Home      Administration
  Hockey, Boys   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
St. Paul Highland - Central        (13-9-0)
** This team is a cooperative sponsorship between: St. Paul Central High School, St. Paul Highland Park,
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Jack Branby G 11
3 Liam King D 10
5 Peter Dadlez W 12
6 Jake Boje D 12
7 Billy Wengler W 11
8 Eddie Dion F 11
9 Charlie Dombrow F 11
10 Owen Guetschow W 12
11 Charlie Wengler D 10
12 Gabe Nelson C 11
13 Alex Fadden W 11
15 Tate Masanz W 11
16 Lee Froelich D 11
17 Adison Bobick W 10
19 Aedan O'Neill D 11
20 Matt Bell D 11
22 Evan Lindstrom F 10
25 Riley Lindstrom D 12
30 James Shomion Belitz G 10
Schedule
11/25/2016Ely/Tower-Soudan5 - 2 W
11/26/2016International Falls H.S.3 - 1 W
11/29/2016Henry Sibley 1 - 3 L
12/2/2016Moose Lake Area8 - 3 W
12/6/2016Becker/Big Lake8 - 3 W
12/10/2016River Falls1 - 3 L
12/15/2016Mora-Milaca1 - 2 L
12/16/2016Minnehaha Academy1 - 8 L
12/20/2016Legacy Christian Academy8 - 3 W
12/22/2016Amery8 - 1 W
12/27/2016Waseca Blue Jays5 - 4 W
(OT)
12/28/2016Pine City Area3 - 4 L
12/29/2016Bagley/Fosston4 - 3 W
(OT)
1/5/2017Pine City Area4 - 3 W
(OT)
1/14/2017La Crescent 6 - 1 W
1/17/2017Coon Rapids 2 - 4 L
1/24/2017Simley 5 - 4 W
(OT)
1/27/2017Mora-Milaca0 - 0
1/28/2017Legacy Christian Academy12 - 3 W
2/3/2017Pine City Area1 - 3 L
2/4/2017La Crescent 2 - 4 L
2/7/2017North Branch 0 - 0
2/10/2017Moose Lake Area0 - 0
2/16/2017Becker/Big Lake7 - 2 W
2/18/2017St. Paul Johnson2 - 4 L

Full Schedule
Head Coach:
Mark Prokop
mprokop52@gmail.com
651 744-3486
Assistant Coach:
Chad Samuelson

State Tournament
March 8-11, 2017
Xcel Energy Center & Mariucci Arena
  •  
  • Brackets

    Section 4A Tournament
    Feb 22, 2017 Pig
    Tail (Aldrich)
    Feb 23 & 24, 2017
    Quarters (Aldrich)
    Mar 1, 2017 Semi-Finals
    (Roseville)
    Mar 3, 2017 Final
    (Roseville)
    Aldrich Arena (Pig Tails and Quarter-finals)
    Roseville Arena (Semi-finals & Final)
  •  
  • Brackets

    Two Rivers Standings
    Pine City Area 9-1-0
    St. Paul Highland - Central 4-2-0
    Mora-Milaca 4-2-0
    Becker/Big Lake 3-7-0
    Moose Lake Area 2-6-0
    Legacy Christian Academy 1-5-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2017 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499