Home      Administration
  Volleyball, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Centennial High School        (11-9-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Molly Perzichilli OH 11
6 Natalie Riley OH 12
7 Emma Macken DS 12
9 Jadyn Clarner S 10
10 Kailee Sendle RH 10
11 Abby Gerst RH 11
12 Ashley Crowl MH 10
13 Sydney Petersen OH 10
14 Katie Bolkcom S 11
15 Kori Skrypek MH 12
18 Annika Beuning MH 11
19 Mackenzie McDonald DS 11
21 Carly Huntington OH 11
25 Ella Kemper MH 12
Schedule
8/25/2018Kenyon-Wanamingo 19-25, 21-25, 25-16, 16-25 L
8/28/2018Park Center 25-12, 25-16, 25-17 W
8/30/2018White Bear Lake Area 25-14, 25-16, 25-11 W
9/4/2018East Ridge 14-25, 19-25, 12-25 L
9/6/2018Elk River 25-13, 17-25, 21-25, 15-25 L
9/7/2018Bloomington Kennedy 25-11, 25-12 W
9/7/2018Concordia Academy-Roseville25-11, 25-9 L
9/8/2018Apple Valley 25-16, 25-21 W
9/8/2018Cretin-Derham Hall 25-20, 20-25, 11-15 L
9/13/2018Coon Rapids 25-15, 21-25, 25-3, 25-12 W
9/17/2018North 25-23, 25-20, 25-16 L
9/20/2018Anoka 25-21,25-22,25-16 L
9/22/2018Andover 25-20, 22-25, 22-25, 23-25 W
9/25/2018Champlin Park 25-17, 25-12, 25-19 L
9/27/2018Andover H.S.20-25, 25-22, 25-22, 25-23 W
9/29/2018Chisago Lakes25-13, 24-26, 15-11 W
9/29/2018Luck25-22, 25-12 W
9/29/2018Henry Sibley 23-25, 22-25 L
9/29/2018St. Francis 25-19, 15-25, 16-14 W
10/2/2018Irondale 25-18, 25-19, 28-26 W
10/4/2018Blaine 25-10, 25-20, 25-22 W
10/9/2018Spring Lake Park
10/13/2018Wayzata
10/13/2018Holy Family Catholic 10-25, 10-25 W
10/13/2018TBD
10/13/2018TBD
10/13/2018Benilde-St. Margaret's School
10/13/2018Wayzata 25-17, 25-16 L
10/16/2018TBD
10/16/2018Totino-Grace 25-16, 12-25, 20-25, 30-28, 11-15 W

Full Schedule
Head Coach:
Jackie Rehbein-Manthey
jlrmanthey@msn.com
(763) 792-6036
Assistant Coach:
Ally Wilson
Brittany Wilson
Leah Skoy
Student Manager:
Emma Hoffner

State Tournament
November 8-10, 2018
Xcel Energy Center
  •  
  • Brackets

    Section 4AAA Tournament
    Oct. 23, 2018 play in
    Oct 25 Quarter final,
    Oct. 29, Semi finals,
    Nov. 1 Finals, 2018
    Higher seed
    Finals @ St. Paul Washington
  •  
  • Brackets

    Northwest Suburban Standings
    Anoka 8-1-0
    Champlin Park 7-0-0
    Elk River 4-2-0
    Centennial 3-3-0
    Andover 3-4-0
    Totino-Grace 3-4-0
    Maple Grove 2-0-0
    Spring Lake Park 1-4-0
    Blaine 1-5-0
    Park Center 0-2-0
    Coon Rapids 0-7-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499