Home      Administration
  Swimming and Diving, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Alexandria Area H.S.        (4-9-1)
** This team is a cooperative sponsorship between: Alexandria Area High School, New Testament Christian School,
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
0 Abigail Bartosiewski 12
0 Addison Rodel 11
0 Aleah Dokter 8
0 Alex Balcome 9
0 Amaya Hughes 7
0 Anna Dokter 9
0 Ashtyn Molesworth 9
0 Becca Brown 11
0 Brienna Timm 10
0 Brinna Murray 11
0 Camdyn Stiras 9
0 Caris Pass 9
0 Carley Ford 11
0 Cassie Corson 12
0 Chloe Schneider 12
0 Christina Palmer 10
0 Erin O'Kane 11
0 Grace Karrow 8
0 Hailey Koep 12
0 Halle Pease 8
0 Hattie Galloway 8
0 Izzy Rasmusen 9
0 Jadeya Peterson 11
0 Jewel Sainz 10
0 Joslyn Kent 12
0 Kaitlyn Meece 12
0 Kaylee Meyer 10
0 Kaylee Weigel 11
0 Kennedy Quinn 11
0 Lauren Russell 11
0 McKenna Horan 9
0 McKenzie Weigel 10
0 Megan Schultz 12
0 Morgan Hungness 9
0 Morghan Shell 10
0 Paige Habberstad 9
0 Reece Stallman 10
0 Savannah Overland 10
0 Sidney Johnson 8
0 Staci Nohl 11
Schedule
8/29/2017Melrose Area 82 - 104 L
8/31/2017Sauk Rapids-Rice77 - 109 L
9/7/2017St. Cloud Tech80 - 106 L
9/7/2017St. Cloud Tech H.S.80 - 106 L
9/12/2017Sartell-Saint Stephen 74 - 107 L
9/14/2017Brainerd80 - 104 L
9/21/2017Sauk Centre 81 - 105 L
9/26/2017Little Falls 105 - 74 W
9/28/2017St. Cloud Apollo95 - 68 W
10/5/2017Rocori 92 - 94 L
10/10/2017Moorhead84 - 102 L
10/12/2017Willlmar HS97 - 89 W
10/17/2017Fergus Falls106 - 74 W
10/28/2017CLC Championship0 - 0
11/9/2017Section0 - 0
11/11/2017Section0 - 0 T
(4th)
11/16/2017State Tournament0 - 0
11/17/2017State Tournament0 - 0
11/18/2017State Tournament0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Kathleen Walker
kathleenannwalker2121@gmail.com
320-762-2142 ext 4530
Assistant Coach:
Aaron Rooney
Crysta Krause

State Tournament
November 16-18, 2017
Jean K Freeman Aquatic Center, U of M
  •  
  • Brackets

    Section 6A Tournament
    Nov. 9 & 11, 2017
    University of Morris

    Central Lakes Standings
    St. Cloud Tech H.S. 3-2-0
    Rocori 3-5-0
    Alexandria Area H.S. 3-6-0
    Brainerd H.S. 2-0-0
    Fergus Falls 0-0-0
    St. Cloud Apollo 0-0-0
    Sartell-Saint Stephen 0-0-0
    Sauk Rapids-Rice 0-0-0
    Willmar 0-2-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499