Home      Administration
  Hockey, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Legacy Christian Academy        (23-4-0)
** This team is a cooperative sponsorship between: Andover High School,
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
2 Madison Clough D 10
3 Sara Kaiser F 9
4 Joslin Mumm D 10
5 Peyton Hemp F 10
6 Halle Fields F 10
8 Hannah Stauffeneker F 12
9 Elisebeth Tammi D 11
10 Jamie Nelson F 11
11 Kaylin Lisy F 11
12 Bailey Schoen F 10
13 Kennedy Little D 11
16 Grace Berg F 10
18 Gabby Krause F 10
21 Ashley Gustafson D 10
22 Madelynn Jurgensen F 10
23 Paige Anderson F 12
28 Tyra Turner F 10
29 Madison Kaiser D 9
35 Amanda Pelkey G 11
39 Cassidy Stumo G 12
Schedule
Farmington 5 - 1 W
Brainerd H.S.2 - 3 L
11/8/2018Edina 4 - 3 W
11/10/2018Robbinsdale Armstrong/Cooper Wings4 - 0 W
11/13/2018Spring Lake Park 8 - 2 W
11/20/2018Champlin Park/Coon Rapids7 - 3 W
11/27/2018Blaine 6 - 1 W
12/1/2018Centennial 6 - 2 W
12/4/2018Maple Grove 2 - 1 W
12/6/2018Minnetonka 1 - 2 L
12/8/2018Elk River/Zimmerman4 - 2 W
12/11/2018Anoka 7 - 0 W
12/13/2018Forest Lake 0 - 1 L
12/18/2018Centennial 4 - 1 W
12/26/2018Rogers 6 - 1 W
12/27/2018St. Paul United7 - 2 W
12/28/2018Blake School (The)3 - 4 L
1/5/2019Breck School4 - 3 W
(OT)
1/8/2019Maple Grove 3 - 0 W
1/12/2019Elk River/Zimmerman7 - 0 W
1/15/2019Anoka 9 - 0 W
1/18/2019Grand Rapids-Greenway6 - 2 W
1/22/2019Osseo-Park Center8 - 1 W
1/24/2019Blaine 5 - 0 W
1/26/2019Totino-Grace 5 - 0 W
2/1/2019Blake School (The)3 - 4 L
2/8/2019Blake School (The)3 - 1 W
2/9/2019Blake School (The)4 - 3 W
(4 OT)
2/14/2019Forest Lake 4 - 3 W
(OT)

Full Schedule
Head Coach:
Melissa Volk
melissasailor3@gmail.com
763-506-8409
Assistant Coach:
Ronnie Druk
Sarah Thedens
Shannon Kangas

State Tournament
February 20-23, 2019
Xcel Energy Center & TRIA Rink at Treasure Island Center
  •  
  • Brackets

    Section 7AA Tournament
    Feb 7, 2019
    Feb 9, 2019
    Feb 14, 2019
    Home Site
    Home Site
    Fogerty Arena
  •  
  • Brackets

    Northwest Suburban Standings
    Maple Grove 12-3-1
    Champlin Park/Coon Rapids 8-4-3
    Andover H.S. 9-0-0
    Elk River/Zimmerman 7-2-2
    Blaine 6-9-1
    Anoka 6-6-0
    Centennial 4-2-2
    Spring Lake Park 5-6-0
    Totino-Grace 3-11-1
    Robbinsdale Armstrong/Cooper Wings 3-12-1
    Irondale/St. Anthony 2-5-0
    Osseo - Park Center 1-6-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499