Home      Administration
  Volleyball, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Heron Lake-Okabena        (10-18-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Rebecca Salentiny OH 11
2 Anna Volk DS 12
3 Jessa Broesder RH 10
4 Kailee Haberman OH 11
5 Grace Kilian DS 10
6 Madison Ruesch MH 11
7 Ellyson Bang S 9
8 Hailey Liepold MH 10
9 Taylor Haberman OH 9
10 Meakin Bang OH 10
13 Samantha Freking LI 12
18 Cheyliska Schaffer RH 11
Schedule
8/23/2018Worthington 14-25, 15-25, 20-25 W
8/28/2018Jackson County Central 17-25, 18-25, 21-25 L
9/6/2018Ellsworth 25-12, 28-30, 25-16, 25-20 W
9/7/2018Southwest Minnesota Challenge
9/7/2018Lakeville South 11-25, 13-25 L
9/7/2018Chaska 18-25, 11-25 L
9/8/2018Tracy-Milroy-Balaton 25-19, 25-8 L
9/8/2018Owatonna 12-25, 25-21, 13-15 L
9/8/2018Burnsville 25-17, 25-12 L
9/10/2018Windom Area 8-25, 16-25, 11-25 L
9/13/2018Hills-Beaver Creek 25-15, 19-25, 21-25, 19-25 L
9/15/2018Luverne 18-25, 20-25 L
9/15/2018Murray County Central 25-23, 25-17 W
9/15/2018Litchfield 15-25, 25-21, 15-12 L
9/15/2018Martin County West 25-20, 25-22 W
9/18/2018Adrian 21-25,25-22,29-27,25-18 L
9/20/2018Fulda 25-11, 25-20, 25-15 W
9/25/2018Southwest Minnesota Christian16-25, 16-25, 25-23, 25-22, 13-15 L
9/27/2018Mt. Lake Area - Comfrey25-15, 25-21, 26-24 W
10/2/2018Westbrook-Walnut Grove 25-15, 25-13, 25-15 W
10/4/2018Red Rock Central 24-26,25-20,27-25,25-20 L
10/9/2018Murray County Central 25-15, 25-21, 25-15 L
10/11/2018Pipestone Area 17-25, 10-25, 25-22, 17-25 L
10/12/2018Subway Classic
10/12/2018Brandon-Evansville 16-25, 22-25 W
10/12/2018Springfield 25-17, 25-7 W
10/13/2018G-F-W 25-19, 18-25, 16-14 L
10/13/2018Murray County Central 23-25, 25-22, 15-2 L
10/13/2018Montevideo 16-25, 25-19, 11-15 L
10/15/2018Edgerton 25-15, 25-18, 25-21 W

Full Schedule
Head Coach:
Trista Rhubee
trista.rhubee@isd330.org
507-853-4507 ext. 1344
Assistant Coach:
Jason Fisher
Mara Eichenberger

State Tournament
November 8-10, 2018
Xcel Energy Center
  •  
  • Brackets

    Section 3A Tournament
    Oct 22, 2018
    Oct 26 ,2018
    Oct 30, 2018
    Nov 1, 2018
    Nov 3, 2018
    TBD (Pigtails)
    High Seed
    SMSU/WNDM
    SMSU
    SMSU (6:00 PM)
  •  
  • Brackets

    Red Rock Standings
    Red Rock Central 8-1-0
    Murray County Central 7-3-0
    Adrian 6-0-0
    Hills-Beaver Creek 5-4-0
    Mt. Lake Area - Comfrey 5-5-0
    Westbrook-Walnut Grove 5-5-0
    Heron Lake-Okabena 5-5-0
    Southwest Minnesota Christian 3-2-0
    Ellsworth 1-3-0
    Fulda 0-2-0
    Edgerton 0-4-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499