk River High School

    Central Lakes Standings
    St. Cloud Tech H.S. 3-2-0
    Rocori 3-5-0
    Alexandria Area H.S. 3-6-0
    Brainerd H.S. 2-0-0
    Fergus Falls 0-0-0
    St. Cloud Apollo 0-0-0
    Sartell-Saint Stephen 0-0-0
    Sauk Rapids-Rice 0-0-0
    Willmar 0-2-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499