Home      Administration
  Wrestling   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Park Center High School        (6-7-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
106 Adebomi, Clinton 9
106 Stack, John Paul 8
132 Henderson, DeCarlon 9
132 Oyedokun, Samson 9
138 Edwards, Kaivon 9
138 Kante, Ismael 9
138 Oyedokun, Jonathan 11
145 Lee, Lucas 11
152 Carter, Amarion 9
170 Adeboye, Adam 9
182 Johnson, Riley 9
182 Kopp, Kellen 9
182 Paye, Sam 9
106 Xiong, Lia Tommy 11
113 Vue , Alvin 11
120 Vue, Abel 11
120 Yang, Zeph 11
152 Oyetunde, Gbolahan 11
160 Moor, Osiris 11
Schedule
12/8/2018Delano Invitational0 - 0  
(9th place/12 teams)
12/13/2018Benilde St. Margarets68 - 12 W
(tri)
12/13/2018Minneapolis South46 - 22 W
12/15/2018Trinity Invitational0 - 0  
(3rd place/13 teams)
12/20/2018Champlin Park 28 - 45 L
12/20/2018Andover H.S.30 - 46 L
12/20/2018Zimmerman 39 - 34 W
12/28/2018Rogers Invitational0 - 0  
(15th place/19 teams)
1/3/2019Osseo18 - 55 L
1/5/2019BCCA Invitational0 - 0  
(4th place/10 teams)
1/11/2019Irondale - Spring Lake Park-St. Anthony Village34 - 42 L
1/11/2019Robbinsdale Cooper 68 - 15 W
1/17/2019Robbinsdale Armstrong 35 - 31 W
1/19/2019Saint Croix Lutheran Invitational0 - 0  
(2nd place/12 teams)
1/23/2019Columbia Heights 76 - 6 W
1/23/2019Totino-Grace 12 - 60 L
1/26/2019South Saint Paul Invitational0 - 0  
(9th place/16 teams)
2/8/2019Maple Grove 22 - 47 L
2/8/2019Coon Rapids 0 - 77 L

Full Schedule
Head Coach:
Justin Miller
millerjustin116@gmail.com
763-222-9412
Assistant Coach:
Greg Nelson
Nick Kirk
Tyler Johnson

State Tournament
February 28 - March 2, 2019
Xcel Energy Center
  •  
  • Brackets

    Section 5AAA Tournament
    2019
    Team February 14 & 15
    Feb 14: #8 vs #9 - 7pm
    Feb 15: 4 Quarterfinals
    5:30 Semi-Finals
    7:00 Finals
    STMA - Middle School West
  •  
  • Brackets

    Northwest Suburban Standings
    Coon Rapids 10-1-0
    Totino-Grace 5-0-0
    Anoka 3-0-0
    Irondale - Spring Lake Park-St. Anthony Village 3-2-0
    Osseo 2-2-0
    Elk River 2-2-0
    Maple Grove 2-3-0
    Andover H.S. 2-4-0
    Blaine 1-1-0
    Park Center 1-4-0
    Irondale 0-0-0
    Centennial 0-3-0
    Champlin Park 0-3-0
    Robbinsdale Armstrong 0-5-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499