Home      Administration
  Wrestling   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Elk River High School        (12-9-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
106 Artmann, Alex 8
106 Benson, Chase 8
106 Clem, Gage 10
106 Galante, Carter 8
106 Hilyar, Gavin 9
106 Kozitka, Benson 9
106 Sasse, Duante 8
113 Williams, Eli 11
120 Eggers, Cody 10
120 Pool, Colton 11
120 Schimmelman, Wyatt 12
126 Sabby, Cade 9
126 Skoog, Bryson 9
132 Strain, Colton 10
138 Sanborn, Alex 12
145 Benson, Tyler 12
152 Greenberg, Eli 11
152 Hickman, Jessie 9
152 Larson, Hunter 11
160 Enkhaus, Logan 12
160 Hanson, Anthony 9
195 Krivich, John 12
195 Nelson, Collin 12
195 Thompson, Brady 9
220 Bade, Lafayette 12
220 Wuanti, Lorser 12
285 Hopkins, Seth 11
285 Nelson, Bennett 8
285 Simmonds, Harrison 10
Schedule
12/1/2018St. Michael Albertville0 - 0  
(8th Place)
12/15/2018Albany 38 - 39 L
12/15/2018Delano 17 - 57 L
12/15/2018Marshall Tigers3 - 61 L
12/15/2018Big Lake 33 - 45 L
12/21/2018Park 50 - 25 W
12/21/2018White Bear Lake Area 39 - 27 W
12/21/2018Henry Sibley 62 - 15 W
12/28/2018Rogers 0 - 0 T
(Rogers Invite - 5th)
1/3/2019Coon Rapids 19 - 38 L
1/5/2019Cambridge Invite0 - 0 T
(4th)
1/11/2019Anoka 18 - 41 L
1/12/2019Hibbing 0 - 0
1/12/2019Princeton 0 - 0
1/12/2019Rogers 0 - 0  
(5th Place)
1/12/2019Zimmerman 0 - 0
1/12/2019Howard Lake-Waverly-Winsted H.S.0 - 0  
(15th place)
1/12/2019Prior Lake 0 - 0
1/12/2019Hutchinson H.S.0 - 0 T
(1st)
1/12/2019Elk River Invite0 - 0 T
(9th)
1/12/2019Dassel-Cokato 0 - 0 T
(Inivte)
1/17/2019Andover H.S.48 - 26 W
1/19/2019Osseo39 - 31 W
1/19/2019Goodhue 30 - 33 L
1/19/2019Buffalo 40 - 27 W
1/19/2019Saint Cloud Tech42 - 33 W
(Osseo Duals)
1/24/2019Centennial 54 - 12 W
1/26/2019Orono0 - 0 T
(Invite - 3rd)
1/31/2019Blaine 29 - 41 L
2/2/2019Eagan 32 - 37 L
(W)
2/2/2019Rosemount 43 - 36 W
2/2/2019Henry Sibley 53 - 27 W
2/8/2019Totino-Grace 38 - 34 W
2/8/2019Champlin Park 48 - 24 W
2/15/2019Forest Lake 18 - 53 L

Full Schedule
Head Coach:
Bryan Kulm
bryan.kulm@isd728.org
(763)241-3400 ext. 2333
Assistant Coach:
Gregg Brass, Gary Lefebvre
Pete Haag, Adam Whirley
Student Manager:
Larkin Clem, Jacie Gordon, Cody Eggers, Mark Thole

State Tournament
February 28 - March 2, 2019
Xcel Energy Center
  •  
  • Brackets

    Section 7AAA Tournament
    Team Feb 15 2019
    St. Francis
  •  
  • Brackets

    Northwest Suburban Standings
    Coon Rapids 10-1-0
    Totino-Grace 5-0-0
    Anoka 3-0-0
    Irondale - Spring Lake Park-St. Anthony Village 3-2-0
    Osseo 2-2-0
    Elk River 2-2-0
    Maple Grove 2-3-0
    Andover H.S. 2-4-0
    Blaine 1-1-0
    Park Center 1-4-0
    Irondale 0-0-0
    Centennial 0-3-0
    Champlin Park 0-3-0
    Robbinsdale Armstrong 0-5-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499