Home      Administration
  Hockey, Boys   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Sauk Rapids-Rice High School        (9-14-2)
red.gif
white.gif


Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Marlin, Lukas G 10
2 Kobluk, Landon F 12
4 Orth, Wyatt F 12
6 Peckskamp, Aaron F 12
9 Duray, Brandon F 12
10 Barthel, Calvin F 11
11 Sertich, Daniel F 10
15 Pietron, Ryan D 12
16 Chapa, Ross F 12
17 Shelander, Nathan F 12
18 Streeter, Joseph D 12
19 Althaus, Luke D 12
20 Bauer, Cameron F 10
21 Schlichting, Jordan F 12
24 Kurtz, Davis F 11
27 Boughton, Cole F 12
28 Mixell, Brandon D 11
29 Marlin, Dean D 11
32 Thelen, Koby F 10
33 Sjogren, Jason G 9
Schedule
11/25/2014Monticello-Annandale-Maple Lak3 - 2 W
12/4/2014Hutchinson 4 - 6 L
12/9/2014Breckenridge-Wahpaton Blades5 - 3 W
12/11/2014River Lakes Stars0 - 0 T
(OT)
12/16/2014Sartell-Saint Stephen 2 - 7 L
12/18/2014Wadena-Deer Creek5 - 2 W
12/20/2014Princeton 2 - 3 L
12/23/2014Little Falls 6 - 3 W
12/29/2014Saint Cloud Tech6 - 2 W
12/30/2014St. Cloud Cathedral1 - 7 L
12/31/2014St. Cloud Apollo 0 - 5 L
12/31/2014Saint Cloud Apollo0 - 5 L
1/3/2015Prairie Centre Area6 - 0 W
1/6/2015Willmar 2 - 3 L
1/8/2015Fergus Falls 2 - 4 L
1/13/2015Alexandria 1 - 2 L
1/15/2015St. Cloud Apollo 2 - 4 L
1/16/2015Northern Lakes Lightning6 - 0 W
1/20/2015Bemidji 0 - 8 L
1/22/2015Brainerd/Pillager2 - 3 L
1/27/2015River Lakes Stars0 - 7 L
1/29/2015Sartell-Saint Stephen 4 - 4 T
2/3/2015Willmar 5 - 1 W
2/5/2015Saint Cloud Tech1 - 3 L
2/10/2015Fergus Falls 0 - 6 L
2/12/2015Alexandria 2 - 1 W
2/14/2015Breckenridge-Wahpaton Blades0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Ken Karna
ken.karna@isd47.org
320-253-4700
Assistant Coach:
Henry Chapa
Jason Daniels
Kyle Baklund
Student Manager:
Blake Stern

State Tournament
March 4-7, 2015
Xcel Energy Center & Mariucci Arena
  •  
  • Brackets

    Section 6A Tournament
    Wed - Feb 11,
    2015 - Seeding

    Sat - Feb 14, 2015 - Play-
    In Game High Seed

    Tue - Feb 17, 2015 - QF
    High Seed

    Sat - Feb 21, 2015 - SF

    Thu - Feb 26, 2015 -
    Finals
    7 pm - Play-off / QF @ High Seed

    5:30 - 7:00 - SF @ RCC, Alexandria

    7 pm - Finals @ RCC, Alexandria
  •  
  • Brackets

    Central Lakes Standings
    Alexandria 13-2-1
    St. Cloud Apollo 11-3-1
    Sartell-Saint Stephen 8-3-2
    Fergus Falls 8-3-2
    River Lakes Stars 3-8-2
    Sauk Rapids-Rice 3-9-2
    Brainerd/Pillager 3-3-1
    Saint Cloud Tech 3-10-1
    Willmar 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
    Copyright 1994-2015 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735
    (763) 560-2262    FAX (763) 569-0499