Home      Administration
  Hockey, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Osseo - Park Center        (0-0-0)
** This team is a cooperative sponsorship between: Fridley High School, Maranatha Christian Academy, Osseo High School, Park Center High School,
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
0 Sophie Almquist G 11
2 Aayah Abdul-Wahid F 9
3 Beth Denchfield D 9
4 Claire Smith F 9
5 Olivia Fredrickson F 12
6 Jessica Dahl D 10
7 Joelle Lyons D 12
9 Megan Paine D 12
10 Meghan Stachowski D 9
12 Laura Denchfield F 11
13 Alyia Bjork F 10
14 Elli Horvath F 9
15 Rylee Haug F 9
16 Sonja Coomes D 9
17 Greta Spanier F 9
19 Samantha Dahl D 12
20 Gabrielle Bodin D 10
21 Sydney Gillund F 10
22 Emily Sjelin D 12
24 Gabrielle Holton D 12
25 Adrienne Manders D 9
26 Taverie Sherner F 8
27 Charley Sawicky F 9
28 Emma Bidwell D 9
29 Lindsay Eikos D 9
32 Grace Olson F 11
33 Abigail Todey F 9
34 Rachel Manning G 12
Schedule
11/21/2017Centennial 3 - 13 L
11/28/2017Irondale/St. Anthony0 - 0
12/2/2017Totino-Grace 3 - 4 L
12/5/2017Robbinsdale Armstrong/Cooper Wings0 - 0
12/9/2017Champlin Park/Coon Rapids0 - 7 L
12/12/2017Spring Lake Park 0 - 0
12/16/2017Irondale/St. Anthony0 - 0
12/18/2017Chisago Lakes 0 - 0
12/19/2017Totino-Grace 0 - 0
12/28/2017Chisago Lakes 0 - 0
1/2/2018Mound-Westonka/Watertown-Mayer/SW Christian0 - 0
1/6/2018ST.Francis/North Branch0 - 0
1/9/2018Robbinsdale Armstrong/Cooper Wings0 - 0
1/13/2018Champlin Park/Coon Rapids0 - 0
1/16/2018Spring Lake Park 0 - 0
1/20/2018Maple Grove 0 - 0
1/25/2018Rosemount 0 - 0
1/30/2018Henry Sibley 0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Jeremy Lewis
lewisj@district279.org
Assistant Coach:
Ali Nelson
Chuck Sawicky
Mike Ach
Student Manager:
Tatum Sherner

State Tournament
February 21-24, 2018
Xcel Energy Center & Ridder Arena
  •  
  • Brackets

    Section 6AA Tournament
    2018
    Saturday, Feb 10
    (Parade)
    Wednesday, Feb 14(Pardade)
    Friday, Feb 16 (Parade)
    QF&SF: Parade Ice Garden
    12:00,2:15,4:30,6:45
    Semis: 5;30/7:30
    Finals: Parade
  •  
  • Brackets

    Northwest Suburban Standings
    Champlin Park/Coon Rapids 4-2-0
    Maple Grove 3-1-0
    Centennial 2-0-0
    Blaine 2-0-0
    Totino-Grace 2-2-0
    Anoka 1-1-0
    Elk River/Zimmerman 0-0-0
    Champlin Park/Coon Rapids 0-0-0
    Osseo - Park Center 0-0-0
    Andover H.S. 0-0-0
    Robbinsdale Armstrong/Cooper Wings 0-0-0
    Spring Lake Park 0-0-0
    Irondale/St. Anthony 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2017 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499