Home      Administration
  Wrestling   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Sartell-Saint Stephen High School        (3-0-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
126 Eikmeier, Oliver 8
152 Dohm, Theron 9
Kenning, Chandler 10
Ohman, Desean 8
106 Enriquez, Dylan 8
106 Johnson, Spencer 8
106 Joyce, Ryan 8
106 Moore, Nolan 7
106 Wenshau, Alex 8
113 Budge, William 8
113 Heckman, Andy 10
113 Hernandez, Celso 8
113 Lipinski, Ashton 8
113 Lund, Donovan 7
113 Nordby, Dutch 8
113 Stephens, Tim 11
120 Hager, Jason 8
120 Hesse, Patrick 12
120 Penk, Jackson 11
126 Fernholz, Sam 10
126 Pelach, Nick 11
126 Pippert, Isaac 9
132 Corpus, Xavier 12
132 Fenalson, Clay 12
132 Joyce, Dylan 10
132 Nordin, Seth 9
132 Welle, Dylan 8
138 Kouba, Avery 9
138 LaSart, Dagan 9
138 Rodebush, Logan 9
138 Wenshau, Jack 11
138 Wochnick, Myles 9
145 Avery, Brian 9
145 Bruemmer, Josh 7
145 Buchnowski, James 11
145 Frauenholtz, Austin 9
145 Moritz, Alex 11
152 Gerdes, Dylan 10
152 Swenson, Carter 9
160 Daffinrud, Nick 12
160 Lindstrom, Matthew 11
160 Neitzke, Cody 11
170 Engle, Jack 10
170 Fulgham, Josh 12
182 Hanna, Bryant 12
182 Wolfe, Luke 10
195 Fibranz, Cole 11
Schedule
12/7/2017Sauk Rapids-Rice 41 - 34 W
12/7/2017Milaca/Faith Christian43 - 23 W
12/8/2017Big Lake 0 - 0
12/12/2017St. Cloud Apollo61 - 15 W
12/15/2017Redwood River Riot0 - 0
12/29/2017Rumble ON the red0 - 0
1/5/2018Pierz 38 - 36 W
1/5/2018Little Falls H.S.36 - 39 L
1/5/2018Annand/M Lk Lightning36 - 41 L
1/11/2018Saint Cloud Tech30 - 46 L
1/12/2018Paynesville Area 0 - 0
1/20/2018Forest Lake 21 - 52 L
1/20/2018Cambridge-Isanti 0 - 0
1/25/2018Willmar 0 - 0
1/26/2018Alexandria Area 0 - 0
1/26/2018Fergus Falls0 - 0
1/30/2018Rocori0 - 0
2/3/2018Cretin-Derham Hall 0 - 0
2/9/2018Brainerd H.S.0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Cody Olson
cody.olson@sartell.k12.mn.us
320-656-3701 ext 5109
Assistant Coach:
Beau Penk, Josh Halicke
Noel Meyer, Josh Stewart, Cory Luke,
Vince Burr, Logan Adank
Student Manager:
Allie Engle, Emily Jelinski

State Tournament
March 1-3, 2018
Xcel Energy Center
  •  
  • Brackets

    Section 8AAA Tournament
    Individuals -Saturday.
    February 24, 2018

    One Day meet at St Cloud Tech
    7:30 am - Skin check
    9":45 am - Pigtail matches - 2 matches per weight/4 mats
    11 am - Quarter-Final matches - 4 mats
    1 pm - Consolation Pigtails - 4 mats
    2:30 pm - Champion SF/Consolation SF - 4 mats - 5th/6th polaces matches - 4 mats
    5 pm - Championships (1st-2nd; 3rd-4th - 2 mats
    True 2nd to follow

    Central Lakes Standings
    Willmar 4-0-0
    Saint Cloud Tech 2-1-0
    Rocori 2-1-0
    Sauk Rapids-Rice 2-4-0
    Sartell-Saint Stephen 1-0-0
    Alexandria Area 1-2-0
    Brainerd H.S. 0-0-0
    Fergus Falls 0-0-0
    St. Cloud Apollo 0-2-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499