Home      Administration
  Hockey, Boys   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
St. Cloud        (0-0-0)
** This team is a cooperative sponsorship between: St. Cloud Apollo High School, St. Cloud Tech High School,
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Noah Althaus G 11
2 Ethan Hopper F 12
3 Keaton Skaja F 12
4 Noah Webb F 12
5 Josh Mendel D 11
6 Travis Imdieke F 12
7 Lars Olson D 11
8 Logan Johnson F 11
9 Brad Admunson F 11
10 Casey Horman D 11
11 Noah Cumming F 12
12 Noah Bissett F 11
13 Tyler Lunderby F 11
14 Nick Heine F 12
15 Sam Rud D 11
16 Tyler Streitz D 12
17 David Weitzel D 11
18 Thomas Amundson D 9
19 Tyler Doll F 11
20 Carter Rieland F 11
21 Nick Richert F 10
22 Zane Murphy F 12
23 Joshua Bach F 11
24 Anthony Bello F 12
25 Nick Quarve F 11
26 Nick Portz F 11
27 Conner Doucette D 10
28 Drew Bulson D 11
29 Ryan Staudinger G 11
32 Brady Jernberg D 10
33 Nick Lyon F 10
35 Soren Falloon G 10
36 Thomas Benson F 10
37 Zachary Kowarsch F 10
Schedule
12/1/2016Willmar 0 - 0
12/8/2016Alexandria Area 0 - 0
12/10/2016Buffalo 0 - 0
12/13/2016St. Michael-Albertville H.S.0 - 0
12/15/2016Sartell-Saint Stephen 0 - 0
12/17/2016Mankato West 0 - 0
12/20/2016Fergus Falls 0 - 0
12/22/2016Brainerd H.S.0 - 0
12/29/2016Northfield 0 - 0
1/7/2017Roseau 0 - 0
1/10/2017River Lakes Stars0 - 0
1/12/2017Willmar 0 - 0
1/14/2017Bemidji 0 - 0
1/24/2017Alexandria Area 0 - 0
1/26/2017Sartell-Saint Stephen 0 - 0
1/31/2017Moorhead 0 - 0
2/2/2017Fergus Falls 0 - 0
2/7/2017Brainerd H.S.0 - 0
2/9/2017St. Cloud Cathedral 0 - 0
2/11/2017Rogers 0 - 0
2/14/2017Minneapolis0 - 0
2/16/2017River Lakes Stars0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Pete Matanich
pete@premierhomesearch.com
320-493-5716
Assistant Coach:
Corey Robinson
Dan Lahr
Paul Kenney
Student Manager:

State Tournament
March 8-11, 2017
Xcel Energy Center & Mariucci Arena
  •  
  • Brackets

    Section 8AA Tournament
    Wednesday - February 15, 2017 - Seeding Coaches Vote

    Tuesday - February 21, 2017 - QF

    Saturday - February 25, 2017 - SF

    Wednesday - March 1, 2017 - Finals
    Tuesday - 7 pm - QF @ High Seed

    Saturday - Time TBD - SF @ High Seed

    Wednesday - 7 pm - Final @ Thief River Falls/SCSU/Bemidji
  •  
  • Brackets

    Central Lakes Standings
    Fergus Falls 0-0-0
    St. Cloud 0-0-0
    Willmar 0-0-0
    Brainerd H.S. 0-0-0
    Alexandria Area 0-0-0
    St. Cloud 0-0-0
    Sartell-Saint Stephen 0-0-0
    River Lakes Stars 0-1-0
    Sauk Rapids-Rice 0-1-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2016 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499