Home      Administration
  Hockey, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Edina High School        (27-1-1)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Megan Smith G 11
4 Olivia Swaim F 10
6 Eva Hendrikson D 11
7 Savanna Atol D 11
8 Mallory Uihlein D 10
9 Olivia Kilberg F 12
10 Sophie Slattery F 12
11 Annie Kuehl F 10
12 Lolita Fidler F 11
13 Grace Bowlby D 12
14 Kaitlin Enriquez D 12
16 Emily Oden F 11
17 Brooke Tucker D 11
18 Evelyn Adams D 10
19 Anna Klein F 12
21 CC Bowlby F 10
22 Aliyah Lance F 11
23 Ellie Mahoney F 12
30 Elli Strittmater G 10
35 Anna Goldstein G 12
Schedule
11/11/2016Maple Grove 6 - 3 W
11/18/2016Cretin-Derham Hall 5 - 1 W
11/25/2016Roseau 5 - 1 W
11/26/2016Warroad 4 - 1 W
12/3/2016Hill-Murray School3 - 1 W
12/6/2016Breck School5 - 4 W
(OT)
12/10/2016Grand Rapids-Greenway6 - 0 W
12/17/2016Minnetonka 2 - 1 W
12/20/2016Bloomington Jefferson8 - 0 W
12/22/2016Centennial 7 - 2 W
12/26/2016Prior Lake 8 - 0 W
12/27/2016Maple Grove 2 - 1 W
12/28/2016Breck School3 - 3 T
(OT Shootout)
1/3/2017Eden Prairie 1 - 0 W
1/7/2017Wayzata 3 - 0 W
1/10/2017Roseville Area 7 - 0 W
1/12/2017Stillwater Area 4 - 0 W
1/14/2017Hopkins/Park7 - 1 W
1/17/2017Minnetonka 4 - 1 W
1/21/2017Eden Prairie 2 - 1 W
1/24/2017Wayzata 6 - 0 W
1/27/2017Blake School (The)1 - 2 L
1/31/2017Hopkins/Park7 - 1 W
2/2/2017Elk River/Zimmerman3 - 2 W
2/4/2017Anoka 11 - 0 W
2/15/2017Wayzata 6 - 0 W
2/23/2017Farmington 4 - 1 W
2/24/2017Eden Prairie 4 - 0 W
2/25/2017Blaine 4 - 0 W
11/9/2017St. Paul United0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Sami Reber
samireber12@gmail.com
612-270-1140
Assistant Coach:
Ellie Lee
Josh Reber
Scott Ryerse
Student Manager:
Leah Gresham
Maddie Silianoff & Lauren Olsen

State Tournament
February 22-25, 2017
Xcel Energy Center & Ridder Arena
  •  
  • Brackets

    Section 6AA Tournament
    2017
    Saturday, Feb 11 (Parade)
    Wednesday, Feb 15 (Pardade)
    Friday, Feb 17 (Ridder)
    QF&SF: Parade Ice Garden
    12:00,2:15,4:30,6:45
    Semis: 5;30/7:30
    Finals: Ridder Arena 6:00/6AA & 8:00/2AA
  •  
  • Brackets

    Lake Standings
    Edina 8-0-0
    Minnetonka 4-2-2
    Eden Prairie 4-2-2
    Wayzata 1-7-0
    Hopkins/Park 1-7-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2017 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499