Home      Administration
  Hockey, Boys   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Anoka High School        (18-9-0)
red.gif
white.gif
Anoka Tornado Hockey


Varsity Roster
# Name Pos Grade
4 Casey Orn F 10
6 Travis Hudek D 12
7 Matthew Alto D 12
9 Carter Perry F 10
10 Andy Sutterer D 11
12 Colin Hans D 11
13 Jared Wilber F 11
15 Hunter Wanous F 11
16 Michael Talbot F 12
19 Blake Neumann F 12
20 Reese Grailer D 12
22 Tristan Mirovsky F 12
23 Isaac Johnson F 11
24 Jack Giddings F 11
27 Taylor O'Neill F 12
28 Ben Saba F 12
29 Spencer Olson G 12
36 Nick Revering F 10
38 Dylan McLaughlin D 11
39 Brendan Corbin G 12
Schedule
11/24/2015Coon Rapids 5 - 1 W
12/1/2015Irondale-St. Anthony5 - 0 W
12/5/2015Centennial 4 - 7 L
12/8/2015St. Francis 2 - 0 W
12/10/2015Elk River/Zimmerman3 - 4 L
12/12/2015Wayzata 1 - 3 L
12/19/2015Blaine 6 - 3 W
12/22/2015Andover 4 - 2 W
12/28/2015Blake School (The)5 - 1 W
(Schwan Cup)
12/29/2015Orono 5 - 2 W
(Schwan Cup)
12/30/2015Bloomington Kennedy 7 - 2 W
(Schwan Cup)
1/7/2016Maple Grove 2 - 4 L
1/9/2016Centennial 4 - 6 L
1/14/2016Elk River/Zimmerman2 - 7 L
1/19/2016Rogers 3 - 4 L
1/23/2016Blaine 1 - 4 L
1/26/2016Duluth East 1 - 7 L
1/28/2016Andover 4 - 3 W
1/30/2016Maple Grove 4 - 3 W
2/2/2016St. Michael-Albertville H.S.0 - 0
2/4/2016AC Wings2 - 1 W
2/6/2016Spring Lake Park 5 - 2 W
2/8/2016Osseo H.S.4 - 2 W
2/11/2016Champlin Park 9 - 0 W
2/13/2016Totino-Grace 8 - 2 W
2/18/2016Champlin Park4 - 0 W
(Section Quarter-Final)
2/20/2016Centennial 6 - 2 W
(Section Semi-Final)
2/25/2016Maple Grove6 - 3 W
(Section Final)
3/3/2016Eden Prairie 3 - 7 L
3/4/2016Bemidji 0 - 5 L

Full Schedule
Head Coach:
Todd Manthey
todd.manthey@anoka.k12.mn.us
763.506.5032
Assistant Coach:
Brian Mashuga
Paul Talbot
Ted Mishulis
Student Manager:
Greta Edholm
Kylie Block/Olivia Pint

State Tournament
March 2-5, 2016
Xcel Energy Center & Mariucci Arena
  •  
  • Brackets

    Section 5AA Tournament
    2017
    February 23 Ouartefinals
    February 25 Semifinals
    March 2 Finals

    Coon Rapids & Champlin
    Champlin Ice Forum
    Aldrich Arena
  •  
  • Brackets

    Northwest Suburban Standings
    Centennial 14-2-1
    Anoka 11-6-0
    Elk River/Zimmerman 8-2-1
    Totino-Grace 6-10-2
    AC Wings 6-11-1
    Irondale-St. Anthony 5-13-0
    Osseo H.S. 3-1-1
    Blaine 3-1-0
    Andover 3-3-0
    Maple Grove 3-3-0
    Spring Lake Park 2-1-0
    Champlin Park 2-5-0
    Coon Rapids 1-6-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2016 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499