Home      Administration
  Hockey, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Grand Rapids-Greenway        (18-9-0)
red.gif
white.gif

Home Page Photo

Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Kenny Martinson G 9
2 Abby Gustason F 10
4 Jade Rohloff F 9
5 Kayden Broking D 11
6 Kaisa Reed D 10
7 Maddie Drotts F 12
8 Claire Vekich* F 10
9 Sadie Peart* F 12
10 Quinn Kasell F 12
11 Jordan Troumbly F 10
12 Sasha Stefan D 12
16 Hannah Mark D 11
17 Ellie Tillma F 11
19 Alli Miska F 11
20 Amber Elich F 10
21 Anna Bonner F 12
22 Jazzi Rohloff D 12
24 McKenzie Cole F 10
29 Emily Trast G 11
31 Makenzie Cole G 9
Schedule
11/13/2018Bemidji 10 - 2 W
11/16/2018North/Tartan4 - 1 W
11/17/2018Irondale/St. Anthony3 - 2 W
11/23/2018White Bear Lake Area 4 - 1 W
11/24/2018Blaine 3 - 2 W
11/27/2018C-E-C Lumberjacks3 - 2 W
(OT)
11/30/2018CambridgeIsanti/Mora/Pine City6 - 1 W
12/1/2018Rogers 5 - 3 W
12/4/2018Eveleth-Gilbert Area7 - 0 W
12/8/2018Edina 1 - 4 L
12/11/2018Hibbing/Chisholm4 - 3 W
12/18/2018Duluth Northern Stars8 - 0 W
12/20/2018Marshall School, Duluth3 - 2 W
12/26/2018Breck School2 - 5 L
12/27/2018Alexandria Area 5 - 2 W
12/28/2018North Wright County River Hawks0 - 2 L
1/4/2019Brainerd H.S.2 - 4 L
1/11/2019Elk River/Zimmerman1 - 2 L
(OT)
1/12/2019Forest Lake 2 - 3 L
1/15/2019Proctor/Hermantown2 - 4 L
1/18/2019Andover H.S.2 - 6 L
1/24/2019C-E-C Lumberjacks4 - 0 W
1/26/2019Alexandria Area 4 - 2 W
2/2/2019Hibbing/Chisholm5 - 3 W
2/4/2019Duluth Northern Stars5 - 1 W
2/8/2019CambridgeIsanti/Mora/Pine City5 - 0 W
(Sections)
2/9/2019Forest Lake 3 - 5 L

Full Schedule
Head Coach:
Brad Hyduke
bhyduke@isd318.org
218-213-6338
Assistant Coach:
Ronny Holum, Kelsey Johnston, Kevin Hyduke, Kaylee Forster
Student Manager:
Lindsey Rajala
Nealee Roberts

State Tournament
February 20-23, 2019
Xcel Energy Center & TRIA Rink at Treasure Island Center
  •  
  • Brackets

    Section 7AA Tournament
    Feb 7, 2019
    Feb 9, 2019
    Feb 14, 2019
    Home Site
    Home Site
    Fogerty Arena
  •  
  • Brackets

    Independent Standings
    Minneapolis 1-0-0
    Hibbing/Chisholm 0-0-0
    Eveleth-Gilbert Area 0-0-0
    Grand Rapids-Greenway 0-0-0
    Dodge County Wildcats 0-0-0
    Rochester Lourdes/Dover-Eyota 0-0-0
    Morris/Benson Area Storm 0-0-0
    Moose Lake Area 0-0-0
    St. Paul Highland Park 0-0-0
    North Shore Storm 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499