Home      Administration
  Wrestling   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Osseo        (0-0-0)
** This team is a cooperative sponsorship between: Maranatha Christian Academy, Osseo High School, Heritage Christian Academy,
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
106 Hollingshead, Peter 8
106 Lundstrom, John 8
106 Nabozny, AJ 8
106 Spanier, Connor 9
106 Vasquez, Desiree 12
113 Cornell, Thomas 9
120 Hernandez, Luis 10
120 Howard, Tyce 8
120 Reese, Cory 9
120 True, William 9
126 Schack, Tatiyana 7
126 Summerville, Rufus 11
126 White, Jack 10
132 Cornell, Jack 11
132 Doubler, Wyatt 9
132 Wayne, Aidan 8
138 Engebretson, Aaron 11
138 Peterson, Colton 10
138 Toleno, Vincent 8
145 Lanners, Adam 12
145 Summerville, Adolphus 12
152 Meissner, Jacob 8
152 Moline, Reece 11
152 Quezada, Ethan 12
170 Lundstrom, Eric 12
170 Wayne, Connor 10
182 Ceballos, Jared 11
182 Fasching, Zach 11
182 Kamara, Abraham 12
182 Meissner, Taylor 11
182 Omland, Isaac 10
195 Harris, Michael 10
195 Ngom, Assane 11
195 Owens, Malachi 11
195 Salti, Yosef 7
195 Schack, Jagger 9
220 Begay, Eric 12
220 Khadar, Anthony 10
220 Royston, Chris 11
220 Tekautz, Brent 12
Schedule
12/2/2017Blaine 0 - 0  
(4th place)
12/2/2017Columbia Heights 0 - 0 T
(Individual Tournament)
12/2/2017Elk River 0 - 0
12/2/2017Minneapolis Southwest 0 - 0
12/2/2017St Paul Humboldt/Open World Learning0 - 0
12/2/2017Rogers 0 - 0 T
(Ind. Tournament)
12/8/2017Blaine 22 - 52 L
12/9/2017Chaska-Chan Stormhawks0 - 0
12/9/2017Chaska-Chan Stormhawks0 - 0
12/13/2017Totino-Grace 21 - 52 L
12/20/2017Champlin Park 66 - 10 W
12/20/2017South Saint Paul 33 - 46 L
12/21/2017Wayzata 33 - 39 L
1/5/2018White Bear Lake Area 27 - 42 L
1/5/2018North 52 - 12 W
1/5/2018Irondale - Spring Lake Park-St. Anthony Village48 - 20 W
1/6/2018Farmington 24 - 55 L
1/6/2018Stillwater Area 27 - 40 L
1/6/2018Winona/Winona Cotter52 - 19 W
1/6/2018Rochester Mayo 35 - 36 L
1/13/2018Elk River 0 - 0
1/18/2018Centennial 41 - 29 W
1/18/2018Mounds View 18 - 48 L
1/20/2018Sibley East 19 - 46 L
1/20/2018Blue Earth Area 27 - 47 L
1/20/2018Maple River 21 - 47 L
1/25/2018Park Center 53 - 12 W
2/2/2018Robbinsdale Armstrong 38 - 18 W
2/9/2018Maple Grove 14 - 51 L

Full Schedule
Head Coach:
David Ahmed
ahmedd@district279.org
763-391-8500
Assistant Coach:
Alan Wylie
Kenny Green
Scott Lewison

State Tournament
March 1-3, 2018
Xcel Energy Center
  •  
  • Brackets

    Section 5AAA Tournament
    2019
    Team February 16, 2019
    9:30 a.m.
    STMA
  •  
  • Brackets

    Northwest Suburban Standings
    Anoka 6-0-0
    Maple Grove 4-0-0
    Blaine 4-1-0
    Totino-Grace 4-1-0
    Elk River 3-3-0
    Coon Rapids 2-1-0
    Irondale - Spring Lake Park-St. Anthony Village 2-3-0
    Centennial 2-4-0
    Park Center 1-4-0
    Andover H.S. 1-6-0
    Irondale - Spring Lake Park-St. Anthony Village 0-0-0
    Osseo 0-0-0
    Robbinsdale Armstrong 0-3-0
    Champlin Park 0-5-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499