Home      Administration
  Wrestling   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
South Saint Paul High School        (0-0-0)
red.gif
white.gif
HOME OF THE PACKERS


Varsity Roster
# Name Pos Grade
Anderson, Zeonte 7
Ayoub, Matthew 10
Benedict, David 8
Bonfil, Aybel 9
Bremner, Samuel 8
Clarke, Torii 11
Falk, Robert 7
Garcia-Nelson, Nathanial 7
Hurdt, John 10
Lechko, William 7
Mendiola-Johnson, Joakim 9
Miner, Eli 7
Ortega Ramirez, Eduardo 9
Otis-Sproule, Xavier 7
Palmer, Maya 7
Reeves, Lexani 8
Samuel, Anthony 8
Schwab, Shane 7
Solis Arteaga, Brian 10
Thome, John 8
Trouten, Rylan 12
Vin Zant, Jeremiah 7
Vukas, Sinko 7
Watkins, Jasmine 7
106 Bakken, Daniel 10
106 Beeler, Maxx 10
106 Berchtold, Nathaniel 7
106 Gallegos, Duffani 9
106 Gallegos, Gisele 7
106 Nihart, William 9
106 Schwab, Andrew 7
106 Stroud, Caelan 7
113 Laundrie, Dillon 8
120 Burth, Travis 11
120 Cortez, Roman 10
120 Cuate Roldan, Uriel 10
120 Garcia-Perry, Hayden 10
120 Harrison, Jackson 9
120 Schuster, Mark 10
120 Whitethorn, Maverick 9
120 Wigand, Camron 10
126 Diaz, Micah 10
132 Ayoub, Mark 7
132 Garcia, Jorge 9
138 Gonzalez, Marco 12
138 Johnson, James 11
138 Stroud, Nixon 9
145 Barnes, Kaleb 11
145 Bonk, Andrew 7
145 Weyandt, Donovon 7
152 Christoffersen, Quinn 10
152 Hickman, Kane 12
160 Binman, Caleb 11
160 Christoffersen, Gavin 12
160 Reyes, Victor 9
160 Weyandt, Dominick 9
182 Stroud, Jarod 10
220 Brito Ortega, Gilberto 12
285 Moryn-Perez, Santino 9
285 Rich, James 10
Schedule
12/1/2018Panther Invite0 - 0
12/6/2018Mahtomedi 0 - 0
12/6/2018Irondale - Spring Lake Park-St. Anthony Village54 - 15 W
12/6/2018Wayzata 42 - 34 W
12/13/2018St. Croix Lutheran Academy64 - 6 W
12/13/2018North Branch 0 - 0
12/13/2018Chisago Lakes 0 - 0
12/15/2018Northfield Raider Invite0 - 0
12/20/2018Orono 42 - 30 W
12/20/2018Chaska/Chanhassen Storm Hawks41 - 31 W
12/28/2018Bi-State Classic0 - 0
12/29/2018Bi-State Classic0 - 0
1/3/2019St Paul Humboldt/Open World Learning0 - 0
1/3/2019St. Paul Harding 66 - 6 W
1/3/2019Minneapolis South0 - 0
1/10/2019St. Thomas Academy0 - 0
1/10/2019Hastings 0 - 0
1/17/2019Tartan 0 - 0
1/17/2019Simley 0 - 0
1/18/2019East Ridge Tournament0 - 0
1/19/2019East Ridge Tournament0 - 0
1/24/2019Henry Sibley 0 - 0
1/24/2019North 0 - 0
1/26/2019Austin H.S.0 - 0
1/26/2019Blaine 0 - 0
1/26/2019Eden Prairie 0 - 0
1/26/2019St Paul Humboldt/Open World Learning0 - 0
1/26/2019Veldman Invite0 - 0
1/26/2019Stillwater Area 0 - 0
(Invitational)
1/30/2019St. Paul Washington Technology Magnet0 - 0
1/30/2019St. Paul Johnson0 - 0
2/2/2019Robbinsdale Armstrong 0 - 0
2/7/2019Roseville Area 0 - 0
2/7/2019Eden Prairie 0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Don Nihart
dnihart@sspps.org
(651) 552-5580 x2261
Assistant Coach:
Desmund Radunz
Jose Trevino
Randy Bjorklund
Student Manager:
Cora Duffy

State Tournament
February 28 - March 2, 2019
Xcel Energy Center
  •  
  • Brackets

    Section 4AA Tournament
    Team
    Saturday, February 16,
    2019
    10:00 AM

    Mahtomedi High School
  •  
  • Brackets

    Metro East Standings
    Hastings 4-0-0
    Simley 4-0-0
    Mahtomedi 4-3-0
    Tartan 1-1-0
    St. Thomas Academy 0-0-0
    South Saint Paul 0-0-0
    North 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499