Home      Administration
  Track and Field, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Grand Rapids High School        
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
0 Aisha James 9
0 Alli Scott 11
0 Andrea Markovich 11
0 Annie Falardeau 12
0 Annika Viren 11
0 Avery Beyer 11
0 Brittney Bischoff 9
0 Chloe Plackner 9
0 Chloe Wohlsdorf 12
0 Eliana Carlson 12
0 Ella Falardeau 10
0 Elsa Viren 9
0 Emily Saumer 12
0 Emma Johnson 10
0 Emma Markovich 8
0 Emma Stertz 12
0 Erica Benolken 9
0 Faith Zidarich 8
0 Grace Boedigheimer 9
0 Grace Rauzi 9
0 Haley Jobe 11
0 Hannah Roth 10
0 Jayden Gerak 12
0 josie Hanttula 7
0 Kara Allen 12
0 Karissa Bissonette 9
0 Karlee Jamtgaard 10
0 Katherine Eddy 9
0 Kristin Ketola 10
0 Kylee Schaefer 9
0 Kylie Hostetter 9
0 Lauren Huso 9
0 Liv Hofstad 8
0 Lucia Wyland 11
0 Maisy Waech 12
0 Makenzie Birkey 11
0 Maylee Raymond 9
0 McKayla Cagle 8
0 Meara Beighley 11
0 Miranda Rasmussen 10
0 Morgan Troumbly 8
0 Nataley Lurth 10
0 Noelle Gunderson 9
0 Raina Froehlich 9
0 Renata Gustafson 10
0 Rose Hansen 10
0 Rowan Krueger -Barth 8
0 Sydney Hedin 12
0 Tiegan Barth 10
Schedule
3/24/2018Bemidji 0 - 0 T
4/12/2018Princeton 0 - 0 T
5/1/2018Mesabi East 0 - 0
5/1/2018Bigfork 0 - 0
5/1/2018Deer River/Northland War Eagle0 - 0 T
5/1/2018Virginia 0 - 0 T
5/8/2018Cloquet 0 - 0 T
5/8/2018Chisago Lakes 0 - 0 T
5/8/2018Hermantown 0 - 0 T
5/8/2018North Branch 0 - 0 T
5/8/2018Virginia 0 - 0 T
5/15/2018Virginia 0 - 0 T
5/21/2018Bemidji 0 - 0 T
5/30/2018Cambridge-Isanti 0 - 0
5/30/2018Forest Lake 0 - 0
5/30/2018North Branch 0 - 0
5/30/2018St. Francis 0 - 0
5/30/2018Andover 0 - 0
6/2/2018Cambridge-Isanti 0 - 0
6/2/2018Forest Lake 0 - 0
6/2/2018North Branch 0 - 0
6/2/2018St. Francis 0 - 0
6/2/2018Andover 0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Darin Illikainen
DIllikainen@isd318.org
218-259-8877
Assistant Coach:
Bill Sackett

State Tournament
June 8-9, 2018
Hamline University, St. Paul
  •  
  • Brackets

    Section 7AA Tournament
    Prelims May 30, 2018
    Finals June 2, 2018
    Grand Rapids
    Grand Rapids

    Unknown Standings
    Northwest Nighthawks 0-0-0
    RACE Jaguars 0-0-0
    Cass Lake-Bena 0-0-0
    Christ's Household of Faith 0-0-0
    MACCRAY/RCW 0-0-0
    East Grand Forks 0-0-0
    Fond du Lac Ojibwe 0-0-0
    BGMR/Freeze 0-0-0
    Grygla-Gatzke H.S. 0-0-0
    Kittson County Central 0-0-0
    LeSueur-Henderson H.S. 0-0-0
    New Richland-H-E-G H.S. 0-0-0
    New York Mills 0-0-0
    Rothsay 0-0-0
    St. John's Prep 0-0-0
    Warroad 0-0-0
    West Lutheran 0-0-0
    Russell-Tyler-Ruthton 0-0-0
    Mt. Lake Area 0-0-0
    Lakeview Christian Academy 0-0-0
    St. Cloud Christian School 0-0-0
    TrekNorth 0-0-0
    North Lakes Academy 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499