Home      Administration
  Wrestling   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Sauk Centre High School        (2-13-0)
** This team is a cooperative sponsorship between: Melrose Area High School,
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
, 0
, 7
106 Rangel, Eden 7
106 Walters, Lana 7
113 de Los Santos, Jose 7
120 Carillo , Chris 10
126 Lara, Abraham 10
132 Martinez, Noe 10
132 Weiers, Gregory 11
160 Hernandez, Sergio 7
160 Raya , Kevin 7
195 Pacheco-Lopez, Carlos 8
220 Rivers, Mathias 10
220 Welle , Derek 11
106 Acevedo, Alan 7
106 Acevedo, James 8
106 Berscheit, Sam 9
106 Botello, Eric 8
106 Christen, Mitchell 8
106 Garcia, Lazaro 11
113 Brinkman, Josh 9
113 Hernandez Vega, Manuel 9
126 Sjogren, Coy 10
132 Hernandez Godinez, Juan 8
138 Canfield, Jacob 10
152 , 12
152 Herrera, Steven 9
152 Rangel, Edurado 10
160 Thom, Trevor 8
160 Wensmann, Karter 11
170 Ambriz, Kevin 10
182 Morales Lemus, Antony 9
195 Gilk, Nick 9
195 Sjogren, Will 8
220 Sanchez, Alberto 9
285 Sjogren, Sam 12
Schedule
11/30/2018Melrose Early Bird 0 - 0 T
(7th )
12/6/2018Benson 15 - 63 L
12/6/2018Detroit Lakes 6 - 75 L
12/7/2018Ortonville 45 - 19 W
12/7/2018Osakis 33 - 39 L
12/14/2018Blackduck/Cass Lake Bena Bears0 - 0
12/15/2018Blackduck/Cass Lake Bena Bears0 - 0
12/20/2018LPGE-Browerville Wolves12 - 71 L
12/20/2018Atwater-Cosmos-Grove City H.S.12 - 69 L
12/20/2018Tracy-Milroy-Balaton\Westbrook-Walnut-Grove6 - 73 L
1/10/2019B O L D 12 - 56 L
1/10/2019Dawson-Boyd - Lac Qui Parle - Montevideo United6 - 66 L
1/10/2019Ogilvie 43 - 42 W
(won by criteria h)
1/18/2019New London-Spicer 0 - 0 T
(9th )
1/22/2019Albany 9 - 66 L
1/22/2019Alexandria Area 12 - 59 L
1/25/2019MAHACA15 - 63 L
2/1/2019Pequot Lks/Pine River-B12 - 57 L
2/1/2019Fergus Falls 0 - 0
2/1/2019Roseau 0 - 0
2/5/2019Minnewaska Area H.S.19 - 69 L
2/5/2019B O L D 24 - 45 L
2/8/2019Purple Pride 0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Vaughn Glasener
vglasener@isd740.org
320-256-5160 ext 5107
Assistant Coach:
Brian Zuniga
Jake Helmin
Student Manager:
Anna Kloth
Savanah Deters

State Tournament
February 28 - March 2, 2019
Xcel Energy Center
  •  
  • Brackets

    Section 8AA Tournament

    TEAM -
    Saturday, Feb. 16 2019
    2019


    Ralph Engelstad Arena - TRF.
  •  
  • Brackets

    West Central Standings
    Atwater-Cosmos-Grove City H.S. 4-0-0
    MAHACA 4-1-0
    B O L D 2-6-0
    Minnewaska Area H.S. 1-1-0
    Benson 1-1-0
    Dawson-Boyd - Lac Qui Parle - Montevideo United 0-0-0
    Sauk Centre-Melrose 0-3-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499