Home      Administration
  Volleyball, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Sebeka High School        (9-17-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Maggie Erickson MH 11
2 Jolee Lillquist OH 10
3 Mackenzie Nelson RH 11
4 Maya Lake OH 11
5 Lily Helland LI 10
6 Bailey Haman RH 11
7 Keegan Wattenhofer RH 11
8 Lydia Lillquist RH 10
9 Ava Rathcke MH 12
10 Moriah Frame RH 10
11 Maci Lake MH 8
12 Heidi Oakland S 10
13 Tori Lee OH 10
14 Michaela Plautz OH 9
Schedule
8/28/2018Walker-Hackensack-Akeley H.S.25-22, 20-25, 14-25, 25-16, 16-14 W
9/6/2018New York Mills 25-16, 25-16, 25-13 L
9/8/2018Aitkin 13-25, 25-19, 15-11 W
9/8/2018Parkers Prairie 16-25, 25-19, 15-13 W
9/8/2018Melrose Area 23.25, 28-18, 15-9 L
9/8/2018Pine River-Backus 25-19, 25-7 L
9/11/2018Staples-Motley 21-25, 25-22, 25-23, 19-25, 9-15 W
9/13/2018Verndale 25-18, 25-21, 21-25, 25-23 L
9/18/2018Pequot Lakes 25-13, 25-20, 25-9 L
9/20/2018Henning 25-12, 25-16, 25-19 L
9/25/2018Pelican Rapids 20-25, 25-10, 25-18, 25-18 L
9/27/2018Bertha-Hewitt 25-17, 25-20,28-26,27-25,16-14 L
10/2/2018Pine River-Backus 25-21, 25-10, 25-15 L
10/4/2018Menahga 25-19, 17-25, 25-21, 25-23 L
10/6/2018Perham 11-25, 26-24, 15-11 W
10/6/2018Fosston 19-25, 14-25 L
10/6/2018Mayport-GC25-21, 25-21 W
10/9/2018Barnesville 25-21; 36-34; 25-11 L
10/11/2018Wadena-Deer Creek 3-0 L
10/15/2018Nevis 25-19, 25-23, 25-16 L
10/16/2018Pillager 25-19, 25-16, 25-18 W
10/18/2018Clinton-Graceville-Beardsley H.S.25-15, 25-21 L
10/18/2018Underwood 25-19, 19-25, 15-13 W
10/18/2018Wheaton-Herman-Norcross25-10, 20-25, 15-17 L
10/22/2018Hillcrest Lutheran Academy25-17,25-22,25-16 W
10/25/2018Barnesville 16-25, 19-25, 22-25 L

Full Schedule
Head Coach:
Becca Pulju
bpulju@sebeka.k12.mn.us
218 837-5101 EXT 301
Assistant Coach:
Jon Lillquist
Vicki Lake
Student Manager:
Haley Hoemberg
Olivia Helland

State Tournament
November 8-10, 2018
Xcel Energy Center
  •  
  • Brackets

    Section 6A Tournament
    Mon Oct 22 2018 Pigtail
    Thur Oct 25 1st round
    Fri Oct 26 1/4 final
    Tue Oct 30 Semi
    Sat Nov 3 Final

    Higher Seeds
    sites to be determined
  •  
  • Brackets

    Park Region Standings
    New York Mills 7-0-0
    Wadena-Deer Creek 5-1-0
    Verndale 5-2-0
    Henning 3-2-0
    Menahga 3-4-0
    Bertha-Hewitt 2-3-0
    Sebeka 1-6-0
    Pillager 0-5-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499