Home      Administration
  Hockey, Boys   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Red Wing High School        (5-18-1)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
3 Matt Ramstad F 10
5 Bryan Zucker D 12
7 Cam Blue F 12
8 Hunter Partington F 12
9 Noah Richardson F 10
12 Cole Krie F 12
14 Josh Rikli F 11
15 Gavin Lampe F 11
16 Taite Luhman F 11
18 Barrent Blaney D 12
20 Caden Benway D 10
21 Colton Quade D 11
23 Sam DeLain D 10
24 Will Wooden F 10
27 Hayden Zylka D 10
29 Derek Gielau D 12
30 Aidan Coyle G 11
31 Dixon Ehlers G 9
37 Tristen Peterson F 9
39 Michael Stoffel F 12
Schedule
11/23/2018Eveleth-Gilbert Area3 - 8 L
11/24/2018Duluth Denfeld 2 - 8 L
12/1/2018Austin H.S.6 - 3 W
12/4/2018New Prague0 - 0
12/4/2018New Prague 1 - 4 L
12/6/2018Rochester Century 3 - 6 L
12/11/2018Henry Sibley 6 - 4 W
12/14/2018Detroit Lakes High School2 - 4 L
12/15/2018Fergus Falls 2 - 5 L
12/18/2018Winona0 - 0
12/18/2018Winona 3 - 2 W
(OT)
1/3/2019Albert Lea 1 - 4 L
1/10/2019Faribault1 - 2 L
1/12/2019Mankato East/Loyola2 - 4 L
1/17/2019Owatonna 2 - 6 L
1/19/2019Rochester Mayo 5 - 4 W
1/22/2019Hastings1 - 6 L
1/24/2019Mankato West 1 - 6 L
1/26/2019St. Paul Johnson0 - 6 L
1/31/2019Winona0 - 0
1/31/2019Winona 3 - 4 L
2/5/2019Simley 4 - 5 L
(OT)
2/7/2019Faribault5 - 2 W
2/9/2019St. Paul Academy and Summit School3 - 5 L
2/11/2019Albert Lea 1 - 4 L
2/13/2019Rochester John Marshall3 - 3 T
(OT)
2/14/2019Northfield0 - 0
2/14/2019Northfield 2 - 8 L

Full Schedule
Head Coach:
Tony Casci
afcasci@rwps.org
651-385-4530
Assistant Coach:
Anthony Kimmes
Bill Redman
Brad Johnson
Student Manager:
Ashlyn Nystuen
Breanna Redman

State Tournament
March 7-9, 2019
Xcel Energy Center & Mariucci Arena
  •  
  • Brackets

    Section 4A Tournament
    Feb 18, 2020 Pig
    Tail (Aldrich & Roseville)
    Feb 20 & 21, 2020
    Quarters (Aldrich)
    Feb 25, 2020 Semi-Finals
    (Roseville)
    Feb, 28, 2020 Final
    (Roseville)
    Aldrich Arena (Pig Tails and Quarter-finals)
    Roseville Arena (Semi-finals & Final)
  •  
  • Brackets

    Big Nine Standings
    Albert Lea 11-5-0
    Northfield 10-6-0
    Rochester Century 9-1-0
    Mankato East/Loyola 9-4-0
    Faribault 5-5-1
    Mankato West 4-8-3
    Red Wing 4-9-1
    Rochester John Marshall 1-11-3
    Winona 1-13-0
    Owatonna 0-0-0
    Austin H.S. 0-0-0
    Rochester Mayo 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499