Home      Administration
  Basketball, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Sauk Rapids-Rice High School        (7-14-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Amanda Hommerding G 10
2 Lexi Doman G 12
3 Bailey Roscoe G 11
4 Jasmine Woods G 10
10 Reagan Atchley G 10
11 Emily Kath G 11
12 Noel Reberg G 10
15 Jerika Gohman G 12
21 Maddie Blair G 10
24 Ady Froiland G 9
30 Lili Jabin G 10
33 Bailey Becker G 12
35 Jada Turner F 12
42 Shayna Payonk G 10
43 Angela Konz C 12
54 Destiney Parker F 12
Schedule
12/1/2017Brainerd 0 - 0
12/1/2017Brainerd 52 - 64 L
12/5/2017Foley 64 - 38 W
12/7/2017Sartell-Saint Stephen 33 - 58 L
12/15/2017Rocori 65 - 48 W
12/19/2017Fergus Falls 63 - 76 L
12/21/2017Monticello 0 - 0 T
12/21/2017Monticello 0 - 0 T
12/27/2017Pine City 66 - 65 W
12/28/2017Totino-Grace 54 - 67 L
1/2/2018Delano 0 - 0 T
1/5/2018St. Cloud Apollo 0 - 0
1/5/2018St. Cloud Apollo 69 - 63 W
1/9/2018Bemidji 0 - 0
1/11/2018Alexandria Area 35 - 55 L
1/12/2018Braham 57 - 36 W
1/16/2018Willmar 55 - 60 L
1/19/2018St. Cloud Tech 43 - 25 W
1/25/2018Brainerd 0 - 0
1/25/2018Brainerd 54 - 59 L
1/27/2018Little Falls 46 - 52 L
1/30/2018Sartell-Saint Stephen 31 - 60 L
2/2/2018Detroit Lakes 0 - 0 T
2/5/2018Fergus Falls 42 - 70 L
2/8/2018Rocori 60 - 34 W
2/13/2018St. Cloud Apollo 0 - 0
2/13/2018St. Cloud Apollo 50 - 70 L
2/15/2018Zimmerman H.S.43 - 68 L
2/16/2018Alexandria Area 32 - 73 L
2/20/2018Willmar 34 - 55 L
2/22/2018St. Cloud Tech 0 - 0
2/27/2018Sections0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Megan Foley
megan.foley@isd47.org
320-252-0122
Assistant Coach:
Jesse Jarvi
Kelsey Stewart
Mel Gebhardt
Student Manager:
Ashley Hommerding

State Tournament
March 14-17, 2018
Target Ctr/Williams/Concordia
  •  
  • Brackets

    Section 8AAA Tournament
    Saturday - February 24,
    2018 - QRF Seeding

    Tuesday - February 27,
    2018 - QF

    Saturday - March 3, 2018 -
    SF

    Thursday - March 8, 2018
    - Finals

    7 pm - QF @ High Seed

    6 - 7:45 pm - SF @ SCSU

    7:00 pm - Finals @ Neutral Site
  •  
  • Brackets

    Central Lakes Standings
    Alexandria Area 16-1-0
    Willmar 14-2-0
    Sartell-Saint Stephen 10-5-0
    Fergus Falls 7-3-0
    Brainerd 5-2-0
    St. Cloud Apollo 5-11-0
    Sauk Rapids-Rice 4-7-0
    St. Cloud Tech 2-12-0
    Rocori 0-14-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499