Home      Administration
  Wrestling   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Eastview High School        (0-0-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
Borman, Jake 8
Daniels, Ethan 8
Kortbein, Zach 8
106 Bergstedt, Drew 9
106 Enderlein, Max 10
106 Gerisch, Brian 9
106 Sundheim, Jordan 9
113 Chowdhury, Ariq 10
113 Scott, Jagger 9
113 Vath, Landon 10
113 Wever, Noah 11
120 Gilbert, Roman 11
120 Kelly, Brady 9
126 Burdi, Alex 12
126 Enderlein, Mason 11
126 Formaneck, Ezra 8
126 Gerisch, Austin 11
126 Ibragimov, Islam 11
126 Schleicher, Chris 10
126 Sullivan, Jack 9
132 Habeck, Luke 9
132 Snyder, Brad 10
138 Frost, Cole 9
138 Muiz, Kashif 10
145 Greenlee, Gage 12
145 Langer, Nathan 10
152 Lin, Hong 10
152 Meixell, Connor 10
152 Renier, Ian 9
152 Vazquez, Ricardo 9
152 Zagal, Miguel 9
160 O`Neil, Logan 10
160 Rauch, Trevor 10
160 Swanson, Peter 12
160 Williams-Riggs, Duane 9
170 Hoffman, Quinn 12
170 Joseph, Abe 12
170 Novack, Lucas 10
170 Tahnke, Luke 9
170 Vandeberg, Benjy 9
182 Campbell, Anderson 9
182 Vinje, Ty 9
182 Warner, Cedric 12
195 Stevens, Jack 9
220 Alipate, Max 12
220 Baccoli, Andy 10
220 Stewart, Kellen 10
Schedule
11/30/2018Alexandria Area 70 - 4 W
11/30/2018Benilde St. Margarets0 - 0
11/30/2018Lakeville South 0 - 0
11/30/2018St. Paul Central 69 - 6 W
12/6/2018Hopkins 0 - 0
12/6/2018Blaine 0 - 0
12/7/2018Prior Lake 0 - 0
12/15/2018Trinity School at River Ridge0 - 0
12/20/2018Shakopee 0 - 0
1/4/2019St. Thomas Academy0 - 0
1/4/2019Chaska/Chanhassen Storm Hawks42 - 26 W
1/5/2019Benilde St. Margarets0 - 0
1/11/2019Henry Sibley 0 - 0
1/11/2019Tartan 0 - 0
1/18/2019Farmington 0 - 0
1/19/2019Centennial 0 - 0
1/19/2019Winona/Winona Cotter0 - 0
1/24/2019Eagan 0 - 0
1/25/2019Apple Valley 0 - 0
1/25/2019Rosemount 0 - 0
1/31/2019Park 0 - 0
1/31/2019Burnsville 0 - 0
1/31/2019Rochester Century 0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Kurt Habeck
kurt.habeck@district196.org
651-683-6969 vm 98669

State Tournament
February 28 - March 2, 2019
Xcel Energy Center
  •  
  • Brackets

    Section 2AAA Tournament
    Team, February 13, 15,
    2019
    High Seed, Burnsville High School
  •  
  • Brackets

    South Suburban Standings
    Shakopee 9-0-0
    Apple Valley 2-0-0
    Eagan 1-4-0
    Prior Lake 0-0-0
    Farmington 0-0-0
    Lakeville North 0-0-0
    Rosemount 0-0-0
    Eastview 0-0-0
    Lakeville South 0-0-0
    Burnsville 0-6-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499