Home      Administration
  Track and Field, Boys   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Fairmont High School        (0-0-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
0 Alex Pitcher 12
0 Alexander Wannarka 10
0 Andrew Moeller 11
0 Brandon Williams 10
0 Caden Baarts 10
0 Cesar Flores 9
0 Charles Garbers 11
0 Chris Lebert 11
0 Cody Lane 12
0 Conner Tordsen 12
0 Connor Artner 9
0 Darrian Kueker 11
0 Dawson Gatewood 8
0 Dayton Pasch 12
0 Devin Johnson 12
0 Dominick Ortiz 11
0 Dylan Kennedy 11
0 Eli Anderson 8
0 Hayden Berhow 11
0 Hudson Artz 8
0 Ian Shoen 12
0 Jacob Rahn 10
0 Josh Heinze 10
0 Justin Olson 11
0 Kainen Craig 9
0 Kaleb Hoye 10
0 Kaleb Petschke 10
0 Kellen Rodriguez 12
0 Lucas Simpson 12
0 Martin Mittelstadt 10
0 Matt Anderson 11
0 Matthew Anderson 11
0 Michael Johnson 10
0 Nathan Willett 12
0 Nick Thate 11
0 Noah Wolter 12
0 Riley Chaffee 11
0 Seth Carlmark 12
0 Shawn Oberbeck 9
0 Tony Nuss 11
0 Tony Ortega 10
0 William Saari 9
0 Wyatt Quiring 12
Schedule
3/23/2018St. Peter 0 - 0 T
3/23/2018Blue Earth Area 0 - 0 T
3/23/2018New Ulm 0 - 0 T
3/23/2018Saint James Area0 - 0 T
4/3/2018Marshall 0 - 0 T
4/3/2018St. Peter 0 - 0 T
4/3/2018Marshall 0 - 0 T
4/3/2018St. Peter 0 - 0 T
4/5/2018Mankato East 0 - 0
4/5/2018Maple River 0 - 0 T
4/10/2018New Ulm 0 - 0 T
4/13/2018Blue Earth Area 0 - 0 T
4/13/2018Blue Earth Area 0 - 0 T
4/17/2018Luverne 0 - 0 T
4/17/2018Waseca 0 - 0
4/24/2018Saint James Area0 - 0 T
4/26/2018Jackson County Central 0 - 0
4/26/2018Martin County West 0 - 0 T
5/4/2018Blue Earth Area 0 - 0 T
5/4/2018Heron Lake-Okabena / Fulda0 - 0 T
5/4/2018Jackson County Central 0 - 0
5/4/2018Mt. Lake Area0 - 0 T
5/4/2018Sleepy Eye Unified0 - 0 T
5/4/2018LCWM-Nicollet0 - 0 T
5/4/2018Blue Earth Area 0 - 0 T
5/4/2018M/T/GHEC/MLJayhawks0 - 0
5/7/2018Saint James Area0 - 0 T
5/8/2018Belle Plaine H.S.0 - 0 T
5/8/2018Jordan 0 - 0
5/8/2018New Ulm 0 - 0 T
5/8/2018St. Peter 0 - 0 T
5/8/2018Worthington 0 - 0 T
5/12/2018Luverne 0 - 0 T
5/12/2018Pipestone Area 0 - 0 T
5/12/2018Pipestone Area 0 - 0 T
5/18/2018Blue Earth Area 0 - 0 T
5/18/2018Mankato Loyola/Cleveland0 - 0 T
5/18/2018New Ulm 0 - 0 T
5/18/2018Saint James Area0 - 0 T
5/24/2018Blue Earth Area 0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Bob Bonk
coachbonk@yahoo.com
507-238-1110
Assistant Coach:
Brad Johnson
Cheryl Hamp
Stew Murfield

State Tournament
June 8-9, 2018
Hamline University, St. Paul
  •  
  • Brackets

    Section 2A Tournament
    May 24, 2018
    May 24, 2018
    May 24, 2018
    May 24, 2018
    June 2, 2018
    Sub 5 @ Fairmont
    Sub 6 @ St James
    Sub 7 @ Belle Plaine
    Sub 8 @ Glencoe-SL
    Section @ Mankato West

    South Central Standings
    Blue Earth Area 0-0-0
    Fairmont 0-0-0
    Saint James Area 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499