Home      Administration
  Track and Field, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Litchfield High School        (0-0-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
0 Abby Anderson 9
0 Abby Barus 9
0 Abby Woefel 7
0 Adallia Bruning 7
0 Adrianna Iverson 9
0 Alexa Case 8
0 Alexis Hansen 11
0 Alison Hernandez 7
0 Allison Buhr 10
0 Alyssa Krause 8
0 Amanda Smith 12
0 Anna Stillwell 8
0 Ashley Leweremz 11
0 Ayda Granlund 7
0 Bonnie Bartlet 7
0 Brooke Heid 8
0 Carrie McCandless 7
0 Cassidy Chellin 9
0 Cheyene Peterson 10
0 Colby Christensen 11
0 Ellie Brown 7
0 Emily Fredrickson 10
0 Emily Joedeman 11
0 Emily Perez 9
0 Emily Peterson 7
0 Emma Brown 9
0 Eva Sohl 7
0 Grace Borowicz 9
0 Grace Schmidt 7
0 Grace Tepfer 12
0 Grace Walsh 11
0 Gracie Hicks 8
0 Greta Hansen 8
0 Hayley Polzin 8
0 Henny Sveen 12
0 Holly Lagergren 9
0 Issy Rogers 8
0 Jada Plamann 9
0 Jadalyn Wagner 12
0 Jaelyn Baseman 8
0 Jayda Stoffer 7
0 Jocelyn Zillmer 8
0 Jocilyn Olson 9
0 Jordan Schultz 9
0 Kaylee Sundve 9
0 Kelsey Ballard 11
0 Khilah Miller 12
0 Kimberlyn Case 7
0 Kyza Engelson 11
0 Laney Huhner 12
0 Lauren Block 10
0 Lia Caron 8
0 Lillia Chvatel 8
0 Lily Osterberg 10
0 Mackenzie Kadelbach 8
0 Maddy Revering 9
0 Maddy Shoultz 12
0 MaKenna Holtz 9
0 McKayla Huikko 8
0 Mia Lopez 9
0 Natalie Hansen 12
0 Natalie Randt 8
0 Nora Lagergren 11
0 Rachel Foley 10
0 Raegan Marthaler 7
0 Raina Kaping 8
0 Ruby Radunz 11
0 Sadie Rick 8
0 Serenity Boyer 8
0 Shelby Dengerud 7
0 Sofia Ramirez 7
0 Sydney Jackman 10
0 Tania Ramirez 7
0 Taylor Jutz 9
0 Teagan Peters 7
0 Tynisa Lara 8
0 Vail Kaping 10
0 Whitney Rick 9
0 Ysenia Ramirez 7
0 Zoe Packard 8
Schedule
4/4/2019Atwater-Cosmos-Grove City H.S.0 - 0
4/9/2019Paynesville Area 0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Tait Christensen
tchristensen@isd465.org
320-693-2441 x 3122
Assistant Coach:
Bill King
Jim Jackman
Julie Dengerud

State Tournament
June 7-8, 2019
Hamline University, St. Paul
  •  
  • Brackets

    Section 5A Tournament
    May 29, 2019
    St. John's Univ.

    Wright County Standings
    Holy Family Catholic 0-0-0
    Litchfield 0-0-0
    Mound Westonka 0-0-0
    Orono 0-0-0
    Waconia 0-0-0
    Watertown-Mayer 0-0-0
    Glencoe-Silver Lake 0-0-0
    Rockford 0-0-0
    Hutchinson 0-0-0
    Delano 0-0-0
    Dassel-Cokato 0-0-0
    New London-Spicer 0-0-0
    Annandale 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499