Home      Administration
  Wrestling   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Forest Lake High School        (23-7-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
Mills, Sam 7
106 Aho, Jacob 7
106 Bordenave, Brian 8
106 Brisbois, Cole 8
106 Cardinal, Derrick 9
106 Carlson, Hayden 9
106 Christenson, Cayden 9
106 Christianson, Peyton 8
106 Decker, Cole 9
106 Frerichs, Cody 8
106 Lofgren, Alex 8
106 Nelson, Reid 9
106 Welter, Jesse 8
113 Amann, Max 12
113 Cardinal, Stephen 12
113 LeMire, Andrew 8
113 Lemire, Caleb 9
113 Parrish, Heath 7
113 Struntz, Davis 10
113 Vincent, Nicholas 9
120 Vanacker, Dan 8
120 Vanderslice, Nathan 10
126 Carlson, Kieler 10
126 Rodriguez, Alex 9
126 Schwartz, Kyle 9
132 Raway, Tyler 9
138 Arrigoni, Mason 10
138 Engstrom, Logan 12
138 Nelson, Wyatt 9
138 Pleski, Troy 10
138 Yearling, Grant 10
145 Balfany, Hunter 10
145 Carlson, Chase 12
145 Moody, Cleigh 12
145 Moody, Drew 10
145 Parrish, Reed 8
145 Waskey, Mathias 11
152 Bergum, Austin 9
152 Brisbois, Gabe 10
152 Davids, Tyson 11
152 Wiese, Tanner 12
160 Collins, Logan 9
160 Favreau, Sam 11
170 Fagerstrom, Dan 11
170 Parrish, Grant 11
182 Castillo, Pedro 10
182 Ottomeyer, Isaac 8
182 Rendl, George 12
195 Mills, Dylan 12
195 Rowe, Logan 10
220 Locke, Sam 11
285 Waddle, Jordan 10
Schedule
11/30/2017Annand/M Lk Lightning63 - 6 W
11/30/2017Glencoe - Lester Prairie70 - 9 W
11/30/2017Hutchinson H.S.51 - 15 W
12/2/2017STMA Invitational0 - 0 T
(2nd out of 8 teams)
12/8/2017Hastings 44 - 17 W
12/8/2017Park 63 - 9 W
12/14/2017Cretin-Derham Hall 79 - 0 W
12/16/2017Minnesota Christmas Tournament0 - 0 T
(13th out of 39 teams)
12/29/2017Marmion Academy33 - 29 W
12/29/2017Simley 21 - 42 L
12/29/2017Prior Lake 40 - 24 W
12/30/2017St. Michael-Albertville H.S.19 - 45 L
12/30/2017Vacaville31 - 32 L
12/30/2017Glenbard North18 - 42 L
1/4/2018Andover H.S.69 - 9 W
1/4/2018East Ridge 56 - 6 W
1/6/2018Tom Keating Memorial Tournament0 - 0 T
(1st out of 10 teams)
1/11/2018Woodbury 60 - 16 W
1/18/2018Stillwater Area 46 - 20 W
1/20/2018Sartell-Saint Stephen 52 - 21 W
1/20/2018Mora 62 - 6 W
1/20/2018Pierz 43 - 18 W
1/20/2018Cambridge-Isanti 36 - 27 W
1/25/2018Roseville Area 64 - 10 W
1/27/2018Winona/Winona Cotter63 - 9 W
1/27/2018Byron 59 - 13 W
1/27/2018Kasson-Mantorville 18 - 47 L
1/27/2018Waconia 24 - 37 L
2/1/2018White Bear Lake Area 38 - 27 W
2/3/2018Totino-Grace 49 - 22 W
2/3/2018Lakeville South 43 - 25 W
2/3/2018Apple Valley 25 - 49 L
2/9/2018Mounds View 37 - 21 W
2/16/2018Anoka 22 - 34 L

Full Schedule
Head Coach:
Joe Kunshier
jkunshier@flaschools.org
651-982-8524
Assistant Coach:
Ben Dahmes,Jordan Kolbow
Brent Kolbow, Jake Roberts
Luke Munkelwitz, Brent Eidenschink,

State Tournament
March 1-3, 2018
Xcel Energy Center
  •  
  • Brackets

    Section 7AAA Tournament
    Individual Feb 23-24,
    2018
    Anoka

    Suburban East Standings
    Forest Lake 8-0-0
    Stillwater Area 6-2-0
    Mounds View 5-3-0
    East Ridge 5-3-0
    White Bear Lake Area 4-4-0
    Roseville Area 3-4-0
    Park 3-5-0
    Woodbury 2-6-0
    Cretin-Derham Hall 0-8-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499