Home      Administration
  Wrestling   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Robbinsdale Armstrong High School        (1-0-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
Ha, Brendon 10
106 Cybyske, Sam 7
106 Meyer, Aceyn 9
106 Radzhabov, Joey 9
113 Smith, Mark 12
113 Terriquez, Diego 8
120 Ankeny, Devin 10
126 Baca, Zach 11
126 Johnson, Evan 9
132 Easley, Amauri 9
132 Lindgren, Noah 10
132 Michuta, Daniel 12
132 Young, Jaylen 12
138 Mennenga, Ben 12
138 Schwartz, Lance 10
145 Huinter, Andrew 8
145 Ue, Guiseppe 12
145 Valento, Carson 10
152 Ehlenz, Levi 9
152 Fairbanks, John 10
160 Cronin, Joey 8
160 Ehlenz, Logan 12
160 Hunter, Oliver 10
160 Imbach, Ethan 9
160 Johnson, Colin 10
160 Kelley, Jack 10
160 Siewert, Alec 10
170 Bellavista, Frederico 12
170 Willard, Navontae 12
182 Martinez Fragosa, Jairo 10
182 Ramos Zarate, Kevin 11
195 Ley, Caleb 11
195 Ohm, James 11
285 Brigham, Asa 10
285 Jamison, Joe 12
Schedule
1/29/2018Ogilvie 57 - 24 W
11/29/2018Woodbury 0 - 0
12/14/2018Chisago Lakes 0 - 0
12/20/2018Roseville Area 21 - 51 L
12/20/2018Tartan 47 - 27 W
1/3/2019Minneapolis Roosevelt 66 - 16 W
1/3/2019Andover H.S.42 - 33 W
1/3/2019Irondale - Spring Lake Park-St. Anthony Village34 - 36 L
1/5/2019Norwood-Young America 0 - 0
1/10/2019Centennial 0 - 0
1/10/2019Champlin Park 30 - 34 L
1/17/2019Park Center 0 - 0
1/19/2019Howard Lake-Waverly-Winsted H.S.0 - 0
1/24/2019Osseo0 - 0
1/25/2019Totino-Grace 0 - 0
1/26/2019Minneapolis Roosevelt 0 - 0
2/1/2019Zimmerman 0 - 0
2/2/2019Goodhue 0 - 0
(Dual Tourney)
2/2/2019Rogers 0 - 0
2/2/2019South Saint Paul 0 - 0
2/7/2019St. Thomas Academy0 - 0
2/8/2019Robbinsdale Cooper 0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Bill McCloskey
william_mccloskey@rdale.org
763-504-8934
Assistant Coach:
Josh Kohler
Michael Mohr
Ryan Eckdahl
Student Manager:
Jessica Olson
Sophia Calef

State Tournament
February 28 - March 2, 2019
Xcel Energy Center
  •  
  • Brackets

    Section 5AAA Tournament
    2019
    Team February 14 & 15
    Feb 14: #8 vs #9 - 7pm
    Feb 15: 4 Quarterfinals
    5:30 Semi-Finals
    7:00 Finals
    STMA - Middle School West
  •  
  • Brackets

    Northwest Suburban Standings
    Maple Grove 4-0-0
    Blaine 4-1-0
    Elk River 3-3-0
    Coon Rapids 2-0-0
    Irondale - Spring Lake Park-St. Anthony Village 2-0-0
    Champlin Park 2-0-0
    Andover H.S. 1-1-0
    Centennial 0-0-0
    Irondale - Spring Lake Park-St. Anthony Village 0-0-0
    Osseo 0-0-0
    Anoka 0-0-0
    Robbinsdale Armstrong 0-0-0
    Totino-Grace 0-0-0
    Park Center 0-3-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499