Home      Administration
  Hockey, Boys   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Rosemount High School        (0-0-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Mason Dupuis G 11
2 Max Carter * D 11
4 Noah Berg F 11
5 Mason Wheeler D 10
6 Jimmy Luzum * F 12
7 Patrick Hayes F 11
8 Connor Kenefick F 10
9 Zephaniah Goret F 12
10 Mason Campbell D 10
11 Josh Klopp F 11
12 Jackson Sabo * F 11
14 Wyatt Ebner D 12
15 Isaac Tuttle F 11
16 Riley Bawek F 10
17 Kyle Heffron F 10
18 Brady Weismiller F 10
19 Jonah Forshier F 10
20 Grant Horsager ** F 12
21 Colin Pomeroy F 12
23 Drew Schultz D 10
24 Jake Ratzlaff D 9
25 Garrett Horsager D 10
26 Griffin Jagoe D 12
27 Noah Carlson D 10
28 Luke Henderson F 10
29 Ben Garrity G 12
31 Owen Tonn D 10
32 JT Heim D 10
33 William Tollefson G 10
34 Tyler Linnerooth F 11
35 Reid Nelson G 11
36 Sam Nagel D 10
37 Christian Haas F 11
38 Matt Akemann D 10
39 Emmet Durigan F 10
42 Will Tentis F 10
Schedule
11/29/2017East Ridge 0 - 0 T
11/30/2017Bloomington Jefferson 0 - 0
12/5/2017Eastview 0 - 0
12/9/2017Burnsville 0 - 0 T
12/12/2017Prior Lake 0 - 0
12/16/2017Lakeville South 0 - 0 T
12/19/2017Shakopee 0 - 0
12/27/2017Virginia/Mt Iron-Buhl0 - 0
12/28/2017Hibbing/Chisholm0 - 0
12/29/2017Greenway / Nash-Kee0 - 0
1/4/2018Mankato East/Loyola0 - 0
1/6/2018Apple Valley 0 - 0
1/9/2018Eagan 0 - 0
1/13/2018Lakeville North 0 - 0
1/16/2018Farmington 0 - 0
1/20/2018Eastview 0 - 0
1/23/2018Burnsville 0 - 0
1/27/2018Prior Lake 0 - 0
1/30/2018Lakeville South 0 - 0
2/3/2018Shakopee 0 - 0
2/8/2018Apple Valley 0 - 0
2/10/2018Eagan 0 - 0
2/13/2018Lakeville North 0 - 0
2/15/2018Academy of Holy Angels0 - 0
2/17/2018Farmington 0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Rick Saintey
sairic16@yahoo.com
612-868-1861
Assistant Coach:
Dan Ubl, Todd Karich
Kyle Finn
RIck Saintey, Sr.

State Tournament
March 7-10, 2018
Xcel Energy Center & Mariucci Arena
  •  
  • Brackets

    Section 3AA Tournament
    February 20, 22, 24,
    March 1, 2018
    Play-in and QF @ High Seed, SF @ Vets Memorial, F @ Braemar Arena
  •  
  • Brackets

    South Suburban Standings
    Apple Valley 1-0-0
    Burnsville 0-0-0
    Eagan 0-0-0
    Rosemount 0-0-0
    Lakeville South 0-0-0
    Farmington 0-0-0
    Prior Lake 0-0-0
    Eastview 0-0-0
    Shakopee 0-0-0
    Lakeville North 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2017 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499