Home      Administration
  Wrestling   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Coon Rapids High School        (20-8-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
106 Lattery, Nick 10
106 Madimba, Enoch 8
106 Schmandt, Jace 9
113 Dimov, Andriy 10
113 Rotzien, Logan 12
126 Kowalchyk, Alex 10
132 Madimba, Elie 10
132 Yaffa, Amed 10
138 Jones, Dalan 10
138 Seals, Demetrius 10
152 Cook, Darrius 10
170 Hargrave, Riley 10
285 Layton, Gavin 10
113 Svobodny, Jon 12
126 Degris, Gabe 12
126 Robin, Joe 12
145 Madimba, Moise 12
152 Ramos, Erick 11
152 Thomas, Zach 11
182 Berg, Nick 12
182 Bunce, Sean 12
182 Nevala, Austin 12
195 Moore, Marcus 12
Schedule
11/30/2018St. Francis 47 - 15 W
12/1/2018Hastings31 - 30 W
(3rd Place)
12/1/2018Hastings 31 - 30 W
(TIED 30-30 LOSS)
12/1/2018Shakopee 14 - 52 L
12/1/2018St. Francis 42 - 21 W
12/7/2018Andover H.S.63 - 11 W
12/7/2018Stillwater Area 25 - 41 L
12/8/2018Hibbing 55 - 18 W
12/8/2018Northfield H.S.18 - 46 L
12/8/2018Zumbrota-Mazeppa 35 - 27 W
12/14/2018Christmas Tournament0 - 0
12/28/2018Rumble on the Red0 - 0
1/3/2019Elk River 38 - 19 W
1/5/2019Osseo55 - 16 W
1/5/2019Chatfield 53 - 19 W
1/5/2019United South Central 60 - 19 W
1/5/2019Scott West15 - 45 L
1/11/2019Blaine 33 - 30 W
1/12/2019Little Falls H.S.51 - 23 W
1/12/2019Hudson45 - 20 W
1/12/2019Stillwater Area 28 - 33 L
(1st Place Pony Duals)
1/17/2019Anoka 22 - 34 L
1/19/2019Eastview Intentional0 - 0  
(2nd Place)
1/24/2019Buffalo 48 - 22 W
1/24/2019Champlin Park 58 - 10 W
1/31/2019Forest Lake 23 - 37 L
1/31/2019Centennial 66 - 10 W
2/2/2019Eagan 52 - 16 W
(L)
2/2/2019Foley 28 - 30 L
(2nd Place)
2/8/2019Park Center 77 - 0 W
2/8/2019Maple Grove 56 - 16 W
2/15/20197AAA Team Section Tournament0 - 0
2/15/2019Forest Lake 24 - 39 L
2/22/20197AAA Section Tournament0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Noah Glenn
noahdglenn@gmail.com
763-464-6718
Assistant Coach:
Noah Glenn

State Tournament
February 28 - March 2, 2019
Xcel Energy Center
  •  
  • Brackets

    Section 7AAA Tournament
    Team Feb 15 2019
    St. Francis
  •  
  • Brackets

    Northwest Suburban Standings
    Coon Rapids 10-1-0
    Totino-Grace 5-0-0
    Anoka 3-0-0
    Irondale - Spring Lake Park-St. Anthony Village 3-2-0
    Osseo 2-2-0
    Elk River 2-2-0
    Maple Grove 2-3-0
    Andover H.S. 2-4-0
    Blaine 1-1-0
    Park Center 1-4-0
    Irondale 0-0-0
    Centennial 0-3-0
    Champlin Park 0-3-0
    Robbinsdale Armstrong 0-5-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499