Home      Administration
  Hockey, Boys   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Elk River/Zimmerman        (17-5-0)
** This team is a cooperative sponsorship between: Elk River High School, Zimmerman High School,
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
4 Hendrickson, Jack D 12
6 Perbix, Nick D 12
7 Bizal, Connor F 11
10 Bouten, Kyle F 12
11 Maass, Benton D 12
12 Perbix, Jack F 10
13 Gacke, Logan D 12
14 Murray, Jax F 12
15 Greniuk, John F 12
16 Brockman, Lukas F 11
17 Simon, Carson F 11
19 Rodgers, Logan F 12
20 Laabs, Tommy F 11
21 Young, Griffin F 11
22 Foss, Joey D 10
24 Horn, Nate F 12
27 Michaelis, Max F 12
29 Larson, Taiyo D 11
33 Meyers, Ben G 12
35 Wiest, Duncan G 12
Schedule
11/26/2016Champlin Park 4 - 2 W
12/1/2016Coon Rapids 0 - 0
12/3/2016Spring Lake Park 0 - 0
12/8/2016Totino-Grace 8 - 0 W
12/10/2016Centennial 3 - 1 W
12/15/2016Eden Prairie 3 - 2 W
12/15/2016Maple Grove 1 - 0 W
12/16/2016Edina 0 - 5 L
12/17/2016Grand Rapids 3 - 1 W
12/22/2016Anoka 7 - 0 W
12/28/2016Benilde-St. Margaret's School7 - 3 W
(Holiday Trny)
12/29/2016Lakeville North 4 - 2 W
12/30/2016Stillwater Area 1 - 4 L
1/7/2017Blaine 4 - 2 W
1/10/2017Andover 3 - 1 W
1/14/2017Centennial 1 - 5 L
1/19/2017Maple Grove 0 - 0
1/21/2017Andover 7 - 0 W
1/24/2017Hill-Murray School2 - 4 L
1/26/2017Anoka 6 - 1 W
2/2/2017Blaine 5 - 3 W
2/4/2017Duluth East 4 - 1 W
2/9/2017Osseo H.S.0 - 0
2/11/2017Irondale-St. Anthony11 - 2 W
2/14/2017Maple Grove 2 - 1 W
2/18/2017Champlin Park 0 - 0
2/25/2017Grand Rapids 3 - 5 L

Full Schedule
Head Coach:
Ben Gustafson
benjamin.gustafson@isd728.org
(763) 241-3400 ext.2556
Assistant Coach:
Joe Blake
Justin Micek
Mikey Jackson
Student Manager:
Emme Schaffer
Grace Larson

State Tournament
March 8-11, 2017
Xcel Energy Center & Mariucci Arena
  •  
  • Brackets

    Section 7AA Tournament
    Feb 18, 2017
    Feb 21, 2017
    Feb 25, 2017
    Mar 2, 2017
    Home Site
    Home Site
    Duluth Amsoil Arena
    Duluth Amsoil Arena
  •  
  • Brackets

    Northwest Suburban Standings
    Centennial 15-2-0
    AC Wings 10-6-2
    Totino-Grace 8-9-1
    Maple Grove 6-1-0
    Elk River/Zimmerman 6-2-0
    Irondale-St. Anthony 6-12-0
    Blaine 4-2-0
    Anoka 4-3-0
    Andover 3-10-1
    Champlin Park 3-4-0
    Spring Lake Park 2-5-0
    Coon Rapids 0-6-1
    Osseo H.S. 0-7-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2017 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499