Home      Administration
  Wrestling   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Osseo        (0-0-0)
** This team is a cooperative sponsorship between: Heritage Christian Academy, Osseo High School, Maranatha Christian Academy,
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
106 Hollingshead, Peter 9
106 Spanier, Connor 10
106 True, Alexander 7
113 Anampa Ortiz, Victor 7
113 Kisch, Kenrick 9
113 Lundstrom, John 9
113 Phanhnotha, Kelvin 9
120 Alhunaidi, Amir 10
126 Feigh, Omar 10
126 Hernandez, Luis 11
126 Ramirez, Erick 11
126 Schack, Tatiyana 8
126 Summerville, Rufus 12
126 True, William 10
132 Cornell, Jack 12
132 Howard, Tyce 9
132 White, Jack 11
138 Anampa Ortiz, Heynek 8
138 Cornell, Thomas 10
138 Jackson, Jacobe 10
138 LaCombe, Kaden 9
145 Enebeli, Chibs 10
145 Kamara, Tim 11
145 Nagengast, Tyler 10
145 Orjinta, Ugo 10
145 Willimas, Caidon 10
152 Owens, Malachi 12
152 Toleno, Vincent 9
152 Wayne, Aidan 9
160 Burgess, Jacob 11
170 Meissner, Jacob 9
170 Schack, Jagger 10
182 Fasching, Zach 12
182 Kramer, Gavin 9
182 Meissner, Taylor 12
182 Ngom, Assane 12
195 Thompson, James 10
195 Wayne, Connor 12
195 Williams, Trey 10
220 Omland, Isaac 11
Schedule
12/1/2018Blaine 0 - 0
12/1/2018St Paul Humboldt/Open World Learning0 - 0
12/1/2018Rogers 0 - 0
12/1/2018Columbia Heights 0 - 0 T
(Invitational)
12/20/2018Wayzata 0 - 0
1/3/2019Park Center 0 - 0
1/10/2019Maple Grove 0 - 0
1/17/2019Totino-Grace 0 - 0
1/19/2019Rogers 0 - 0
1/19/2019Goodhue 0 - 0
(Dual Tourney)
1/19/2019Buffalo 0 - 0
1/19/2019Elk River 0 - 0
1/19/2019Saint Cloud Tech0 - 0
1/24/2019Robbinsdale Armstrong 0 - 0
1/26/2019Orono 0 - 0
1/31/2019Irondale - Spring Lake Park-St. Anthony Village0 - 0
2/7/2019Chaska/Chanhassen Storm Hawks0 - 0
2/8/2019Mound-Westonka0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
David Ahmed
ahmedd@district279.org
763-391-8500
Assistant Coach:
Alan Wylie
Kenny Green
Scott Lewison

State Tournament
February 28 - March 2, 2019
Xcel Energy Center
  •  
  • Brackets

    Section 5AAA Tournament
    2019
    Team February 14 & 15
    Feb 14: #8 vs #9 - 7pm
    Feb 15: 4 Quarterfinals
    5:30 Semi-Finals
    7:00 Finals
    STMA - Middle School West
  •  
  • Brackets

    Northwest Suburban Standings
    Maple Grove 4-0-0
    Blaine 4-1-0
    Elk River 3-3-0
    Centennial 2-4-0
    Coon Rapids 1-0-0
    Park Center 0-0-0
    Irondale - Spring Lake Park-St. Anthony Village 0-0-0
    Totino-Grace 0-0-0
    Andover H.S. 0-0-0
    Osseo 0-0-0
    Anoka 0-0-0
    Robbinsdale Armstrong 0-0-0
    Irondale - Spring Lake Park-St. Anthony Village 0-0-0
    Champlin Park 0-5-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499