Home      Administration
  Track and Field, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Rocori High School        (0-0-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
0 Acheson, Grace 10
0 Andrusick, Kaylene 8
0 Baisley, Addison 8
0 Bierschbach, Jada 8
0 Boyer, Erin 10
0 Boyer, Katie 9
0 Boyer, Lauren 12
0 Cantu--Polster, Sophia 10
0 Colville, Aedyn 10
0 Court, Jaden 11
0 Dingmann, Selma 8
0 Dockendorf, Ella 8
0 Dockendorf, Rachel 11
0 Dols, Ella 7
0 Elfering, Lana 9
0 Faber, McKenna 9
0 Feldhege, Jonna 11
0 Fuchs, Brooke 8
0 Griffin, Delaney 11
0 Groinus, Katelin 8
0 Guggenberger, Annika 9
0 Hanlon, Ella 10
0 Headlee, Kathryn 10
0 Headlee, Maggie 11
0 Heinen, Jordan 11
0 Hendrickson, Briana 9
0 Hesse, Macey 8
0 Hommerding, Jordan 9
0 Humbert, Lily 7
0 Humbert, Sara 9
0 Illies, Mackenzie 7
0 Illies, Melanie 10
0 Kiffmeyer, Sydney 8
0 Koeniguer, Abriana 10
0 Kremer, Carley 11
0 Kremer, Faith 8
0 Kroska, Stephanie 10
0 Langer, Emma 11
0 Larsen, Ava 9
0 Larsen, Paige 7
0 Legatt, Ava 11
0 Libbesmeier, Ashley 9
0 Lieser, Greta 11
0 Motter, Katelyn 7
0 Motter, Olivia 11
0 Mrozek, isabelle 10
0 Nelson, Chloe 9
0 Nilson, Madilynn 11
0 Okeson, Jessa 11
0 Parks, Audrey 8
0 Peters, Ava 9
0 Scepaniak, Katelynn 9
0 Schefers, Ava 9
0 Schneider, Laney 8
0 Sieben, Shelby 9
0 Stalboerger, Ava 7
0 Sunde, Haylen 9
0 Theis, Merideth 8
0 Thoennes, Ava 7
0 Vettleson, Ayla 9
0 Viere, Laina 8
0 Wild, Jordyn 8
0 Woods, Cecelia 8
0 Woods, Raquel 12
Schedule
4/16/2019St. Cloud Apollo 0 - 0
4/23/2019St. Michael-Albertville H.S.0 - 0
4/26/2019Holdingford 0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Jim Meyer and Brad Bauer
meyerj@rocori.k12.mn.us
320.685.8683
Assistant Coach:
James Herberg
Joel Baumgarten, Keisha Baumgarten
Jon Acheson, victoria Thompson
Student Manager:
Jadyn Steil, Isabel Foganholi, Taylor Thoma
Jan Rose Davis, Grace Sauer

State Tournament
June 7-8, 2019
Hamline University, St. Paul
  •  
  • Brackets

    Section 8AA Tournament
    Prelims - Wednesday -
    May 29, 2019

    Finals - Saturday - June 1,
    2019
    3 pm - Prelims - North Site - Fergus Falls

    Field Events 9:30 am -Finals - 10 am - South Site - Willmar

    Central Lakes Standings
    Sauk Rapids-Rice 0-0-0
    Sartell-Saint Stephen 0-0-0
    Rocori 0-0-0
    St. Cloud Apollo 0-0-0
    Brainerd 0-0-0
    Willmar 0-0-0
    St. Cloud Tech 0-0-0
    Alexandria Area 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499