Home      Administration
  Hockey, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Princeton/Big Lake/Becker        (8-14-1)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
2 Kallie Abrahamson F 11
4 Abby Mullen F 9
5 Teagan Zinniel F 10
6 Dani Slominski D 12
7 Sarah Moore F 12
8 Lily Wyluda F 10
9 Amelia Smith F 9
10 Emily Nelson D 12
11 Megan Bakke F 11
12 Madi Aune D 11
13 Paige Drews F 11
14 Kailey Sullivan D 10
15 Kailee Roth F 12
16 Izzy Loftus D 10
17 Carly Leitold F 10
18 McKenzie Meland F 8
19 Becca Daniels G 11
21 Hailey Merritt F 12
22 Kirsten Haessly D 11
23 Bailey Isaacson D 9
25 Sydney Eckert D 10
26 Drea Artmann F 10
27 Kaitlyn Stokke F 8
28 MacKenzie Karger D 8
29 Taryn Noehre D 9
31 Emily Pangerl G 12
33 Shelby Ulm G 8
34 Sam Haverinen F 11
37 Nicole Rempel D 8
39 Maddy Peterson F 12
57 Emily Moore F 10
Schedule
11/10/2018Rochester John Marshall7 - 3 W
11/17/2018North Shore Storm4 - 5 L
11/23/2018C-E-C Lumberjacks2 - 4 L
11/24/2018Moose Lake Area6 - 3 W
11/27/2018North Wright County River Hawks0 - 11 L
11/30/2018Buffalo H.S.0 - 8 L
12/1/2018East Grand Forks 2 - 2 T
12/4/2018ST.Francis/North Branch4 - 3 W
12/7/2018International Falls H.S.5 - 2 W
12/8/2018Duluth Northern Stars7 - 8 L
12/11/2018Rogers 1 - 7 L
12/14/2018CambridgeIsanti/Mora/Pine City3 - 7 L
12/18/2018Chisago Lakes 5 - 4 W
12/21/2018Elk River/Zimmerman0 - 8 L
12/27/2018CPET (Canada)11 - 0 W
12/28/2018Willmar 1 - 6 L
12/29/2018Prior Lake 3 - 6 L
1/4/2019Rochester Mayo 10 - 3 W
1/5/2019Moorhead 5 - 2 W
1/11/2019North Wright County River Hawks1 - 6 L
1/15/2019Buffalo H.S.3 - 8 L
1/18/2019ST.Francis/North Branch0 - 0
1/22/2019Chisago Lakes 1 - 7 L
2/1/2019CambridgeIsanti/Mora/Pine City2 - 8 L
2/4/2019Rogers 0 - 0
2/7/2019Forest Lake0 - 0 T
(7AA Qtr Finals)

Full Schedule
Head Coach:
Paul McElhone
nspplumber@izoom.net
612-369-4904
Assistant Coach:
Carlee Stenslie
Chris Papesh & Ryan McElhone
Vol: John Stenslie & Joel Scattarelli
Student Manager:
Halie Essig
Lydia Betzler

State Tournament
February 20-23, 2019
Xcel Energy Center & TRIA Rink at Treasure Island Center
  •  
  • Brackets

    Section 7AA Tournament
    Feb 6, 2020
    Feb 8, 2020
    Feb 13, 2020
    Home Site
    Home Site
    Cloquet
  •  
  • Brackets

    Mississippi 8 Standings
    North Wright County River Hawks 11-0-0
    CambridgeIsanti/Mora/Pine City 9-1-0
    Rogers 3-1-1
    ST.Francis/North Branch 3-5-0
    Buffalo H.S. 2-3-1
    Princeton/Big Lake/Becker 2-8-0
    Chisago Lakes 1-8-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499