Home      Administration
  Volleyball, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Bemidji High School        (8-14-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Keena Kondos DS 11
2 Jenna Anderson DS 10
3 Ashley Hofstad MH 11
4 Madi Landowski OH 11
6 Taylor Wade OH 11
7 Emily Wade S 10
8 Kenzie Christianson MH 12
9 Emma Muller OH 12
13 Mikerra Mathews S 12
16 Rumer Flatness RH 12
18 Macy Flatness MH 10
510 Anikka Takkunen S 11
1111111 Allison Lilliquist MH 9
Schedule
8/23/2018Alexandria Area 4-1 L
8/25/2018Elk River 25-23,23-25,19-25,26-24,15-11 L
8/28/2018St. Cloud Tech 3-1 W
8/30/2018Detroit Lakes 1-3 W
9/4/2018Brainerd 15-25,25-20,26-24,27-25 L
9/6/2018Thief River Falls (18-25,25-22,13-25,27-25,15-17) W
9/11/2018Dilworth-Glyndon-Felton H.S.25-13, 24-26, 22-25,20-25 L
9/18/2018Roseau 25-23, 21-25, 19-25, 22-25 W
9/20/2018Grand Rapids 14-25, 25-23, 17-25, 20-25 L
9/24/2018Perham 25-23, 25-21, 25-12 W
9/28/2018Osseo 11-25, 17-25 L
9/28/2018Byron 18-25, 16-25 W
9/29/2018Grand Rapids 25-21, 23-25, 15-6 W
9/29/2018Rochester John Marshall11-25, 26-24, 15-8 L
9/29/2018Anoka 25-19,25-21 L
10/4/2018Park Rapids Area 21-25, 22-25, 25-22, 25-18, 10-15 L
10/6/2018Spring Lake Park 12-25, 24-26 W
10/6/2018Hopkins 13-25, 12-25 L
10/6/2018Minneapolis Southwest 23-25, 16-25 L
10/6/2018New Prague 25-15, 25-15 L
10/9/2018Moorhead 13-25, 17-25, 19-25 L
10/11/2018Grand Rapids 22-25, 25-21, 25-8, 25-16 L
10/16/2018Duluth East W
10/20/2018Champlin Park
10/20/2018Mayer Lutheran

Full Schedule
Head Coach:
Alicia Kriens
alicia_kriens@isd31.net
651-485-8233
Assistant Coach:
Courtney Fox
Stephanie Stavik
Travis Haskell
Student Manager:
Emma Huberty
Tarynn Baker

State Tournament
November 8-10, 2018
Xcel Energy Center
  •  
  • Brackets

    Section 8AAA Tournament
    Seeding - Sunday -
    October 21, 2018 (QRF)

    Wednesday - October 24,
    2018 -1st Round Play-In
    Game

    Friday, October 26, 2018
    Quarter-Final

    Tuesday - October 30,
    2018 Semi-Finals

    Saturday, November 3,
    2018 Finals
    1st Round - Home Site - 7 pm

    Quarter-Final -Home Site - 7 pm)

    Semi-Final - Home Site - High Seed - 7 pm

    Finals - Neutral Site - TBD
  •  
  • Brackets

    Independent Standings
    Bemidji 0-0-0
    Duluth East 0-0-0
    Lakeview Christian Academy 0-0-0
    Fond du Lac Ojibwe 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499