Home      Administration
  Hockey, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Wayzata High School        (10-17-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Stephanie Garvis G 10
2 Annika Swanson D 11
4 Sophie Urban F 9
5 Addy Hackley D 9
6 Alexa Ocel F 10
9 Ashley Greenshields F 11
10 Natalie Heising - Captain F 12
11 Kaci Johnson F 10
12 Megan Marshall D 11
13 Jackie Russo - Captain F 12
14 Mandi Rezabek F 12
16 Maddie McCollins F 10
17 Sydney Remark F 11
18 Chloe Fallen D 10
19 Anna Laugen F 10
20 Mia Lidbeck F 11
21 Lindsay Czech - Captain D 12
22 Emily Wisnewski D 10
23 McKenzie Schindler D 10
24 Katie Hameed D 11
35 Grace Boswell-Healey G 11
Schedule
11/12/2016Spring Lake Park/Coon Rapids4 - 3 W
11/17/2016Breck School1 - 6 L
11/19/2016Benilde-St. Margaret's School4 - 1 W
11/22/2016Blake School (The)1 - 7 L
11/29/2016Champlin Park 5 - 2 W
12/6/2016Academy of Holy Angels6 - 0 W
12/8/2016Shakopee 1 - 2 L
12/10/2016Hill-Murray School1 - 4 L
12/15/2016Eagan 5 - 2 W
12/17/2016Prior Lake 4 - 2 W
12/20/2016Chaska/Chanhassen Storm Hawks1 - 4 L
12/21/2016Mounds View 4 - 1 W
12/27/2016Benilde-St. Margaret's School1 - 2 L
12/28/2016Chaska/Chanhassen Storm Hawks3 - 4 L
(OT)
12/29/2016Cretin-Derham Hall 3 - 7 L
1/3/2017Minnetonka 1 - 4 L
1/7/2017Edina 0 - 3 L
1/10/2017Hopkins/Park6 - 3 W
1/14/2017Eden Prairie 1 - 2 L
1/20/2017Minnetonka 1 - 4 L
1/24/2017Edina 0 - 6 L
1/28/2017Hopkins/Park1 - 3 L
1/31/2017Eden Prairie 0 - 6 L
2/4/2017Alexandria Area 2 - 1 W
2/7/2017Maple Grove 1 - 8 L
2/11/2017Benilde-St. Margaret's School3 - 2 W
(OT / Sections)
2/15/2017Edina 0 - 6 L

Full Schedule
Head Coach:
Jess Christopherson
jesschristopherson@gmail.com
Assistant Coach:
Rachael Bona, Mira Jalosuo
Ryan St. Martin, Adam Gronlund

State Tournament
February 22-25, 2017
Xcel Energy Center & Ridder Arena
  •  
  • Brackets

    Section 6AA Tournament
    2017
    Saturday, Feb 11 (Parade)
    Wednesday, Feb 15 (Pardade)
    Friday, Feb 17 (Ridder)
    QF&SF: Parade Ice Garden
    12:00,2:15,4:30,6:45
    Semis: 5;30/7:30
    Finals: Ridder Arena 6:00/6AA & 8:00/2AA
  •  
  • Brackets

    Lake Standings
    Edina 8-0-0
    Minnetonka 4-2-2
    Eden Prairie 4-2-2
    Wayzata 1-7-0
    Hopkins/Park 1-7-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2017 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499