Home      Administration
  Basketball, Boys   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
St. Cloud Tech High School        (18-8-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Odier Olange G 11
2 Kedrik Osourah G 11
3 KyTavion Norwood G 10
4 Hunter Stulz G 11
5 Pal Chuol G 10
10 Tate Caldwell G 12
11 Vinny Gagliardi G 11
12 Joe Dolan G 11
13 Nate Trewick G 11
14 Sam Putz G 11
15 Jared Yeager G 12
21 Connor Campina G 11
22 Drake Jett G 11
23 Ziante Lewis G 11
24 Chris Schmidt G 11
25 Nathaniel Hegland G 10
30 Joseph Pearson G 10
31 Abdulnaser Yousif G 10
Schedule
11/30/2018Rogers 36 - 58 L
12/1/2018Brooklyn Center 70 - 73 L
12/6/2018St. Cloud Apollo 63 - 67 L
12/11/2018Willmar 60 - 59 W
12/14/2018Rocori 52 - 53 L
12/18/2018Fergus Falls 0 - 0
12/21/2018St. Michael-Albertville H.S.0 - 0
12/28/2018Orono 51 - 59 L
12/29/2018Maple Grove 42 - 76 L
1/4/2019Brainerd 70 - 68 W
1/10/2019Sartell-Saint Stephen 32 - 42 L
1/15/2019Sauk Rapids-Rice 0 - 0
1/22/2019Minnetonka 0 - 0
1/24/2019St. Cloud Apollo 0 - 0
2/1/2019Rocori 0 - 0
2/2/2019Buffalo 79 - 81 L
2/5/2019Moorhead 60 - 88 L
2/9/2019Elk River 0 - 0
2/12/2019Brainerd 65 - 78 L
2/15/2019Sartell-Saint Stephen 51 - 53 L
2/19/2019St. Francis 0 - 0
2/21/2019Sauk Rapids-Rice 0 - 0
2/26/2019Willmar 0 - 0
2/28/2019Fergus Falls 0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Mike Trewick
michael.trewick@isd742.org
320-252-2231 ext 3111
Assistant Coach:
Dan Stoterau, Bret Hansen
Derek Miller
Student Manager:
Erin Proshek
Maddie Preppernau

State Tournament
March 20-23, 2019
Target Center/Williams Arena, U of M/Concordia Un
  •  
  • Brackets

    Section 8AAAA Tournament
    Saturday - March 2, 2019
    Seeding- coaches vote

    Tuesday - March 5, 2019 -
    QF

    Saturday - March 9, 2019
    - SF

    Thursday - March 14,
    2019 - Final
    7 pm - Tuesday QF @ High Seed

    2 - 3:45 pm - Saturday SF @ SCSU

    7 pm - Thursday Finals @ Neutral Site
  •  
  • Brackets

    Central Lakes Standings
    St. Cloud Tech 11-4-0
    Sartell-Saint Stephen 10-4-0
    Brainerd 9-5-0
    Willmar 8-6-0
    Fergus Falls 7-3-0
    Alexandria Area 6-8-0
    St. Cloud Apollo 2-0-0
    Rocori 2-8-0
    Sauk Rapids-Rice 1-4-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499