Home      Administration
  Wrestling   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Rocori High School        (1-3-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
106 Bierl, Jaydon 8
106 Major, Jack 7
106 Winter, Gavin 8
113 Moscho, Evan 7
120 Goebel, Mathew 8
120 Mata Aviles, Bryan 10
120 Thelen, Carter 10
126 Moscho, Austin 9
132 Hemmesch, Luke 9
132 Kunz, Ryan 10
132 Orth, Mason 7
132 Winter, Logan 12
138 Hansen, Ben 10
138 Hoerter, Dillon 9
138 Rose, Ryan 9
145 Minnerath, Grady 7
152 Wood, Braden 9
160 Humbert, Brock 11
170 Primus, Ben 11
182 Stang, Connor 9
220 Evens, Nate 12
Schedule
12/4/2018Little Falls H.S.16 - 48 L
12/4/2018Albany 30 - 36 L
12/13/2018St. Cloud Apollo 0 - 0
12/13/2018Saint Cloud Tech0 - 0
12/20/2018Willmar 5 - 74 L
12/21/2018Redwood-River Valley0 - 0
12/22/2018Redwood-River Valley0 - 0
1/4/2019Fergus Falls 47 - 27 W
1/4/2019Sartell-Saint Stephen 13 - 57 L
1/12/2019Ogilvie 65 - 18 W
1/12/2019Royalton/Upsala0 - 0
1/12/2019Irondale - Spring Lake Park-St. Anthony Village28 - 32 L
1/17/2019Big Lake 0 - 0
1/18/2019Foley 0 - 0
1/24/2019Sauk Rapids-Rice 0 - 0
2/1/2019Paynesville Area 0 - 0
2/1/2019Becker 0 - 0
2/5/2019Eden Valley-Watkins 0 - 0
2/5/2019Pierz 0 - 0
2/7/2019Brainerd H.S.0 - 0
2/8/2019Bemidji 0 - 0
2/23/2019Moorhead 0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Dustin Kramer
kramerd@rocori.k12.mn.us
320.685.3951
Assistant Coach:
Chuck Griffith, Paul Court
Grant Johnson, Brian Mackendrick
Nate Humbert
Student Manager:
Katie Hormann
Sidney Brang, Morgan Gropper

State Tournament
February 28 - March 2, 2019
Xcel Energy Center
  •  
  • Brackets

    Section 8AAA Tournament
    Team - Saturday.
    February.
    16, 2019
    Little Falls High School
    8:30 Skin Checks Begin and weigh in Pigtail Teams
    9:30 Skin Checks/Weigh in for all other team or until 11:00
    10:30 Pig Tail Round 2 mats
    (8 vs. 9) and (7 vs. 10)
    12:00 Quarter-Finals 2 Mats
    (1 vs 8/9) and (4 vs. 5)
    1:30 Quarter- Finals (2 mats)
    (2 vs 7/10) and (3 vs. 6)
    3:30 Semi-Finals (2 mats)
    5:30 Finals (1 mat)
  •  
  • Brackets

    Central Lakes Standings
    Willmar 5-0-0
    Brainerd H.S. 5-0-0
    Sartell-Saint Stephen 3-2-0
    Sauk Rapids-Rice 1-3-0
    Fergus Falls 1-4-0
    Saint Cloud Tech 0-0-0
    Rocori 0-0-0
    Alexandria Area 0-2-0
    St. Cloud Apollo 0-7-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499