Home      Administration
  Hockey, Boys   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Irondale-St. Anthony        (1-2-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Chase Kvaal G 12
2 Lucas Delvo F 11
3 Joseph Clark F 11
4 Quinton Peterson D 11
5 Sam Mostad D 12
6 Aaron McFarlane F 10
7 Ryan Solz F 12
8 Jake Evans F 10
9 Kevin Kvaal F 12
11 Bryan Taft F 11
12 Nate Foley F 11
14 Gabe Krueger F 10
15 Nolan Neururer F 11
16 Joey Woldt D 9
18 Luke Walsh D 10
19 Griffin Bourassa D 10
20 Zackary Springborn D 11
21 Evan Anderson D 11
22 Tyler Chamberlain F 10
23 Darby Hanson F 12
24 Mathew Brooks F 12
25 Tristan Eskro F 10
26 Jordan Griffin F 10
27 Lukas Lapoint F 11
28 Tyler Eskro F 12
29 Kai Fleming G 10
30 Elijah Kaasa G 10
32 Ulysse Ronin F 12
33 Nick DeWester G 10
34 Johnny Ballot F 10
36 Nathan Fagerlee F 11
37 Kyle Jacob D 12
39 Ryan Ballot D 11
40 Colin Long D 10
41 Ryan McFarlane F 10
Schedule
11/27/2018Mounds View 3 - 1 W
11/29/2018Anoka 2 - 4 L
12/1/2018Blaine 1 - 5 L
12/6/2018North 0 - 0
12/8/2018Spring Lake Park H.S.0 - 0
12/13/2018Tartan 3 - 2 W
12/15/2018Coon Rapids 0 - 0
12/20/2018AC Wings6 - 3 W
12/27/2018Duluth Denfeld 2 - 3 L
(OT)
12/27/2018Duluth Denfeld0 - 0
12/28/2018Duluth Denfeld0 - 0
12/29/2018Duluth Denfeld0 - 0
1/3/2019Champlin Park 0 - 4 L
1/5/2019Osseo H.S.0 - 0
1/10/2019Totino-Grace0 - 0
1/12/2019Spring Lake Park H.S.0 - 0
1/15/2019Forest Lake 0 - 0
1/19/2019Coon Rapids 0 - 0
1/24/2019AC Wings3 - 2 W
1/26/2019Champlin Park 0 - 2 L
1/31/2019Osseo H.S.0 - 0
2/2/2019Totino-Grace0 - 0
2/7/2019Centennial 3 - 4 L
2/9/2019Elk River/Zimmerman0 - 0
2/14/2019Andover 1 - 6 L
2/16/2019Maple Grove 1 - 6 L

Full Schedule
Head Coach:
Jerry Hayes
jerry.hayes@district196.org
Assistant Coach:
Pat Fagerlee
Tim Fisher
Travis Baker
Student Manager:
Tony Bridgeman

State Tournament
March 7-9, 2019
Xcel Energy Center & Mariucci Arena
  •  
  • Brackets

    Section 4AA Tournament
    Play In game
    Feb. 20, 2019
    Quarter Finals Feb. 23,
    2019
    Semis Finals 2/26 & 2/27

    Finals March 1, 2019


    Aldrich Arena
  •  
  • Brackets

    Northwest Suburban Standings
    Andover 15-1-1
    Blaine 13-1-1
    Maple Grove 13-3-0
    Champlin Park 12-4-0
    Totino-Grace 11-4-0
    AC Wings 8-9-0
    Elk River/Zimmerman 7-8-1
    Centennial 7-11-0
    Anoka 1-8-1
    Coon Rapids 0-0-0
    Irondale-St. Anthony 0-2-0
    Osseo H.S. 0-3-0
    Spring Lake Park 0-4-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499