Home      Administration
  Hockey, Boys   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Roseau High School        (0-0-0)
red.gif
white.gif
Ram's Boys Hockey


Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Hashton Metcalf G 9
2 Taylor Johnson D 11
6 Taylor Jacobson D 11
7 Alex Verbout F 12
8 Aaron Huglen C 11
9 Brendan Lund W 10
11 Nathan Adrian F 12
12 Jarrett Nelson F 10
14 Nick Geroy D 12
16 Hanson O'Leary C 10
17 Jordan Moser W 11
18 Jonah Huglen D 12
19 Josh Olson D 11
20 Brennan Bordun F 12
22 Bryce Johnson F 12
24 Tal Halliday D 11
25 Paul Huglen F 9
27 Gus Vatnsdal W 11
28 Hunter Nelson F 11
34 Chase Reed F 10
35 Oliver Lee G 11
40 Brock Byfuglien W 10
44 Daniel Wensloff D 10
Schedule
11/28/2017Thief River Falls0 - 0
12/1/2017Centennial 2 - 6 L
12/2/2017Edina 0 - 8 L
12/8/2017Grand Rapids 1 - 2 L
(OT)
12/9/2017Hibbing/Chisholm0 - 0
12/12/2017Moorhead 0 - 3 L
12/21/2017Bemidji 0 - 0
12/28/2017Lake of the Woods H.S.0 - 0
12/29/2017Eau Claire North0 - 0
12/30/2017Minot0 - 0
1/5/2018Brainerd H.S.0 - 0
1/6/2018Rogers 0 - 0
1/11/2018Warroad 0 - 0
1/16/2018East Grand Forks 0 - 0
1/19/2018C-E-C Lumberjacks0 - 0
1/20/2018Duluth East 0 - 0
1/23/2018Moorhead 0 - 0
1/26/2018St. Michael-Albertville H.S.0 - 0
1/27/2018St. Cloud0 - 0
1/30/2018Warroad 0 - 0
2/1/2018Bemidji 0 - 0
2/3/2018Brainerd H.S.0 - 0
2/5/2018Thief River Falls H.S.0 - 0
2/9/2018East Grand Forks 0 - 0
2/15/2018Crookston Pirates0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Andy Lundbohm
Andy_lundbohm@roseauschool.org
218 463 2770
Assistant Coach:
Jake Mack
Jared Gustafson
Kurt Weston, Allen Grugal
Student Manager:
Alex Zou
Micah Krahn, Andrew Lauer

State Tournament
March 7-10, 2018
Xcel Energy Center & Mariucci Arena
  •  
  • Brackets

    Section 8AA Tournament
    Wednesday- February 14,
    2018 -
    Seeding Coaches Vote

    Tuesday - February 20, 2018
    - QF

    Saturday - February 24,
    2018
    - SF

    Wednesday - February 28,
    2018 -
    Finals


    Tuesday - 7 pm - QF @ High Seed

    Saturday - Time TBD - SF @ High Seed

    Wednesday - 7 pm - Final @ Thief River Falls/SCSU/Bemidji
  •  
  • Brackets

    Mariucci Standings
    Moorhead 2-0-0
    Bemidji 0-0-0
    Thief River Falls H.S. 0-0-0
    Roseau 0-0-0
    Warroad 0-0-0
    Crookston Pirates 0-0-0
    East Grand Forks 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2017 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499