Home      Administration
  Hockey, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
CambridgeIsanti/Mora/Pine City        (18-8-0)
red.gif
white.gif

Home Page Photo

Varsity Roster
# Name Pos Grade
4 Chloe Nelson F 11
6 Alana Fix D 11
7 Madelyn Skelton F 11
9 Rilee Winters F 9
10 Ashley Schintz F 12
12 Jasmyn Sibell D 10
14 Riley Parnell D 12
18 Jenna Hari F 9
20 Leah Hari F 11
21 Madison Shaw F 12
23 Sydney Nuebel D 12
24 Emma Schmidt F 12
28 Ashton Parnell F 10
30 Jordan Milliam G 10
31 Jayante Kotila G 12
32 Meghan Gibb G 9
Schedule
11/13/2018Duluth Northern Stars5 - 4 W
11/17/2018North/Tartan5 - 4 W
(OT)
11/20/2018North Wright County River Hawks4 - 2 W
11/27/2018Chisago Lakes 4 - 3 W
11/30/2018Grand Rapids-Greenway1 - 6 L
12/4/2018Buffalo H.S.3 - 2 W
12/7/2018Rogers 5 - 4 W
12/11/2018ST.Francis/North Branch3 - 1 W
12/13/2018Eden Prairie 1 - 5 L
12/14/2018Princeton/Big Lake/Becker7 - 3 W
12/21/2018Northern Lakes Lightning7 - 1 W
12/26/2018Bloomington Jefferson3 - 4 L
12/27/2018Duluth Northern Stars5 - 1 W
12/28/2018Marshall School, Duluth4 - 5 L
1/4/2019Moose Lake Area5 - 4 W
(OT)
1/8/2019North Wright County River Hawks2 - 5 L
1/11/2019Chisago Lakes 8 - 4 W
1/12/2019C-E-C Lumberjacks1 - 0 W
1/18/2019Buffalo H.S.2 - 1 W
1/19/2019Prairie Centre Blue Devils3 - 2 W
(OT)
1/22/2019Elk River/Zimmerman2 - 3 L
(OT)
1/24/2019Rogers 0 - 3 L
1/26/2019North Shore Storm4 - 1 W
2/1/2019Princeton/Big Lake/Becker8 - 2 W
2/5/2019ST.Francis/North Branch6 - 1 W
2/8/2019Grand Rapids-Greenway0 - 5 L
(Sections)

Full Schedule
Assistant Coach:
Bailey Hastings
Brian Guimont, Cassey Ott
Corey Bustrom
Student Manager:
Daisy Koffler
Denzelle Evangelista, Alexis Tooker, Allison Fix

State Tournament
February 20-23, 2019
Xcel Energy Center & TRIA Rink at Treasure Island Center
  •  
  • Brackets

    Section 7AA Tournament
    Feb 6, 2020
    Feb 8, 2020
    Feb 13, 2020
    Home Site
    Home Site
    Cloquet
  •  
  • Brackets

    Mississippi 8 Standings
    North Wright County River Hawks 11-0-0
    CambridgeIsanti/Mora/Pine City 9-1-0
    Rogers 3-1-1
    ST.Francis/North Branch 3-5-0
    Buffalo H.S. 2-3-1
    Princeton/Big Lake/Becker 2-8-0
    Chisago Lakes 1-8-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499